Прескочи до съдържание

Помощ за хотел в Дубай


Препоръчани мнения

Такаа, вече купих билети за 14 -18.01.2018 и вече започнах да гледам хотели. След справка с форума изобщо се отказах да гледам в буукинг и идвам с няколко предложения в агода и моля да ми кажете какво мислите за тях като местоположение 🙂 С дете сме и бих предпочела да е възможно най-близо и лесно стигането до транспорт 🙂

 

https://www.agoda.com/starmetro-deira-hotel-apartments/hotel/dubai-ae.html?checkin=2019-01-14&los=4&adults=2&rooms=1&childs=1&childages=3&cid=-1&searchrequestid=2313b03a-e571-454d-ad92-86082a4a8073&tspTypes=2,7&tabbed=true

 

https://www.agoda.com/nihal-residency/hotel/dubai-ae.html?checkin=2019-01-14&los=4&adults=2&rooms=1&childs=1&childages=3&cid=-1&searchrequestid=2313b03a-e571-454d-ad92-86082a4a8073&tspTypes=2&tabbed=true

 

https://www.agoda.com/city-stay-pearl-hotel-apartment/hotel/dubai-ae.html?checkin=2019-01-14&los=4&adults=2&rooms=1&childs=1&childages=3&cid=-1&searchrequestid=2313b03a-e571-454d-ad92-86082a4a8073&tabbed=true

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само първия на мен ми се вижда супер близо до метро. Другите са малко измамно близо и по гугъл мапс си трябват 10-15 минути пеша. Не, че това е нещо крайно фатално де. 

 

Не мога да помогна повече, ние бяхме в съвсем друг район и с кола. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Иван Попов

Ние бяхме в Дейра, но на червената линия! Според мен бих избрал между 2 и 3, но повече съм за 2-рия!

За Дубай е добре, хотелът да и е на червената линия, че повечето атракции са на нея, не че е проблем на зелената, но е губене на време. Ние бяхме в "Copthorne Hotel Dubai"😊 благодарение на г-н Матеев. 😊

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Дубай ходя всяка година по двапати и съм адско доволен от хотела Wyndham Marina. хотела е с

мн добра гледка на 10 мин пеша е

от Марината и до Мол Марина. има безплатни трансфери от хотела до Плажа и Мол Марина до който е

метрото имсе стига до Дубай Мол.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Mu_ry, бил съм в първия хотел.

Георги е абсолютно прав. До метростанция е. И то в читавата част на Дейра. 

А доколкото си спомням от друга тема Вие ще сте с малко дете, без кола и Ви е необходим плаж наблизо. 

И ако може да е топъл, защото ще ходите през януари ( най-студения месец в Дубай). 

Марината е с хубави плажове, но не са семейни, а и цената на платените чадъри и шезлонги е висока. 

Таме за купон, но не с малко дете. 

Най-добрият семеен плаж в Дубай е Ал Мамзар.

Почти безплатен вход - 5дирхама, няколко плажа, най-топла вода , чудесно място и за пикник, и за плаж, и за игра на малки деца. В някоя от темите за Дубай съм писал доста за него.

А най-хубавото е че спирката на автобус 28, с който за 30 минути стигаш до самия вход на плажа, а не вървиш пеша 200-300 метра е пред  Стар метро хотел-  първият.

Така, че ако искате добър  плаж и метро наблизо това е Вашия хотел.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

много ти благодаря 🙂 ние малко променихме желанията си и решихме, че за четири дни няма смисъл да губим време във плаж и резервирах ето този апартамент до Mall of emirates - https://www.hotels.com/ho505952/?pa=1&q-check-out=2018-06-10&tab=description&q-room-0-adults=2&YGF=3&q-check-in=2018-06-09&MGT=1&WOE=7&WOD=6&ZSX=0&SYE=3&q-room-0-children=0 . Мисля че е ок като място , а след време като реша да правя програма пак ще ви досаждам 🙂

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Не зная какви са Ви критериите при избора на хотел, освен че е важна цената.

Ако няма да бъдете с автомобил под наем обърнете внимание на първата снимка на хотела в офертата.

