Прескочи до съдържание

Френското кино


Elena

Препоръчани мнения

Абе голяма част от тези анимационните май са си оригинално от злата Америка, а ние просто ги получавахме с френски дублаж. В което няма нищо лошо де - примерно наскоро се разтърсих и намерих любимия ми Starcom. С френската заставка е много по-добре :)

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Не знам как не съм я видяла по-рано тази тема, записвам се като още един почитател на френското кино. Гледала съм доста от по-новите филми, но в момента съм на вълна класики от 60-те и 70-те (не само френски) и мога да препоръчам Un Homme Et Une Femme на Claude Lelouch:

 

 

Откакто го гледах искам да отида в Deauville :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам как не съм я видяла по-рано тази тема, записвам се като още един почитател на френското кино. Гледала съм доста от по-новите филми, но в момента съм на вълна класики от 60-те и 70-те (не само френски) и мога да препоръчам Un Homme Et Une Femme на Claude Lelouch:

 

 

Откакто го гледах искам да отида в Deauville :)

Ех, незабравимата Анук Еме...

А последните месеци засякох по тивито няколко филма с Жулиет Бинош. Допада ми дискретния и чар.

Връзка към мнение

Eй, върнахте ме в детството с всички тези филми! :lol:

Моят фаворит последните години е "Le Scaphandre et le Papillon" . Много тежък филм, но си го спомням все още.
И другият филм, който ме разсмива и го гледам отново в "Intouchables".
https://m.youtube.com/watch?v=0V8ZJ_8qARs

Редактирано от БраниB
Връзка към мнение

Аз не съм от най-големите фенове на френското кино :blush: , има някои, които ми допадат, основно комедии.

Така и не изгледах някои от най-нашумелите през последните години - Les Intouchables и преди него Bienvenue chez les Ch'tis и Les Choristes. Не харесвам и някои от филмите, които сред французите минават за класика :)... абе сложно е за човек в страна, където повече от половината от филмите по кината и телевизията са френски :lol:

 

Благоверният остана много впечатлен миналата година от този сериал - Le Bureau des Légendes:

http://www.allocine.fr/series/ficheserie_gen_cserie=17907.html

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Bureau_(TV_series)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък много харесвам френското кино, имат някои страхотни филми, за съжаление малко известни извън Франция. Дори и по-новите са супер. Последно гледах demain tout commence с Омар Си, който препоръчвам. А един от любимите ми е plan de table - кой до кого слагаме на една маса на сватбата си може да има необратими последици за съдбите на гостите. Филмът по оригинален начин какво би се случило, ако разбъркаме местата им - срещи, раздели, изневери и т.н. Много свеж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.