Прескочи до съдържание

Украйна с кола - опасности?


micobg

Препоръчани мнения

Намислил съм една разходка към Бесарабия - Молдова (Приднестровието) и Одеска област, но Украйна малко ме притеснява. Като се зачетох из препоръките на МВнР направо ми се изправи косата - дупки, гонки, джебчий, корупция...ок, нищо изненадващо, но кражба на регистрационни номера, грабежи по пътищата и т.н. ми дойдоха малко в повече. Някой има ли актуална информация какво точно е положението, най-вече в Одеска и Николаевска област?

Връзка към мнение

Ние влезнахме в Украйна през Чернивци (Чернивецка област). Гонки, кражби на номера, джебчийства не сме видяли, като все пак имаш предвид, че не сме спали по хотели. Не сме имали и проблеми, но пак казвам друга област е. 

Единствено на границата ни проверяваха много. Ама много-много! Вярно с кемпер бяхме и ни бяха освободили и червения коридор. Попълвахме документи, плащахме такси и записвахме километрите, които ще изминем в държавата преди да я напуснем... И така. Голямо чакане беше.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз обикалях миналото лято, освен, че е доста изостанало, нищо друго толкова притеснително. Като влезнеш от Украйна в Молдова става доста по-добре - и пътища, и сгради. Ако все пак ти е притеснено - просто пътувай само през деня. Престъпност не съм видяла никъде, както и цигани не видях, освен в Сорока, Молдова, ама тя бяха все барони. :lol:

Връзка към мнение

Провери си застрахователната полица на автокаското на колата, ако имаш такова. Застрахователите масово отказват за застраховат коли за Крим, а може да правят проблем и за цяла Украйна. Затова не тръгвай с някоя "кукличка", а по-скоро с "таралясник".

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Завърнах се цял. :biggrin:

Беше съвсем спокойно, като изключим това, че в Одеса всички ме предупредиха да си сваля номерата на колата, за да не ми ги вземат. Така и направих. Дори пътна полиция като ме спря за проверка само ми каза да си ги сложа на видимо място зад стъклото. Основните пътища са добре - Одеса - Киев, Одеса - Измаил - Вилково. Но останалите...варират от много зле, с дълбоки ями по тях, до напълно неизползваеми, с дублиращи ги черни пътища през полето. Ето и малко нагледен материал как се изминават 20км за 3 часа (офроуд с лек кола :lol:) - до Задунаевка и обратно.
Влизането в Украйна беше елементарно - взеха ми документите и след 10-15 минути ми ги върнаха с всички печати и бележи от Молдова и Украйна. Само на излизане ме държаха повече и огледаха обстойно купето.

  • Харесвам 3
  • Шок 2
Връзка към мнение

От застрахователна гледна точка вероятно Приднестровието ще е най-голям проблем. Не вярвам застраховката да ви е валидна в една държава, която не е призната от никого.

Връзка към мнение
преди 2 часа, micobg каза:

Ето и малко нагледен материал как се изминават 20км за 3 часа (офроуд с лек кола :lol:) - до Задунаевка и обратно.

 

Ето на това му се казва ценителско автомобилно пътешествие в истинския смисъл. Бравос! :)

 

п.п. [3:48] ахахахаха :lol:

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Topfly каза:

От застрахователна гледна точка вероятно Приднестровието ще е най-голям проблем. Не вярвам застраховката да ви е валидна в една държава, която не е призната от никого.

Не знам. За щастие, не ми е трябвала.
А от Приднестровието останах доста приятно изненадан. Голямо разнообразие от хранителни стоки и като цяло по-ниски цени от тук. И по-хубава храна, като  цяло за Молдова, Приднестровието и Украйна.

 

Връзка към мнение
преди 5 часа, micobg каза:

Завърнах се цял. :biggrin:

Беше съвсем спокойно, като изключим това, че в Одеса всички ме предупредиха да си сваля номерата на колата, за да не ми ги вземат. Така и направих. 

Номерата ги крадат защото са чуждестранни или просто си е практика там?

Българските номера нали имат пломба някаква доколкото знам (на задния номер мисля). После нямаше ли проблем тук, че са ти сваляни номерата?

Връзка към мнение
преди 9 минути , boogy83 каза:

Номерата ги крадат защото са чуждестранни или просто си е практика там?

Българските номера нали имат пломба някаква доколкото знам (на задния номер мисля). После нямаше ли проблем тук, че са ти сваляни номерата?

Крадат номера на коли от ЕС за откуп или някакви измами, не знам точно какви. Номерата пак си ги сложих и не им личи, че са сваляни. Пломбата си е там. Скъсах я в основата, зад номера.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, boogy83 каза:

Номерата ги крадат защото са чуждестранни или просто си е практика там?

Българските номера нали имат пломба някаква доколкото знам (на задния номер мисля). После нямаше ли проблем тук, че са ти сваляни номерата?

Много отдавна няма пломби вече. Дават ти номерата в КАТ на ръка и си ги слагаш сам. Крепят се от пластмасовата подложка само, всеки за 10 сек може да си вземе нужния номер.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.