Голи улици без нито едно дръвче и сянка, тоест характерния пейзаж за Дубай. А  това съчетано с непоносимата жега и 800-те метра / според описанието дадено от хотела, но реално със сигурност е малко отгоре/ до най-близката метро станция Ви гарантират дискомфорт в придвижването. 800 метра пеша в пустинята /Дубай/ си е много сериозно разстояние при този климат. Затова и оценките за местоположение са ниски. Въобще не коментираме факта, че Бур Дубай е най-лошия квартал за отсядане на чуждестранни туристи в Дубай...Ако Вашият избор ще е Дейра или Бур Дубай заради по-ниските цени поне гледайте да е в близост до метро станция, ако сте без автомобил...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 23 часа, Millenium каза:

Извън поносимия период (месеците декември, януари и февруари), според мен, не бива да се отсяда в хотел, който е на повече от 50 м. от метростанция или автобусна спирка с климатик. Жегата е непосилна за ходене пеш. Алтернативата е такси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Roje каза:

Не зная какви са Ви критериите при избора на хотел, освен че е важна цената.

Ако няма да бъдете с автомобил под наем обърнете внимание на първата снимка на хотела в офертата.

Голи улици без нито едно дръвче и сянка, тоест характерния пейзаж за Дубай. А  това съчетано с непоносимата жега и 800-те метра / според описанието дадено от хотела, но реално със сигурност е малко отгоре/ до най-близката метро станция Ви гарантират дискомфорт в придвижването. 800 метра пеша в пустинята /Дубай/ си е много сериозно разстояние при този климат. Затова и оценките за местоположение са ниски. Въобще не коментираме факта, че Бур Дубай е най-лошия квартал за отсядане на чуждестранни туристи в Дубай...Ако Вашият избор ще е Дейра или Бур Дубай заради по-ниските цени поне гледайте да е в близост до метро станция, ако сте без автомобил...

Да, отказахме се от този хотел, не е добра опция. Билетите са ни за 14.12-5 нощувки, така че съм отворена за предложения за хотел. Може би е добре да сме близо до зелената линия на метро/ако не се лъжа по нея са повечето неща, които могат да св видят/. Давайте предложения, бюджет: 600-700 лв. 

Връзка към мнение
Дани Магелани

Аз харесвам Дубай Марина и Ал Башра, както и района между тях, в близост до метростанциите. През декември не е много горещо и може да се върви повече.

Почти всички хотели имат басейни на покрива, което ви спасява от разхождането до плажа. На 1.01 изгоряхме жестоко от бриза на плажа. Не открихме там чадъри и беше доста неприятно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Попаднах на този хотел, близо е до метро станция. Малко е отдалечен от летището, но това не е пеоблем, ще хващаме таксита.

03406AC1-0824-4649-A426-149108D7EDA6.png

Редактирано от Millenium
Връзка към мнение

http://www.booking.com/Share-5xWd8G

Този също изглежда добре, близко са и двата до Мол Емирейтс. Нещо за района да кажете?

EC279C8E-E306-4845-9A48-4AA9A007118B.png

Редактирано от Millenium
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 8 часа, Millenium каза:

http://www.booking.com/Share-5xWd8G

Този също изглежда добре, близко са и двата до Мол Емирейтс. Нещо за района да кажете?

EC279C8E-E306-4845-9A48-4AA9A007118B.png

Районът е спокоен. Добра локация.

Автобусите Хоп он, хоп оф тръгват от мол Емирейтс, ако ще ги ползвате.

Чети изискванията за брак при определени хотели. Мисля, че първият беше такъв, но не съм сигурна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, Millenium каза:

Попаднах на този хотел, близо е до метро станция. Малко е отдалечен от летището, но това не е пеоблем, ще хващаме таксита.

03406AC1-0824-4649-A426-149108D7EDA6.png

Бил съм в Ситимакс Ал Барша преди 7 години. Тогава толкова много ми хареса местоположението му и близостта до МОЛ Емирейтс и метрото, че постоянно го препоръчвах за отсядане. И със сигурност това е най-посетения хотел в Дубай от индивидуални туристи от България 🙂.

