Прескочи до съдържание

Андора за един ден


veseliache

Препоръчани мнения

здравейте,

предстои ми пътуване до Барселона и смятам един ден да посветя на Андора. Намерих автобусна компания, с която билета ми излиза около 34 евро отиване и връщане, но без опция за промяна на датата и часа. 

Моля за помощ какво има за разглеждане в столицата и колко време е нужно горе долу за това. Не смятам да пазарувам, а евентуално да седнем и да пийнем по едно кафе или да хапнем някъде.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Андора е много приятно местенце за еднодневна разходка. Може да посетите най-известната сграда в държавата - Casa de la Vall. В момента там е седалището на Генералния съвет на Андора. Друга интересна забележителност е една скулптура на Салвадор Дали в близост до централната част. Една обиколка из централната част няма да ви отнеме много време. Относно пазаруването - хубаво е да размислите малко, защото цените на парфюмите, козметиката и камери/фотоапарати са доста по-евтини от много места. Аз лично си купих парфюм, който беше с 18 евро по-евтин. В тази статийка съм качил малко снимки, така че може да ги погледнете - http://oneticketjustgo.com/andorra-pyrenees/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 41 минути , Guinness каза:

Андора е много приятно местенце за еднодневна разходка. Може да посетите най-известната сграда в държавата - Casa de la Vall. В момента там е седалището на Генералния съвет на Андора. Друга интересна забележителност е една скулптура на Салвадор Дали в близост до централната част. Една обиколка из централната част няма да ви отнеме много време. Относно пазаруването - хубаво е да размислите малко, защото цените на парфюмите, козметиката и камери/фотоапарати са доста по-евтини от много места. Аз лично си купих парфюм, който беше с 18 евро по-евтин. В тази статийка съм качил малко снимки, така че може да ги погледнете - http://oneticketjustgo.com/andorra-pyrenees/

много благодаря за информацията. а дали 4-5 часа ще ни стигнат? автобусната спирка далеч ли е от центъра? Местата, които препоръчваш в Стария град ли са? Новата част залсужава ли си? И откъде се стига до стълбите, които водят към гледката на една от снимките в пътеписа?

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, veseliache каза:

здравейте,

предстои ми пътуване до Барселона и смятам един ден да посветя на Андора. Намерих автобусна компания, с която билета ми излиза около 34 евро отиване и връщане, но без опция за промяна на датата и часа. 

Моля за помощ какво има за разглеждане в столицата и колко време е нужно горе долу за това. Не смятам да пазарувам, а евентуално да седнем и да пийнем по едно кафе или да хапнем някъде.

 

   В Андора се ходи за   ски , трекинг и пазаруване . Ние  изкарахме 10 дена на ски там  март  тази година с кола под наем взета от Барселона . На отиване един ден в Хирона  и един за  Фигерес , въпреки че сме ходили и преди . А на връщане през Франция един ден в Каркасон . Писах в ски темата .

 

 Ако не ходи човек за горните три неща или пък за покупка на имот :) , а то очевидно не е така , да си загубиш цял ден от живота в пътуване че и пари да дадеш ,за да побиеш някъде някакво си знаменце или да си обогатиш блога е меко казано странно . Ако все пак решиш да си спретнеш такъв екшън и говориш само за столицата , ла Вела то тя е малка и няколко часа ще са ти напълно достатъчни въпреки че няма да добиеш много пълни впечатления от страната. Що се касае за шопинга . Малко корекции . Парфюмите които ползваме или подаряваме на приятели ( а те са от скъпите ) цените , на които си ги поръчвам онлайн , доставени в офиса ми в София са еднакви или дори  по-добри у нас отколкото в Андора. Ски екипировката също   е значително  по скъпа там  отколкото в  Австрия например въпреки писанията . Бензина е с незначителна разлика от този във Франция и Испания и в момента е около 1 евро на литър . Алкохола и цигарите са наистина доста по-евтини . Но за да си струва труда трябва да си разбирач и да си вземеш примерно уиски от 500 лв , което у нас примерно струва 750 . За 5-10 лева разлика не си струва мъкненето.  При техниката освен за цената е много важно   да се мисли и за гаранцията . В този смисъл не си струва разликата . Що се касае до парцалките една жена винаги може да убеди себе си или   мъжа  до нея ,че нещо е много на сметка и непременно трябва да бъде закупено точно тук и точно  от конкретното място :)  . 

