Прескочи до съдържание

Крило


Light

Препоръчани мнения

post-44-0-79119100-1382524567_thumb.jpgpost-44-0-36927900-1382524573_thumb.jpg

 

Въпросителните ми тук са относно хммм... елемента който "държи" двигателя.

Защо променя цвета си?! Предполагам, че студа е основната причина, но защо само този елемент си променя цвета и то основно от горната си част...

Връзка към мнение

Ей така гледам:  :blink:

 

За първи път срещам нещо подобно, потърсих набързо в нета, нищо не излезе...мисля си, че може да е някаква зрителна измама. По идея това си е най-нормална ламарина и няма логика да се променя по тоя начин...

Връзка към мнение

100 % не е зрителна измама.

Видял съм го с очите си, а и на снимките които съм направил си личи ясно. Ако трябва да кача такива с реални размери...имам доста :) Тези са от полета ми Исландия > Манчестър, но и следващия от Манчестър за София наблюдавах същото....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да не е отражение, намокряне...

 

И това не е ...Помислих си ги тези неща за миг в самото начало, когато ми направи впечатление промяната, но колкото повече се вглеждах, толкова повече установявах, че не е оптическа или зрителна измама, както и отражение и намокряне...Даже не бях сигурен дали не си е така цвета и преглеждах на място снимките преди излитането, за да се убедя, че не е така, както и при кацането гледах как си възвръща цвета...

Единственото ми логично обяснение, беше, че е вследствие на атмосферните условия -студа и евентуално някакво триене...

Казах си още тогава в самолета - Ще питам във форума, като се прибера... :)

Ето още 2 снимки в реален размер:

post-44-0-81445500-1382530240_thumb.jpgpost-44-0-18024200-1382530254_thumb.jpg

 

хмм... не е много реален размера, авно има автоматично преоразмеряване като гледам :)

Редактирано от Light
Връзка към мнение

Защо само отгоре потъмнява и защо потъмнява след достигане на определена височина, а не по-рано?!

За сравнение в полета от София за Берлин, не я виждам тази промяна в цвета, но видях, че там( B 737- 700) конфигурацията е малко по-различна:

 

post-44-0-72721100-1382533439_thumb.jpg

Връзка към мнение

100 % не е зрителна измама.

Видял съм го с очите си, а и на снимките които съм направил си личи ясно. Ако трябва да кача такива с реални размери...имам доста :) Тези са от полета ми Исландия > Манчестър, но и следващия от Манчестър за София наблюдавах същото....

Потвърждавам. Виждал съм го на десетки полети на easy. На други самолети не е така, или поне не личи така ясно. 

Предполагам, че е от боята, която използва конкретно тази авиокомпания, и характеристиките й. При под някаква температурна граница, потъмнява. Като известните етикети по разни бири, на които като ги оставиш 1 час в хладилника, се появява надпис "Наздарве". :)

Не знам какво загряване трябва да е, че при -60/ -70 градуса горе чак толкова да загрее, че да се промени цвета на алуминия.

Но няма спор, че описания от Light ефект, се наблюдава със сигурност. просто следващия път обърнете внимание.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.