Прескочи до съдържание

Отделяне на Каталуня от Испания


Фил

Препоръчани мнения

 

Барселона, Италия - впечатлена съм от смесицата от архитектурни стилове, пеещите фонтани и креатичните решения на Гауди. Определено това е мястото, което ще посетя отново. 

Да, забележително място, обаче, нали... :P

Не злобей :) Коригирах го. Колебаех се между Рим и Барселона.

 

То в скоро време Барселона може и в Испания да не е. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

То в скоро време Барселона може и в Испания да не е. ;)

Прекалено много административни пречки, и неяснота в много области има за едно евентуално автономно отделяне. Като валута, членство в Алианси и Съюзи (вкл. ЕС) и т.н. Ако беше лесно, вече да са го направили. Аз колкото пъти съм ходил в Барселона, винаги при събиране на множество хора за някой празник започва спонтанно (или режисирано не знам), да се скандира от всички за независимост "Y la independencia!". A на Pl. Sant Jaume се разпъват едни огромни транспаранти, покриващи цялата фасада на сградите, и каталунския флаг. Мен ако питаш, самите те отдавна са си отделени, и не се асоциират като едно цяло с испанците, въпреки официалния административен статус.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Прекалено много административни пречки, и неяснота в много области има за едно евентуално автономно отделяне. Като валута, членство в Алианси и Съюзи (вкл. ЕС) и т.н. Ако беше лесно, вече да са го направили. Аз колкото пъти съм ходил в Барселона, винаги при събиране на множество хора за някой празник започва спонтанно (или режисирано не знам), да се скандира от всички за независимост "Y la independencia!". A на Pl. Sant Jaume се разпъват едни огромни транспаранти, покриващи цялата фасада на сградите, и каталунския флаг. Мен ако питаш, самите те отдавна са си отделени, и не се асоциират като едно цяло с испанците, въпреки официалния административен статус.

 

Тук постоянно се говори за това, но напоследък това значително се засили. Особено покрай празника на Каталуня. А относно скандирането със сигурност не е режисирано. Те искат това на цената на всичко, дори са готови в НАЧАЛОТО да не са в ЕС. Между другото те достатъчно са отделени от Испания, но те искат ясно на картата да пише Каталуня.  

Между другото миналата седмица имаше национален празник на Испания, а тук всички работят като трябва на тоя ден да почиват, само на пук на Мадрид.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото миналата седмица имаше национален празник на Испания, а тук всички работят като трябва на тоя ден да почиват, само на пук на Мадрид.

За сметка на това пък, цяла седмица не работеха по време на La Merce, а цяла Испания работеше. ;)

Работата е, че от друга страна правителството в Мадрид няма как да даде позволение за отделяне, защото Баските веднага ще последват Каталуня. А двете провинции - Баската и Каталуня, са най-богатите на полуострова, и без тях Испания ще изпадне в сериозни финансови затруднения.  :biggrin:

 

post-72-0-08176400-1381971851_thumb.jpgpost-72-0-04114600-1381971941_thumb.jpg

 

A T R A V E I X - T E   D E C I D I R ;)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 Те искат това на цената на всичко, дори са готови в НАЧАЛОТО да не са в ЕС.

което начало може да се окаже и доста дълго, ако Испания на свой ред реши да се прави на интересна ... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А двете провинции - Баската и Каталуня, са най-богатите на полуострова, и без тях Испания ще изпадне в сериозни финансови затруднения.  :biggrin:

От друга страна обаче, една независима Каталуния ще трябва да поеме изплащането на съответната част от Испанския държавен дълг , който  е нещо от сорта на 900 милиарда евро!

Връзка към мнение

Знамето им е забавно: прилича на смесица от знамената на Испания и Северна Корея :)

 

Иначе аз не смятам отделянето за правилно, но иначе генерално съм на мнение, че всеки има правото да се цепи и дели колкото си ще, стига да си остава в границите на Евросъюза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.