Прескочи до съдържание

Великобритания - кое е националното ястие?


Препоръчани мнения

Не съм сигурна дали е необходима нова тема по въпроса, но все пак да попитам. Освен фиш енд чипс, какво друго може да се хапва във Великобритания. Например, в Япония е ясно- суши и другите производни с риба, ориз, кори нори, и различните специалитети на плоча. Ако на някого му хрумни нещо вкусно, може да напише.

Връзка към мнение

По британските острови - Black pudding (за мен си е нещо като нашата кървавица) и разните други разновидности на наденички. Пайове солени, сладки... всякакви! :) 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

- Roast beef and Yorkshire pudding.
- Yorkshire Pudding.
- Fish and chips.
- Shepherds' Pie.
- Lancashire Hotpot.
- Pie and Mash with parsley liquor.
- Bubble & Squeak.
- Cumberland sausage

 

И една класация с картинки...

 

https://www.telegraph.co.uk/only-in-britain/the-15-most-british-foods-ever/

Връзка към мнение

Да добавя:

- Cornish Pastry - нещо като пайове/банички от маслено тесто с плънка. Тази година за първи път видях да ги предлагат на много места, включително и в Лондон

- Sausage and mash - наденички с пюре и сос

- steak and kidney pie

- Victoria Sponge cake - пандишпан с ягодово сладко и сметана

- скоунс с конфитюр и сметана

- tea cakes - като кифлички със стафиди или други сухи плодове

- bread and butter pudding

- treacle tart, ако харесваш специфичния вкус на меласата

- lemon drizzle - кейк със лимонова заливка

- различни видове кръмбъл

- следобедният чай със сандвичи и сладкиши

 

А иначе, някъде бях чела, че според някакво проучване, най-любимото ястие в Англия било butter chicken ;) .

И, с риск да започна нова Стогодишна война и да си разваля непоправимо имиджа на любител-кулинар и гастроном, ще добавя, че харесвам английската кухня (ама това сигурно защото съм била англичанка в предишен живот :lol::lol::lol:)

 

П.П. Към десертите допълвам и Eton Mess - целувки, ягоди и разбита сметана.

 

 

Редактирано от Роца
  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Роца каза:

И, с риск да започна нова Стогодишна война и да си разваля непоправимо имиджа на любител-кулинар и гастроном, ще добавя, че харесвам английската кухня (ама това сигурно защото съм била англичанка в предишен живот :lol::lol::lol:)

...което ми напомня каква радост беше в душата ми, когато първата "емиграционна" ходех във Франция в командировка и консумирах "човешка храна", щото в Кралството умирах :biggrin:

П.П. Тогава се хранех с абсолютни боклуци...

П.П.П. Със сигурност не съм била французойка в минал живот, щото хич не ги долюбвам като нация - нали ще ме извиниш, моля те! :lol:

П.П.П.П. Съгласявам се на сто процента с думите ти - храната в Кралството е повече от отлична! Просто не е никак евтина - трябва да знаеш къде да я консумираш и да не искаш да струва един паунд, колкото в Asda - виж точка П.П. :biggrin:

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Извинявам те, и още как! И съм напълно съгласна, че французите си имат  трески за дялане, то даже и виц има по въпроса :) Но хубавото е, че има и мили хора сред тях ;).

Най-хубавата храна в Кралството съм опитвала по пазарите и в пъбове, но както казва Рейни, не за паунд. А Лондон си е направо рай за чревоугодника :)

 

Към специалитетите споменахме ли "toad in the hole" (наденички в тесто за йоркширски пудинг)?

И шотландските яйца - сварени яйца, обвити в кайма. И фъджът, който в една хапка съдържа достатъчно калории да потопи Титаник ;)

И маслените бисквитки, shortbread, и bakewell tart (маслено тесто с плънка от конфитюр и бадемов крем)...

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, rdd каза:

Освен фиш енд чипс, какво друго може да се хапва във Великобритания.

Ами много неща, както вече е изброено. Освен това англичаните направо са си присвоили индийската кухня, така че нея също я има навсякъде.

Иначе най-характерно английското нещо за мен е английска закуска.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Гост каза:

parsley liquor

Wtf is this sh*t?

 

Аз понеже съм малко алергичен към зелените гадости, само си представих ужаса, при вида му.... :lol:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.