Прескочи до съдържание

5 дни в Италия? /Рим и Остия/


reinbow

Препоръчани мнения

Здравейте! 

Опитвам се сама да организирам 5 дни в Италия. Като ми се иска 3 или 4 да са в Рим, а 1-2 в Остия. Имам самолетни билети до и от Рим-София за 29.05-02.06.

Въпроси:

1/Дните от 29.05-01.06 в Рим и 1 за Остия или да ги разделя по равно? 

2/ Как точно се стига до Остия?

3/Има ли директна връзка от Остия до летище Фиумичино? (ако не, колко е цената за трнсфер..?)

 

Уточнявам, че идеята ми за Рим е по-скоро разузнавателна. Интересуват ме градините, фонтаните, иначе казано - "по-лежерни" разходки, без висене по опашки и гонене на график. Вероятно ще включа 1-2 забележителности. 

Ако някой има мнение и за хотелите, на които се спрях (не съм резервирала), ще се радвам да го чуя :)

1/Рим -ЦЪК

2/Остия - ЦЪК

 

Колко горе-долу смятате, че е минимума за бюджет при този план?

 

Редактирано от reinbow
Връзка към мнение

Остия спокойно може да се види за един ден, без да се спи там, освен ако много държите по други причини...

От Рим до Остия има влак, според rome2rio.com има директен автобус от Фиумичино до Остия

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На някои места пише, че се пътувало с метро, хах! От къде тръгва влака за Остия?

Вероятно после ще се върнем по същия начин в Рим. Заедно със самолетните билети, добавих и трансфер, така че колкото и да не ми се иска, ще трябва от Термини да хванем бусчето на Уиз за летището. Успокоявам се, че поне става дума за по 30 мин.на посока. Искам да преспим там, за да усетим за по-дълго морския климат...

Връзка към мнение

Ще се връщате от Остиа до Термини, за да стигнете до Фиумичино?

то летището е на 10 км от там, а Остия - Рим и обратно е 65 км

 

хотелите са ви на хубаво място

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ами, защото съм си платила за трансфер на Уиз за отиване и връщане от Термини. А сега Остия ми се зароди в главата :D 

Аз пак да питам...от Термини ли тръгва влака за Остия?

Връзка към мнение

Ето това ви е линията от Рим до Остия

http://viaggiacon.atac.roma.it/?service=trovalinea&linea=LIDO&percorso=LIDOA

май цената е колкото на билета в Рим

 

тук са автобусите от Остия до летището, билетът пак е на символична цена, ще спестите доста време като просто зарежете връщането от Термини :)

http://servizi.cotralspa.it/PercorsiTariffe

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, reinbow каза:

На някои места пише, че се пътувало с метро, хах! От къде тръгва влака за Остия?

Вероятно после ще се върнем по същия начин в Рим. Заедно със самолетните билети, добавих и трансфер, така че колкото и да не ми се иска, ще трябва от Термини да хванем бусчето на Уиз за летището. Успокоявам се, че поне става дума за по 30 мин.на посока. Искам да преспим там, за да усетим за по-дълго морския климат...

то е градска железница, на някои карти го слагат заедно с метрото, но си е друго

тръгва от Порта Сан Пауло (пирамидата)

mapa-metro-roma.pjpeg

според мен ако ще спите в Остия изобщо не си заслужава да се ходи обратно до Рим, за да се вземе автобус, който ще се движи през автомобилния трафик и всичко...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи ако правилно съм разбрала - от Термини си хващаме метрото до Circo Massimo, и от Порта Сан Паоло с влак до Лидо. От Остия до летището с автобус? Цените обаче не ги виждам.

Просто искам да съм сигурна в този маршрут преди да резервирам хотелите. Ще стане доста тегаво да сме толкова близо и да не знаем как да стигнем до летището.

Благодаря ви, изключително полезни сте! 

Връзка към мнение

Не на Сирко Массимо, следващата спирка (Piramide).

Цените на автобуса от Остия до летището и на мен не ми ги отваря, ама за 10км няма да е колкото до Рим.

 

Съвсем между другото (не ти върши работа, след като вече сте купили трансфера до Термини), от летище Фиумичино до тази гара Порта Сан Паоло имаше влакове на съвсем народни цени, за разлика от Леонардо Експрес. Лично аз предпочитам да пътувам по релси с цел избягване на големия трафик

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Остия- фиумичино е 1,30 евро билетчето ако си го купите от будка, от шофьора е по-скъпо - 7 евро

пътува се около 30 минути

Fees

Cotral
Departure area Arrival area Distance Tratta Price
Lido di Ostia Aeroporto di Fiumicino 11 Km 2 1,30 €
Sum of Cotral fees   1,30 €

Tickets for a single trip can also be bought on board, at the price of 7 euros.
 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Направих резервация за хотела в Рим. Обаче с хотела в Остия, който харесах нещо нямам късмет.  

Да знаете, че кода за 10% връщане на сумата(от booking), след престой важи само веднъж и само от 1 човек! Всеки следващ код е актуалния(признават него). Може би след осъществена резервация е възможно да се ползва отново друг, но не знам. 

Аз отмених резервацията за хотела в Остия и се свързах директно с тях през сайта им. 

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
Соня Ралева

Ето тук ми попадна инфо за влак от Рим до Остия и ме само

 

http://blog.ivanatora.info/2014/06/29/рим-2ри-ден-моренце/

 

И ма мен ми се върти за август някъде, но билети нямам още 😏, та само ми се върти...

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...
На 5.05.2018 г. в 17:10, bad kid каза:

Остия- фиумичино е 1,30 евро билетчето ако си го купите от будка, от шофьора е по-скъпо - 7 евро

пътува се около 30 минути

Fees

Cotral
Departure area Arrival area Distance Tratta Price
Lido di Ostia Aeroporto di Fiumicino 11 Km 2 1,30 €
Sum of Cotral fees   1,30 €

Tickets for a single trip can also be bought on board, at the price of 7 euros.
 

Аз пътувах от гара Острия Антика до летището Фиумичино с автобус на Cotral,но бях купил билет от приложението за 10 км и не можах да го валидирам вътре. Има един QR код в автобуса за сканиране,а има и код от 6 цифри май, който трябва ръчно да въведеш в продължение. Но нито един от двата начина не стана и си пътувах нередовен. Може би е трябвало да се купи билет за 20 км,но никъде не пише това и ти сам избираш. Освен това е много сложно за мен да търся къде продават хартиен билет. На връщане от летището Фиумичино взех за 7 евро шатъл до Термини,но по-изгодно е с Cotral до метростанция Euro Magliana за 2-3 евро  и оттам с метрото за 1,5. Но откъде да се купят билети за Cotral от летището. Има списък в сайта с някакво барче,а в Рим от разни магазини за цигари и вестници. Но сайта и приложението са много зле направени.

Връзка към мнение

Аз съм купувал билети от летището до градчето Фиумичино, ако не се лъжа от будка за вестници преди изхода от летището. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.