Прескочи до съдържание

Сафари в Кения и Танзания


woody_jj

Препоръчани мнения

Здравейте,

имам следните въпроси относно сафари в Кения и Танзания -

Някой ползвал ли е услугите на Budget Holiday Safaris ( http://www.budgetholidaysafaris.com/index.php )?

Как ви се струва като сезон след 18.06.2019?

Благодаря предварително за отговорите ви!

Връзка към мнение
преди 9 минути , woody_jj каза:

Здравейте,

имам следните въпроси относно сафари в Кения и Танзания -

Някой ползвал ли е услугите на Budget Holiday Safaris ( http://www.budgetholidaysafaris.com/index.php )?

Как ви се струва като сезон след 18.06.2019?

Благодаря предварително за отговорите ви!

Няма особено голям смисъл да се правят и двете държави в едно пътешествие. За африканско сафари са важни екосистемите, а не държавите. Кои паркове / резервати имате предвид? Това има значение за сезона.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте отново!

Плановете за сафари в Танзания се подновиха отново като плановете засега са това да стане в края на Септември 2020 г.

Офертата която съм получил засеаг е следната:

Day 0: Landing At Kilimanjaro International Airport/JRO

pick you up and transfer to Arusha town a night rest at the lodge

Day 1: Lake Manyara National Park ОR Tarangire National Park

Accommodation -  Mto wa Mbu

Day 2: Serengeti National Park

Accommodation - Serengeti-Seronera campsite

Day 3:  Full Day In Serengeti-Central Serengeti

Accommodation - Serengeti-Seronera campsite

Day 4:  Half Day In Serengeti,To Ngorongoro

Accommodation - Simba campsite

Day 5: Down Into Crater, Arusha

dinner and a night rest at Arusha town

 

This package includes:

  • Safari Transport by SAFARI 4x4 vehicle with pop up roof. Every client gets a window seat, enjoying scenic beauty on the way as well while game viewing. You will be able to charge a phone and camera in to the car plus free high speed internet (WiFi) during safari.
  • All entrance fees in lake Manyara or  Tarangire,Ngorongoro,Serengeti   with Value Added Tax/18%.
  • Accommodation as mentioned lodges  and camping fees with standard quality camping gears.
  • All standard 3 meals a day during safari
  • Enough mineral water a person daily.
  • Snacks-cashew nuts, groundnuts, potato crisp, gum & juice.
  • Competent drivers and guides.

Като цената която получихме за това удоволствие е $1590 на човек. В групата сме 4 човека.

Въпросите са ми следните:

      - има ли смисъл да удължим програмата с още един ден като включим Тарангире и Маняра

      - цената за това удоволствие не е ли малко висока?

Благодаря предварително за отговорите!

 

Връзка към мнение
преди 9 минути , woody_jj каза:

 

Като цената която получихме за това удоволствие е $1590 на човек. В групата сме 4 човека.

Въпросите са ми следните:

      - има ли смисъл да удължим програмата с още един ден като включим Тарангире и Маняра

      - цената за това удоволствие не е ли малко висока?

Благодаря предварително за отговорите!

 


В програмата ви е даден избор за първия ден между парка Тарангире и парка Lake Manyara. В края на септември без никакво колебание, аз лично бих избрал Тарангире от двата. Ако ще плащам допълнителен ден, бих го сложил в Серенгети или в Тарангире.  Последния при всички случаи си струва два дни, за да се види целия (включително и блатото в южната му част), а за Серенгети е ясно. Ако искате пък да видите повече места, Манияра също ще е хубаво, просто ще има по-мало животни като цяло, но ще е различно.

Имайки предвид, че преспиванията са на възможно най-евтините места и сте 4 човека, имам усещането, че цената може да се свали. Коя фирма ви даде това предложение?

Връзка към мнение

Благодаря за бързия отговор.

Аз съшо имам усешането че цената е завишена и може да се свали.

Фирмата е на препоръчан водач, който вече е ползван от мои приятели. Името и точно не знам.

Ние също предви сезона предпочитаме Тарангире пред Маняра и ако решим да добавим допълнителен ден ще е в Серенгети или Тарангире.

Още вднъж БЛАГОДАРЯ за съветите.

Връзка към мнение
преди 22 часа, woody_jj каза:

Благодаря за бързия отговор.

Аз съшо имам усешането че цената е завишена и може да се свали.

Фирмата е на препоръчан водач, който вече е ползван от мои приятели. Името и точно не знам.

Ние също предви сезона предпочитаме Тарангире пред Маняра и ако решим да добавим допълнителен ден ще е в Серенгети или Тарангире.

Още вднъж БЛАГОДАРЯ за съветите.


"Завишена" не е точно думата, която аз бих използвал. Всяка фирма си има различна себестойност на продукта (в зависимост от колко плащат на гида, дали джиповете са техни или ги наемат и за колко ги наемат, дали изобщо не прехвърлят цялото сафари на друга фирма и пр.) Отгоре на това всеки си слага някаква печалба. Просто грубо като пресметнах наум разбивките, ми се стори, че има накъде да се посвали тази цена.

Гида е добре да е препоръчан от приятели, зависи също и препоръчителите каква база за сравнение имат.

Успех с подготовката!

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
На 10/7/2019 в 3:36 PM, woody_jj каза:

Thanks for the quick response.

I also have the feeling that the price is too high and can be lowered.

The company is of a recommended guide, which is already used by my friends. I don't know the exact name.

We also prefer Tarangire to Manyara before the season and if we decide to add an extra day it will be in the Serengeti or Tarangire.

THANK YOU once again for the advice.

Did you travel and what company did you choose?

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.