По магистралите и тунелите има такси , но изходна такса от Андора няма . Внимавай с роуминга ако решиш все пак да отидеш , че не са в ЕС. 

 

 По добре наистина хапнете добре . Пийте сангрия , тапас и кафе . Пошляйте се по улиците  .......     На Барселона :) .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бях в Андора сега за 5 дни. Мястото е много интересно, има много интересни стари романски църкви и прекрасна природа. И страхотно спа ;-)

За парфюмите- цените са многооо добри. Да, онлайн сигурно може да поръчаш по-евтино, но качеството в Андора е като това на европейските безмитни магазини, а цените на летището в Барселона са многооо по-скъпи от Андора. А и в Андора има току що излезлите нови парфюми. А за онлайн поръчките- честно казано за парфюми не си сигурен какво получаваш. Поне това е моето мнение!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

преди 7 минути , Роми каза:

Бях в Андора сега за 5 дни. Мястото е много интересно, има много интересни стари романски църкви и прекрасна природа. И страхотно спа ;-)

За парфюмите- цените са многооо добри. Да, онлайн сигурно може да поръчаш по-евтино, но качеството в Андора е като това на европейските безмитни магазини, а цените на летището в Барселона са многооо по-скъпи от Андора. А и в Андора има току що излезлите нови парфюми. А за онлайн поръчките- честно казано за парфюми не си сигурен какво получаваш. Поне това е моето мнение!

 

За спа то бях забравил. За парфюмите и новите модели навярно също си права . Поне сайта който аз ползвам си е ок. За природата  сме на едно мнение , но трябва повечко време  за качване в планината . Може би с такси до кабината в Енкамп , но времето за това  е малко  според мен .

 

Ама цял ден път от Барселона за 4-5 часа в ла Вела и обратно не го разбирам и това си е :( :banghead: . 

 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 8 минути , ivooo каза:

 

 

Ама цял ден път от Барселона за 4-5 часа в ла Вела и обратно не го разбирам и това си е :( :banghead: . 

 

Да видиш ново място, нова страна! Не непременно да се пазарува. Аз също бих отишла, дори да е за 4-5 часа. 

Мъжете трудно разбират женската логика!:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 8 часа, veseliache каза:

много благодаря за информацията. а дали 4-5 часа ще ни стигнат? автобусната спирка далеч ли е от центъра? Местата, които препоръчваш в Стария град ли са? Новата част залсужава ли си? И откъде се стига до стълбите, които водят към гледката на една от снимките в пътеписа?

 

 

Според мен 4-5 часа са достатъчно, но ако обядвате ще загубите 1 час. Ако се мотаете из магазините също.  Автобусната спирка не знам къде е, защото пътувахме с кола под наем от Барселона. Паркингът ни беше точно до тази сграда и оттам има стълби към тези гледки. Но там всичко е близо, така че според мен 4 часа са достатъчни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не лошо и да се спи в столицата, има какво да се види, но може и за няколко часа. Умували сме точно за подобни разходки тук.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

Може ли да препоръчате как е най-евтино и удобно да се стигне от Барселона до Андора и  някой друг линк за автобус или влак

Благодаря

Връзка към мнение

Има нощни автобуси и от Мадрид със смяна в Барселона за Андора. Още не съм се възползвал, но си мисля, че си струва и тази миниатюрна страна. Все пак говорим за чисто цивилизовано място в Европа.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Виж опции на goeuro.es, но по принцип АLSA е основната компания, която ходи там
https://www.alsa.es
Eurolines  също ходят там, но АLSA имат по-често автобуси до Андора.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 19.04.2018 г. в 11:53, veseliache каза:

здравейте,

предстои ми пътуване до Барселона и смятам един ден да посветя на Андора. Намерих автобусна компания, с която билета ми излиза около 34 евро отиване и връщане, но без опция за промяна на датата и часа. 

