Прескочи до съдържание

затворено обменното бюро на летище Техеран


vik162

Препоръчани мнения

Вчера в публикация на Пламен Узунов /от агенция ХХХ/ прочетох, че обменното бюро на летище Техеран е затворено.Пише още , че на Фероуси / в Техеран не знам къде е това/ сарафите също не работят.Опитваме се да си самоорганизираме пътуване октомври до Иран  /търсим още навити с опит /. И без това съм новак и съм неуверена  и това ме разби. В пътеписите навсякъде пише ,че се сменя на летището.Какви други опции има. Помагайте. 

Редактирано от Mary
Име на агенция
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , vik162 каза:

И без това съм новак и съм неуверена  и това ме разби.

Мисля, че до октомври месец имате време за да си подготвите план, както и да разберете къде се обменя валута и други подробности.

Моля, не цитирайте имена на български туристически агенции!

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 2 часа, vik162 каза:

Вчера в публикация на Пламен Узунов /от агенция ХХХ/ прочетох, че обменното бюро на летище Техеран е затворено.Пише още , че на Фероуси / в Техеран не знам къде е това/ сарафите също не работят.Опитваме се да си самоорганизираме пътуване октомври до Иран  /търсим още навити с опит /. И без това съм новак и съм неуверена  и това ме разби. В пътеписите навсякъде пише ,че се сменя на летището.Какви други опции има. Помагайте. 

Здравей, в някои от големите хотели може да обмениш пари. Ние сме обменяли в Parsian Esteghlal Hotel в Техеран. А доколкото си спомням обменното бюро не е само едно на летището.

Връзка към мнение

На летището има и банка. Ако не можете да обмените пари в банката, можете да си вземете предплатена туристическа карта (gift card) и да опитате да изтеглите пари в брой с нея. 

Връзка към мнение

Ами в София от бюрото на Граф Игнатиев може да си вземете малко пари като за начало. 

 Не бойте се, Иран е най-най-наййййй лесната държава за пътуване в света! Дори да спрете 1 човек на улицата и да го попитате, просто там хората са съвсем различни от всички други по света. Дори ако ви трябва например спешно вода и отидете да си вземете и продадете на продавача 1 долар, то той ще ви я даде без пари и после може да се върнете да му се отплатите. Аз ви съветвам да носите МНОГО подаръци и сувенири от България, тъй като в Иран ще получите много мили жестове и неща безплатно и това ще е единственият начин да се отблагодарите на хората там.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря за подкрепата, страха идва и от това , че не говоря английски само руски.За банковите бюра  в пътеписите пише , че са с неизгоден курс ,но в краен случай и това е вариант. Още един въпрос от къде да си принтирам  списъка за право на виза на летище Техеран,ако ми я поискат на летището в Истанбул. 

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Наскоро ми попадна видео от тази година на някакъв британец ( по спомени) ,който говореше за обезценяването на валутата на Иран.Опита да смени 100-на долара (паунда?) в чейдж бюро,но не му се получи по някаква причина.Може би не са имали в наличност милиони риали...:)Има ли представа някой, може ли в момента  да обмениш валута ( долари,предполагам най-много харесват) в техните чейндж-бюра ? 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой ползвал ли е тази дебитна карта в Иран? С това обезценяване на валутата имам чувството, че ще ми трябва малко сакче за парите...

 

https://www.mahcard.com/

Редактирано от Ивайла
Връзка към мнение
преди 13 минути , Ивайла каза:

Някой ползвал ли е тази дебитна карта в Иран? С това обезценяване на валутата имам чувството, че ще ми трябва малко сакче за парите...

 

https://www.mahcard.com/

Ния не я ползвахме.Обменихме два пъти пари  .не бяха толкова много като количество .В евро платихме на фирмата която ни резервира хотелите и вътрешният полет.Ако решите да си закупите персийски килими също предпочитат евро или долари.Иначе входовете на атракцийте бяха около 1,2 евро,храната също беше 2,3 евро на човек

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма да имате никакви проблеми да обмените пари (долари или евро) на място в Иран - проблем е единствено, че човек трябва да носи всичко в кеш. Хотелите и хостелите в Иран приемат заплащане в долари/евро, ако си наемете шофьор също може да платите в долари/евро - с две думи, там дори е за предпочитане да платите в чужда валута с оглед на бързото обезценяване на тяхната. Аз лично държах по-голяма част от парите си в долари, хотели и транспорт плащах в долари  и обменях според ежедневните нужди за храна/лични разходи/такси за музеи.

 

В големите и скъпи хотели както и в магазините за персийски килими приемат плащане с карта (мастър/виза) - там е възможно и да "изтеглите" пари от картата си срещу комисионна и договорка с въпросния хотел/магазин. В Иран няма невъзможни неща :), така че каквито и да било притеснения са излишни.

 

В момента в Иран е изключително евтино - по думите на мои приятели, живеещи там, цените са до 3-4 пъти по-ниски от моето посещение в Иран миналата пролет - и е добър момент за туз из страната ;).

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.