Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Мога ли да се включа и аз, с ирландско кафе, щото не пия.

Знам, че това е непростим грях, особено в този форум, но се надявам на вашето великодушие. :)

Моля ви, не ми изтривайте акаунта. :)

В ирландското кафе има достатъчно уиски, така че се считай за включен/а :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И все пак, да се върнем на темата - графикът им изглежда пълен на не повече от 40% за самолет, базиран в София.

Ден Шарльороа - има време за една къса сутрин и една дълга дестинация вечер.

ден Дъблин - две дестинации от сутринта.

 

Специалистите да се произнесат.

Аз залагам на една Италия и една Испания, може би Германия - Хан, който за съжаление спряха в Пловдив. Четвъртата - Стокхолм, повече Лондон? Прага е твърде, твърде смело пожелание, за съжаление.

 

Ама може и само да си фантазирам пожелателно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Трябва да се видят часовете на Пиза, Шарлероа и Лондон. Ако се напасват с полети на другата сутрин към някое от трите, не е задължително да има друг полет, самолета само ще спи тук, а ще си е базиран някъде си. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Шарльороа: понеделник - сряда - петък - неделя

София - Шарльороа: 11:00 12:45
Шарльороа - София: 13:10 16:50

 

Дъблин: Вторник-четвъртък-събота
София - Дъблин: 15:30 17:20
Дъблин - София: 17:45 23:25

 

Пиза: понеделник - четвъртък

Пиза - София: 15:30 18:30

София - Пиза: 18.55 19:55

 

Лондон: всеки ден

Лондон - София: 16:25 21:35

София - Лондон: 22:00 23:15

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Отдавна го чакам този Дъблин! Другата дестинация, която чакам с нетърпение е Лисабон. Дано е истина това за Дъблин. Да се стягат местните пъбове. B) B)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Отдавна го чакам този Дъблин! Другата дестинация, която чакам с нетърпение е Лисабон. Дано е истина това за Дъблин. Да се стягат местните пъбове. B) B)

Те са виждали всичко , трудно ще ги изненадаш. В моя случай след като уж нормално си танцуваха група местни мадами в следващия момент просто припаднаха на пода и никому не направи впечатление.

Много има да ги гоним откъм пиянстване ;)

Дъблин - Ливърпул с Ryan привечер пълен с пияни англичанки ...това са моите спомени. Тренирай :)

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Лондон: всеки ден

Лондон - София: 16:25 21:35

София - Лондон: 22:00 23:15

 

А аз съм безкрайно щастлива от тези полети... Дано нарушат монопола на лилавите и пуснат добри цени. И независимо, че летището им ми се пада на майна си Райна, категорично ще ги предпочета. Часовете са трепач за един уикенд - разходка до Джепето, например ;) 

Връзка към мнение

Е що Станстед да е по-зачукано от Лутън ?

Изхождам от идеята за достъп до централен Лондон.

Иначе easyJet са ми фаворити де :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Те са виждали всичко , трудно ще ги изненадаш. В моя случай след като уж нормално си танцуваха група местни мадами в следващия момент просто припаднаха на пода и никому не направи впечатление.

Много има да ги гоним откъм пиянстване ;)

Дъблин - Ливърпул с Ryan привечер пълен с пияни англичанки ...това са моите спомени. Тренирай :)

Не се и съмнявам, че имаме доста да ги гоним от към пиянстване. Имам познати ирландци, с добри професии в страната си, но дойдат ли тук стават други хора - през целия престой, всеки ден, по цял ден бири до припадане. :rolleyes:  А иначе съм живял известно време в Англия и горе-долу се запознах със стила им на РАЗМАЗВАНЕ B)  Дойде ли петък вечер и събота и започва свинщината. :) Предполагам в Ирландия е същото. :)

ПС: От към тренировки смело мога да кажа, че имам дългогодишно закаляване. B)

Редактирано от Zelen Burgas
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е що Станстед да е по-зачукано от Лутън ?

Изхождам от идеята за достъп до централен Лондон.

Иначе easyJet са ми фаворити де :)

 

Аз изхождам от моята гледна точка - Западен Лондон и достъп с кола по магистралата M25 :)

Без трафик - Лутън 1 час, Станстед - 1,5 часа. Иначе Гатуик - Easyjet - ми е 40 минути без трафик, но цените и на авиокомпанията, и на паркинга са ми много неприятни (отделно неудобните часове). 

От Централен Лондон всичко е еднакво добре достижимо, бързината е въпрос на цена, както знаеш :) 

Връзка към мнение

Точно , аз говоря от гледната точка ма турист.

Иначе всяко летище е различно удобно според местоживеенето ма всеки.

Връзка към мнение

Според мен за масовия турист и трите летища са еднакво "евтини" - за 1-2-3-4 паунда се стига до централната част на Лондон с easybus и от там кой от къде е. Т.е. нашите "вече големи" приятели от Раян ако цъкнат прилични цени ще стане много приятно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 самолета само ще спи тук, а ще си е базиран някъде си. 

Добре, аз с един лаишки въпрос - в такъв случай какво означава терминът "базиран"?

