Прескочи до съдържание

MAPS.ME Настройки


Препоръчани мнения

От известно време ползваме Maps.Me като навигация.Доста добре се справя ,но нещо в настройките не ми харесва или аз не го откривам...Иска ми се когато пътувам да мога да изключвам магистралите и да си караме само по второстепенни пътища.Някой дали  може да подскаже как да го направя или пък да препоръча друга от мобилните навигации с възможност за изключване на магистрали.

Връзка към мнение
преди 25 минути , strelec72 каза:

От известно време ползваме Maps.Me като навигация.Доста добре се справя ,но нещо в настройките не ми харесва или аз не го откривам...Иска ми се когато пътувам да мога да изключвам магистралите и да си караме само по второстепенни пътища.Някой дали  може да подскаже как да го направя или пък да препоръча друга от мобилните навигации с възможност за изключване на магистрали.

Sygic със сигурност го има.

Изчовърках цялото MAPS.ME, но засега не го откривам.

При Here и Waze опцията също я има.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, strelec72 каза:

Иска ми се когато пътувам да мога да изключвам магистралите

Извинявам се за въпроса, но каква е целта на това упражнение? Може би да избягваш плащането на тол такси. Ако случаят е такъв, ти трябва да търсиш навигация, която да има възможност за избягване на платени участъци (Това maps.me не го може. Но има други.)

Няма случай на 100% платени магистрали в някоя държава. Я околовръсна магистрала е безплатна, или пък градска магистрала.

Връзка към мнение
преди 8 часа, vorbis каза:

Извинявам се за въпроса, но каква е целта на това упражнение? Може би да избягваш плащането на тол такси. Ако случаят е такъв, ти трябва да търсиш навигация, която да има възможност за избягване на платени участъци (Това maps.me не го може. Но има други.)

Няма случай на 100% платени магистрали в някоя държава. Я околовръсна магистрала е безплатна, или пък градска магистрала.

Целта на упражнението не е да се пестят стотинки от таксите.Няма по скучно пътуване от това по магистрала.Когато пътувам в дадена страна искам да видя повече и да добия повече впечатления.Карайки по второстепенни и междуселски пътища, които минават понякога през малки градчета и селца сме попадали на изключително интересни и автентични места за които не се споменава в нито един пътеводител или сайт.От спестени тол такси по богата няма да стана ,но това което се вижда излизайки от магистралата е  солта на всяко пътуване и пътешествие.

Редактирано от strelec72
  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

 

На 19/04/2018 в 23:49, strelec72 каза:

това което се вижда излизайки от магистралата е  солта на всяко пътуване и пътешествие.

Съгласен съм! Само обърни внимание на детайла, че обикновено само (край)градски магистрали са безплатни и поне те могат да се използват за по-бързо предвижване в/край метрополисите. Примерно, ако искаш да се предвижиш от източна част на София до западната, да минаваш само през локални булеварди, вместо да използваш Цариградско или околовръсното. Съмнявам се някой да бъде впечатлен (позитивно), минавайки през Младостите, Люлин и прочие. 

Извинявам се, че ти разводних темата! Спирам!

На въпроса ти коя навигация има възможност за изкл. на магистрали и бих препоръчал, това е iGo. А от време на време ползвам и Google Maps, която също я има тази опция.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.