Прескочи до съдържание

С деца в Япония.


Vigo

Препоръчани мнения

Здравейте всички.

След два месеца ми предстои приключението - "В Япония с деца".

Благодаря на всички, които дават съвети и споделят. Това много ми помогна и вече имам почти завършен план.

Първият ми въпрос към вас е:

Някой използвал ли е доброволец екскурзовод?

 

Връзка към мнение

Ние в Нара. Доброволците са пенсионери или учащи / студенти. Към 8.30 бяхме в Туристическия център на гарата. Може и по-рано. Предната вечер получихме тези инструкции. В центъра нямаше свободен гид, изпратиха ни на гарата. Имаше бюро с доброволка / пенсионерка /. Казахме й, че търсим екскурзовод. Звънна по тел. и след 10 мин. пристигна много симпатична възрастна екскурзоводка, която ни показа основните забележителности, даде ни препоръки и ни запозна с доста интересни факти. Прекара до около 13ч. с нас. Доволни останахме. На място виждах и други екскурзоводи с чужденци.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

lesy, благодаря за бързия отговор.

Докато обикаля с вас вие ли поемате разходите за билети (транспорт, забележителности, храна)?

Лесно ли се разбирахте? Доколкото проучих всички стават доброволци, за да учат или си упражняват английския.

Вие ли определяте маршрута или тя ви води по неин избор?

Двоумя се дали да не вземем екскурзовод за Токио може и Киото, за да ни разкаже повече истории и да ни покаже местенца не толкова популярни за туристите.

 

Връзка към мнение

Маршрутът си е туристически. Вървяхме през цялото време. Ако се налагаше транспорт, щяхме да го поемем. Но Нара е малка.

Екскурзоводката потвърди, че си упражнява английския и го прави за удоволствие. Не прие възнаграждение.

 

Връзка към мнение

И ние точно в Нара имахме екскурзовод, без да сме го планирали. Възрастен мъж ни посрещна пред Todaiji temple и заяви, че ще бъде наш гид, че е доброволец и услугата е безплатна. Английският му беше доста завален и ни беше трудно да разбираме повечето от нещата, които говори... На всичко отгоре и доста ни позабави и се движехме с темпо, доста по-ниско от обичайното ни, но човекът, както и всички японци, с които се сблъскахме, беше толкова мил и любезен, че просто сърце не ти дава да му откажеш...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И  на мен това ми е опасението, че трудно ще се разбираме и ще се бавим много. Ние сме по скоростните обиколки ако може да видим всичко, но друго е когато някои ти разказва. Ще решим в движение.

Следващият ми въпрос е, ако имам JR пас мога ли да си доплатя и да използвам Shinkansen - NOZOMI от Киото до Токио?  Ако да, колко?

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Аз си носех от България, не ми се е налагало да обменям в Япония , но не пречи да провериш какъв е курса и  там. Ако ще обменяш на място,  съфорумци са споделяли, че най-добрият курс е на летището. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз възнамерявам да си купя йени от България. Въпросът ми по-скоро е от банка или обменно бюро и ако е второто моля да ми помогнете с име. Благодаря.

Връзка към мнение

И преди сме коментирали - най-изгодно е да си ги купиш на летището в Япония и да си запазиш бележката. После при заминаването, ако са ти останали йени, с бележката ти ги купуват на курса, на който са ти ги продали.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мога да препоръчам едно бюро в София, миналото лято го ползвах. Процедира се по същия начин, пазиш бележката и като се върнеш, ако има останала валута ти я взимат на същата цена. Може да проверите, съществува ли тази практика.

http://nikar.net/index_files/Page303.htm

Връзка към мнение
преди 1 час, chandni каза:

И преди сме коментирали - най-изгодно е да си ги купиш на летището в Япония и да си запазиш бележката. После при заминаването, ако са ти останали йени, с бележката ти ги купуват на курса, на който са ти ги продали.

Аз в два случая сменях на летището. Не виждам нито една причина да сменям в България, нито курса е по-добър, нито пестя време или нещо друго в ходене до банки или бюра. В Япония на кацане минавам и сменям за 5 мин. Бюрата на летището  имат различен курс, макар разликата да е много малка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако сте служители или имате познати в ПИБ, а те съответно имат желание да ви помогнат - обмяната лева-йена е на практика на курс на БНБ.

По мои прости сметки обмених 2000 лв. и разликата в курса между тях и Тавекс ми спести около 50 лв. Не е нещо грандиозно, но все пак...

Но както казах, това е валидно за служители.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Наближи времето и на нашето пътешествие. След много четене и ние направихме маршрута си.

Ще съм благодарен на всеки за коментари и препоръки.

И така първо 5 дена ще сме в Южна Корея(няма да ви досаждам с плана си за там) и на 17-ти пристигаме в Осака.

1-ден

Пристигане в Осака около 9.30. На летището си заверяваме JR пасовете и вземаме Pocket Wi-Fi Router. Плануваме около 13.00 да сме на Shin- Osaka и си оставяме багажа(наблизо ни е апартамента, но ще се настаним по-късно). Следва:

Umeda sky building

Abeno harukas

Shitennoji

Tsutenkaku

Shinsekai market

Nippombashi den den

Namba yasaka

Hozenji-yokocho

Dotonbori

 

От Abeno harukas маршрута до края е пешеходен. После отново към Shin- Osaka настаняване и заслужена почивка.