И следващият - не е ли (от логистична гледна точка и като обслужване) по-удобно самолетът да спи там където е "базиран"?

Връзка към мнение

Шарльороа: понеделник - сряда - петък - неделя

София - Шарльороа: 11:00 12:45

Шарльороа - София: 13:10 16:50

 

Дъблин: Вторник-четвъртък-събота

София - Дъблин: 15:30 17:20

Дъблин - София: 17:45 23:25

 

Пиза: понеделник - четвъртък

Пиза - София: 15:30 18:30

София - Пиза: 18.55 19:55

 

Лондон: всеки ден

Лондон - София: 16:25 21:35

София - Лондон: 22:00 23:15

 

Така като гледам, със сигурност след нощувката тук самолета заминава за Шарлероа, няма място за нова дестинация. Но пък със сигурност има мегдан на идване, самолета преди да излети за Дъблин вторник-четвъртък-събота от 15:30, трябва да дойде отнякъде към 15:00 :)

Връзка към мнение

Дъблин - Ливърпул с Ryan привечер пълен с пияни англичанки ...това са моите спомени. Тренирай :)

Но ти, като истински джентълмен, не се възползва, нали?  :P

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Добре, аз с един лаишки въпрос - в такъв случай какво означава терминът "базиран"?

И следващият - не е ли (от логистична гледна точка и като обслужване) по-удобно самолетът да спи там където е "базиран"?

 

Базиран е, когато има екипажи, административен персонал, евентуално инженеринг и подръжка, които са позиционирани в базата. Другото е просто нощувка, както правят май и австрийците и луфти в момента. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Така като гледам, със сигурност след нощувката тук самолета заминава за Шарлероа, няма място за нова дестинация. Но пък със сигурност има мегдан на идване, самолета преди да излети за Дъблин вторник-четвъртък-събота от 15:30, трябва да дойде отнякъде към 15:00 :)

 

Всъщност, поправям се. Преди полета от Пиза си има време за още една ротация, Раян рядко им висят самолетите по земята до 11 сутринта. Стискаме палци. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И сега, понеже достатъчно ги хвалихме, да ги понахраня леко - сайтът на Ryan е пълна скръб! :wacko:

Забива, показва други дати, вместо зададените при търсене на полети и пр.
О'Лиъри, не се циганѝ, недей да пестиш от това - дай на някои читави уеб-дизайнери да ти направят приличен сайт!

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Не мога да се сдържа да не се похваля - въпреки че след ЮИ Азия се бяхме заканили да приземим 2016г., днес се сдобихме с билети от Райан за тридневна екскурзийка в Лондон. Цената от 260 лв. отиване и връщане за двама се оказа просто неустоима и в периода 20.05-24.05 мисля да проверим тия pint-ове хващат ли закалени българи. Да живее кралицата... и конкуренцията!

Редактирано от tougherty
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И сега, понеже достатъчно ги хвалихме, да ги понахраня леко - сайтът на Ryan е пълна скръб! :wacko:

Забива, показва други дати, вместо зададените при търсене на полети и пр.

О'Лиъри, не се цигани, недей да пестиш от това - дай на някои читави уеб-дизайнери да ти направят приличен сайт!

 

Хванах се за главата от това претенциозно л***о и неговите братя-близнаци от различните му там търсачки, които дружно ми отровиха в зародиш желанието да изпреда някоя сгодна мултидестинация!

 

В този ред на мисли търся някакъв обикновен, дори невзрачен сайт в стил хит.бг, в който наличните лоу кост линии да са систематизирани във вид, удобен за мониторинг и актуален като информация. Трябва ми примерно следното елементарно търсене: Румъния >> Тимишоара >> и в няколко реда: кои нискотарифни пътуват оттам, до кои дестинации, в кои дни от седмицата, в кои часови диапазони, в кои периоди от годината + пряка отпратка към официалния сайт за търсене на актуални цени за търсени дати. Някой да знае нещо подобно? 

Редактирано от Meidj
Връзка към мнение

Хванах се за главата от това претенциозно л***о и неговите братя-близнаци от различните му там търсачки, които дружно ми отровиха в зародиш желанието да изпреда някоя сгодна мултидестинация!

 

В този ред на мисли търся някакъв обикновен, дори невзрачен сайт в стил хит.бг, в който наличните лоу кост линии да са систематизирани във вид, удобен за мониторинг и актуален като информация. Трябва ми примерно следното елементарно търсене: Румъния >> Тимишоара >> и в няколко реда: кои нискотарифни пътуват оттам, до кои дестинации, в кои дни от седмицата, в кои часови диапазони, в кои периоди от годината + пряка отпратка към официалния сайт за търсене на актуални цени за търсени дати. Някой да знае нещо подобно? 

 

http://azair.euсе справя чудесно в момента. Няма да ти изкара разписанията, но те не са ти и необходими след като сам ти смята комбинациите...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

http://azair.euсе справя чудесно в момента. Няма да ти изкара разписанията, но те не са ти и необходими след като сам ти смята комбинациите...

 

Ето това разбирам аз като олекотена лоукост търсачка - невзрачна, но супер практична! Ще се ползва! Мерси много! :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.