Прескочи до съдържание

Казус с летищен трансфер през booking


violeta

Препоръчани мнения

Резервирах хотел през букинг в Хой ан и още в резервацията на request попитах може ли хотела да организира трансфер. 

Получих имейл от букинг, че от хотела ще организират и е безплатен. Потвърдих и осъществих трансфера.

Сега на рецепция ми искат 15$ за трансфера. Чух се с букинг по телефона, видяха, че имам потвърждение, че е безплатен и ще проверят случая.

Пратиха ми следния имейл: 

Sorry that the receptionist terminated the call. We investigated all the messages in your reservation and after they informed you that the service was free of charge, they change their answer and inform you about the price of the service in a message sent to you 27 April 13:42 (accommodation local time). 

In this case, they informed you about the change of the service cost before your arrival and you would need to pay this fee. I am sorry that there was this confusion. 

Реално аз бях във Виетнам, не съм си проверявала мейла и не съм потвърдила плащането на въпросните 15$. От хотела са убедени, че трябва да платя трансфера, защото 3 дни след като букинг са ми потвърдили, че е безплатен трансфера от хотела са ми пратили друг имейл, че ще струва 15 долара. Аз на този имейл не съм отговаряла и не съм потвърждавала цената.

Букинг искат аз да платя трансфера, въпреки че имам имейл от тях,че е безплатен...

Явно е грешка на букинг и ме е яд, че така извъртат нещата. Как да процедирам според вас? 

 

 

Редактирано от violeta
Връзка към мнение

Ами, тормози букинг. Напиши им точно това, че не си потвърждавала, че искаш платен трансфер и че си избрала да ползваш букинг точно заради тази оферта. Единствената приета услуга от теб е безплатния трансфер. Да се оправят те с хотела.

Едва ли имаш, обаче, време за дълъг спор, та не мисля, че ще минеш без да го платиш, но пък може да изкопчиш от букинг някой талон за намаление. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Писах на букинг и веднага отговориха, че не е моя грешка и предлагат да им пратя касовата бележка и да ми възстановят парите за трансфера. :) 

Благодаря, Еми :)

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

При резервиране на апартамент в Лисабон ми се появи бонус безплатен трансфер от летището до мястото за настаняване , еднопосочно като надграждане на профила.Някой ползвал ли е?За жалост не се възползвах, защото в Лисабон пристигнахме с влак от Порто, а трансферът не важи в посока апартамент-летище.

Връзка към мнение
преди 14 минути , aneliqterzieva каза:

За жалост не се възползвах, защото в Лисабон пристигнахме с влак от Порто, а трансферът не важи в посока апартамент-летище.

Да, важи си. Мои близки го използваха в Лисабон. На летището ги е чакал шофьор на такси с имената им. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 23.10.2019 г. в 11:48, violeta каза:

Да, важи си. Мои близки го използваха в Лисабон. На летището ги е чакал шофьор на такси с имената им. 

Здравейте вашите близки дали са летели с ryanair ?

Имам същия бонус и тъй като нямам представа на кое летище ще кацнем съм  в леко колебание дали ще ми важи бонуса 🤔

Връзка към мнение

При резервиране на трансфера те питат с кой полет си - за тях е ясно кога и къде кацате. В нашия случай дори имахме промяна в часа на кацане, но те си го следят.

Ние ползвахме бонус-трансфера във Виена - всичко беше перфектно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.