Прескочи до съдържание

дневник Перуанско приключение с магичен привкус


Препоръчани мнения

преди 3 минути , ven62 каза:

@Lindt, виждам, че четеш правилната тема за Перу.

Лично за мен тя ще си остане култова.

 

Естествено ... и моят пътепис (и трите части) си го бива (умря циганката та аз да ...) но за вашите интереси трудно ще намериш изчерпателна информация 

 

А ти видя ли, че в тази тема вече си очаквал появата на снахата 😉 ? За мен от най-ценните неща на споделянето е, че понякога случайно нещо те кара да погледнеш, да си спомниш и да ти стане хубаво. 

 

Разказът на @Цвете е много интересен и приятен за четене, пък и си имам отворен чат с автора, за да я изпитвам в реално време. Засега се справя добре, явно си го помни пътуването 🤗 

Твоят пътепис съм си го чела неангажиращо, както и почти всички останали, за да се развеселя и помня основно заигравките с делфините. Пак ще го чета 😄

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Цвете здравейте,

благодаря за подробния разказ, който много ми помага да планирам нашето пътуване. На 07.10 тръгваме към Перу и благодарение на вашите теми и пътеписи, както   на mililia и ven 62  подготвам нашия маршрут. Имам няколко въпроса, които  не мога да си ги изясня четейки. Kогато сте пътували от Пуно към Арекипа пристигате рано сутринта около 4.00 часа и отивате в хотел. В този хотел ли сте си оставили багажа или сте го взели с вас на тура в Yanque. Същото питане имам и за пътуването ви към МП. Багажа оставен ли е бил в Куско? Как въобще при такова динамично пътуване сте се справили. Има ли практика големите куфари да се оставят някъде като на "склад"? 

Връзка към мнение
На 26.08.2022 г. в 18:08, rumiana georgiew каза:

Цвете здравейте,

благодаря за подробния разказ, който много ми помага да планирам нашето пътуване. На 07.10 тръгваме към Перу и благодарение на вашите теми и пътеписи, както   на mililia и ven 62  подготвам нашия маршрут. Имам няколко въпроса, които  не мога да си ги изясня четейки. Kогато сте пътували от Пуно към Арекипа пристигате рано сутринта около 4.00 часа и отивате в хотел. В този хотел ли сте си оставили багажа или сте го взели с вас на тура в Yanque. Същото питане имам и за пътуването ви към МП. Багажа оставен ли е бил в Куско? Как въобще при такова динамично пътуване сте се справили. Има ли практика големите куфари да се оставят някъде като на "склад"? 

Ние си оставихме основния багаж в Куско и отидохме с багаж за 1 нощ да спим в Олайтентамбо. После тази раничка оставихме на гардероб  в Мачу Пикчу. На връщане имахме още една нощувка в Куско преди да отидем към Пуно и бяхме в същия хостел.Тогава си взехме и багажа.

Същото направихме и в Арекипа. Оставихме багажа в хотела да го пазят и с по 1 раничка пътувахме до Колка каньона. На връщане нямахме нощувка в  хотела, но отидохме само да си вземем багажа преди нощния автобус за Ика. До тогава се рамотавахме из града.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 26.08.2022 г. в 18:08, rumiana georgiew каза:

Kогато сте пътували от Пуно към Арекипа пристигате рано сутринта около 4.00 часа и отивате в хотел. В този хотел ли сте си оставили багажа или сте го взели с вас на тура в Yanque. 

От Пуно има двудневен тур който ние ползвахме : рано сутринта тръгване от Пуно (3 спирки по пътя за забележителностти ) и към обяд в  Yankue . Който иска може да ползва минерални извори, като те карат и взимат от там. На следващия ден Колка каньон и те оставят след обед в Арекипа. Има варианти с или без запазен хотел в Yankue или околността.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Точно се прибирам от Куско в Лима. И да дам моите 5 стотинки по темата.

 

За съжаление не можах да направя Мачу Пичу, тъй като точно за деня на резервацията започнаха протести и затвориха железницата и града и доколкото разбрах поне до 5ти септември се очакват. Така че имайте предвид при планирането, надявам се на никой друг да не му се прецака както при мен се случи.

 

Билетите ги уредих поне 2 седмици по-рано. Много ми беше тежко с височинната болест, при мен и при приятели се получи след 5тия ден, а не както повечето хора получават проблем след първия ден още. Никакви хапчета не ми помогнаха, единствено листа от кока.

 

Радвам се че поне направих планината на 7-те цвята и 1 тур с лами и алпаки, но мечтата за мачу пичу ще се отложи за друг път явно. Мисля че за следващия път ще направя по добро планиране, като седя минимално възможно време в Куско, лошото е че от там са повечето интересни за мен екскурзии и някакси 3,4 дни ми се виждаха малко. Успех и ако има някакви въпроси, съм насреща 🙂

Screenshot_20220827-113911_Airbnb.jpg

Screenshot_20220827-113855_Airbnb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 26.08.2022 г. в 18:08, rumiana georgiew каза:

Цвете здравейте,

благодаря за подробния разказ, който много ми помага да планирам нашето пътуване. На 07.10 тръгваме към Перу и благодарение на вашите теми и пътеписи, както   на mililia и ven 62  подготвам нашия маршрут. Имам няколко въпроса, които  не мога да си ги изясня четейки. Kогато сте пътували от Пуно към Арекипа пристигате рано сутринта около 4.00 часа и отивате в хотел. В този хотел ли сте си оставили багажа или сте го взели с вас на тура в Yanque. Същото питане имам и за пътуването ви към МП. Багажа оставен ли е бил в Куско? Как въобще при такова динамично пътуване сте се справили. Има ли практика големите куфари да се оставят някъде като на "склад"? 

Както вече са ти отговорили, багажът го оставяхме на склад в хотелите. Всички имаха. Взимахме си раничка с багаж за ден. 
А за справянето с динамиката е въпрос на стил и опит.
Прекрасно Перу ти пожелавам! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 часа, Capitan Morgan каза:

От Пуно има двудневен тур който ние ползвахме : рано сутринта тръгване от Пуно (3 спирки по пътя за забележителностти ) и към обяд в  Yankue . Който иска може да ползва минерални извори, като те карат и взимат от там. На следващия ден Колка каньон и те оставят след обед в Арекипа. Има варианти с или без запазен хотел в Yankue или околността.

Турър от Пуно ли го резервурахте или предварително през нета? Дне ще пусна моето описание  на маршрута, но в отделна тема за комнтари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По нета и комуникация по мейл и whats up. От фирмата искаха да платим в нейн офис в Пуно като стигнем, но поради липса на време: нощен автобус Куско-Пуно и след това целодневен трип на Титикака се разбрахме да платим при взимане от хотела. Накрая платихме чак в Арекипа след наше подсещане. Коректни и гъвкави са 🙂

 

Това е фирмата : https://www.edgaradventures.com/ .  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.