 

Може ли да споделите коя е компанията.Най-евтиното което намирам е 28 евро в посока на човек:blink:

Някой може ли да даде по-евтин вариант за пътуване до Андора с обществен транспорт,дори и с прекачване?

 

Връзка към мнение
преди 14 часа, iMari каза:

Може ли да споделите коя е компанията.Най-евтиното което намирам е 28 евро в посока на човек:blink:

Някой може ли да даде по-евтин вариант за пътуване до Андора с обществен транспорт,дори и с прекачване?

 

ALSA - струва по 15 евро в посока. Това е някаква промоция, ако си купиш билет за отиване и връщане.

Редактирано от veseliache
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, veseliache каза:

ALSA - струва по 15 евро в посока. Това е някаква промоция, ако си купиш билет за отиване и връщане.

Много ти благодаря!Малко е странен сайта и Андора трудно излиза като дестинация,ако не ми беше казала нямаше и да ръчкам повече🙂Доколкото виждам Алса пътуват само от гара север в Барселона,но не и от летище Ел Прат.Или пак пропускам нещо?

Връзка към мнение
преди 4 часа, iMari каза:

Много ти благодаря!Малко е странен сайта и Андора трудно излиза като дестинация,ако не ми беше казала нямаше и да ръчкам повече🙂Доколкото виждам Алса пътуват само от гара север в Барселона,но не и от летище Ел Прат.Или пак пропускам 

нямам представа дали пътува от летището...

 

Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...
On 12/21/2018 at 2:41 PM, iMari said:

Много ти благодаря!Малко е странен сайта и Андора трудно излиза като дестинация,ако не ми беше казала нямаше и да ръчкам повече🙂Доколкото виждам Алса пътуват само от гара север в Барселона,но не и от летище Ел Прат.Или пак пропускам нещо?

Здравейте,

дали успяхте да посетите Андора? Интересувам се от пътуването с автобус от Барселона, за 1 ден отиване и връщане.

Връзка към мнение

 

Преди 1 час, Galka каза:

Здравейте,

дали успяхте да посетите Андора? Интересувам се от пътуването с автобус от Барселона, за 1 ден отиване и връщане.

Не, все още не 🙂

 

Връзка към мнение
On 12/21/2018 at 10:52 AM, veseliache said:

ALSA - струва по 15 евро в посока. Това е някаква промоция, ако си купиш билет за отиване и връщане.

Здравейте,

дали направихте пътуването до Андора? Ние го планираме за следващия месец - за 1 ден от Барселона - и всяка информация би ми била полезна:)))

 

Връзка към мнение

здравейте,

направихме пътуването. Резервирахме билети през сайта на Алса и времето ни стигна да разгледаме столицата, дори в един момент се чудихме какво да правим. Ако Ви интересува нещо конкретно, питайте! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

И аз обмислям това движение с тръгване в 7 сутринта и пристигане 10:15. Въпросът е за връщането тъй като цените се различават, до 15:50 времето ще е достатъчно предполагам за една разходка, че другата опция е 19:15.

Връзка към мнение

Зависи за какво отивате до Андора. За разходки и разглеждане на града до 15:50 ч, времето ще ви е достатъчно. Ако решите да влезете в де що има търговски центрове, отделете си повече време, за да го направите. Наследете се на прехода до там, природата е прекрасна. Планините рамкират всяка снимка и я правят картичка.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.