 

2-ден

             

Okayama     -   Okayama Castle, Okayama Korakuen garden.

Himeji   Himeji Castle

              Kokoen Garden

             

Kobe     Kobe port - FISHERMAN'S MARKET

             

             

Връщане в Оsaka евентуално нощна разходка в Dotonbori.

3- ден.

 

Сутринта отпътуваме за Nara.

 

Nara deer park

Todai-ji

Nakatanido

Nigatsu-do

 

 

 

 

Около 15.00 отпътуваме за Kyoto, но спираме по път на гара Inari, за да посетим Fushimi inari и след това се продължаваме за Kyoto. Къщата, която сме наели е близо до Gion ,така че е възможна и вечерна разходка.

4- ден Kyoto:

Arashiyama

Tenryu-ji Temple

Рьоан-джи:  трамвай Randen; Arashiyama Station - Ryōanji

Кинкаку-джи

Nishiki Market

Pontocho Alley

 

5 – ден Kyoto.

Ginkaku-ji Temple

Philosopher's Path

Heian-jingu Shrine

Nanzen-ji

Maruyama Park - Yasaka Shrine - Chion-in

kiyomizu dera

Nijō Castle

Kyoto Imperial Palace

 

Маршрута мислим да е пешеходен, а червените са под въпрос.

 

 

6 - ден

От Kyoto тръгваме за Tokyo с JR-а. По пътя спираме в Kamakura:

Great Buddha of Kamakura,

Hasedera temple,

Kamakura Beach.

 

Продължаваме за Yokohama:

Minato Mirai 21

Yokohama Landmark Tower

Yokohama Chinatown

 

Привечер отпътуваме за Тokyo.

 

7- Ден

 

Използваме последният ден на JR паса, за да отидем до Nikko.

 

   Toshogu Shrine, Rinnoji Temple, Shinkyo Bridge – Тук още не сме завършили маршрута.

 

 8-10 Ден Tokyo.

Тук вече ще сме уморени затова лежерни обиколки на града.

Akihabara

Sensoji Temple

Shibuya

Ikebukuro

Harajuku

Meiji Shrine

shinjuku gyoen

Tsukiji Fish Market

The Imperial Palace and  East Gardens

Sensoji Temple

Tokyo Skytree

 И тук програмата не е много подредена и ще търпи промени, но това е в основни линии.

Моля за вашите коментари. Реалистичен ли е цялостния план? Нямам много атракции за децата (на 9 и 15) моля за препоръки (без аквариуми Дисниленд и подобни).

Всеки коментар е добре дошъл.

И последно ако някой знае има ли проблеми след наводненията, които да налагат промяна в плана?

Благодаря ви предварително!

Връзка към мнение

Програмата ви е спретната и относително добре подредена. Имай готовност (ти явно имаш тази нагласа), че много неща ще отпаднат и не се ядосвай - колкото толкова. Жега, спиране за сладолед, стояне на климатик, умора - сериозни фактори.

За децата препоръчвам виенско колело и/или разходка с корабче в Кобе (и двете са по 1000 йени на човек, нещо от сорта на 7евро) - ще им хареса като атмосфера различна от историческата част.

Също в Токио си предвидете повече време за Одайба - там също ще им е интересно, особенно на Мегауеб. Не виждам да си я предвидил в програмата - задължително я включи.

Проблеми с наводненията няма, пострадали са райони около Хирошима и Окаяма, но са извън централните части, в покрайнините. Има един район в Хирошима, който е японския еквивалент на Мизия - много често стават наводнения, защото е в подножието на една планина, която акумулира много вода и създава условия за свлачища. Доколкото разбрах има участък от Санйо шинкансен линията, която е засегната, но това е на юг, след Хирошима и вие нямате път натам, а и вече сигурно движението е възстановено.

Много весело да си изкарате и да разказваш.

И се подгответе за влажна и тежка жега. Пийте много течности - машинки има на всяка крачка. Студеният зелен чай е много освежаващ и подходящ, но не е подсладен и не на всеки се харесва. ILOHAS водите са с много добър минерален баланс като ги има и с леко овкусен вариант, препоръчвам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Samuraika, много ти благодаря за коментара!

Можеш ли да ми предложиш ресторант, в който да опитаме Kobe Beef в Nara или Kyoto.

Цените, които ги дават ресторантите са за порция на човек ли? Може ли една порция да се консумира от двама. Не съм сигурен дали децата ще направят разлика м/у Кобе и хамбургер. Забелязах че цените за обяд са по-ниски от тези за вечеря това така ли е?

 

Връзка към мнение

 От личен опит мога да препоръчам Steak Ciel Blue на главната в Нара. Обеда е 4000 йени, вечерятя е 8000 като добавката за Кобе телешко е 4000. Ние си поръчахме две вечери по 8000 с една добавка Кобе и ни се върза на по 10 000 на човек като майстора ни раздели двата вида телешко поравно. Много ни хареса, препоръчвам.

Погледнах в обедното меню - 10 000 е Кобе обяда, може да си вземете един такъв, а останалите да вземат от стандартния за 4000 и да си поделите Кобе стека с жена ти.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Здравейте отново. Планувам тази Нова година да посрещнем в Токио.

Моля ако някой има подобен опит да сподели.

Освен масовото посрещане на Shibuya имате ли други предложения?

На 1,2,3 януари ще има ли къде да се ходи или са почивни дни и всичко е затворено?

Предварително ви благодаря за съветите.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.