Повече за него може да прочетеш в пътеписа ми за Дубай тук

Не ти е необходимо да ти е близо до летището хотела, защото няма хотел в близост до него, то е извън града. Имаш добър транспорт затова, че не се притеснявайте 🙂

Въобще Ал Барша е е един от най-добрите райони за отсядане в Дубай, така че смело резервирай.

Може да погледнеш и към Дубай Марина като район за отсядане

Другият ти вариант за резервации освен хотелите са апартаментите на  Аирбнб. 

Има много добри апартаменти на по-ниски цени от хотелите.

Ние сме резервирали за ноември този

За 7 дни 740 евро, на 100 метра от плажа на Дубай Марина, на самата спирка на трамвая, с който имаш бърз достъп до метрото, /макар, че то е само на 500 метра вече споменахме за жегите/, а гледката е една от най-добрите в цял Дубай 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И ние два пъти сме отсядали в Ситимакс Ал Барша като последно беше март 2017.  И двата пъти не са ни искали документ за брак. Местоположението му е перфектно, чист и уютен хотел е. Определено бих го препоръчал. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Супер, благодаря ти, прочетох пътеписа, на 99 ще резервираме този хотел. Ние имаме брак, необходимо ли е да носим акта за граждански брак?

преди 1 час, Roje каза:

Бил съм в Ситимакс Ал Барша преди 7 години. Тогава толкова много ми хареса местоположението му и близостта до МОЛ Емирейтс и метрото, че постоянно го препоръчвах за отсядане. И със сигурност това е най-посетения хотел в Дубай от индивидуални туристи от България 🙂.

Повече за него може да прочетеш в пътеписа ми за Дубай тук

Не ти е необходимо да ти е близо до летището хотела, защото няма хотел в близост до него, то е извън града. Имаш добър транспорт затова, че не се притеснявайте 🙂

Въобще Ал Барша е е един от най-добрите райони за отсядане в Дубай, така че смело резервирай.

Може да погледнеш и към Дубай Марина като район за отсядане

Другият ти вариант за резервации освен хотелите са апартаментите на  Аирбнб. 

Има много добри апартаменти на по-ниски цени от хотелите.

Ние сме резервирали за ноември този

За 7 дни 740 евро, на 100 метра от плажа на Дубай Марина, на самата спирка на трамвая, с който имаш бърз достъп до метрото, /макар, че то е само на 500 метра вече споменахме за жегите/, а гледката е една от най-добрите в цял Дубай 🙂

http://www.booking.com/Share-5xWd8G

Този също изглежда добре, нлизко са и двата до Мол Емирейтс. Нещо за района да кажете?

Връзка към мнение

Не са близко и двата хотела до Мол Емирейтс. Близо до Мола е само Ситимакс.

Атана хотел се намира в Теком, а не в Ал Барша и е на НЕПЕШЕХОДНО разстояние от Мола- 3 км.

Близо е / 500м./ до друга метро станция- Дубай интернет сити. 

Иначе почти всички хотели в Ал Барша и Теком са нови и добри, по-старите са в Дейра и Бур Дубай

Ал Барша е един от най-добрите за отсядане райони в Дубай. 

Той както и Дубай Марина, и останалите райони в западната част на Дубай са нови жилищни комплекси.

Районът се развива около Мол Емирейтс, вторият по-големина и значение Мол в Дубай.

Обръщаме толкова голямо внимание на Моловете, защото в тях човек може да се разхожда и забавлява, да се храни, да хваща метрото и да стои на нормална температура през деня. Да не забравяме, че Дубай е пустиня.

Има два огромни хипермаркета- Карфур в Мола и Лулу на около 200 метра от хотел Ситимакс.

Спокоен и с добра инфрастурктура район около най-голямата магистрала в Дубай- Шейх Зайед Роуд.

За Ситимакс хотел не Ви е необходимо свидетелството за брак. Там могат да отсядат и несемейни двойки.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Наближава и нашето посещение в Дубай-на 14.12🙂. Имам следното питане: хотелът ни е Ситимакс Ал Барша /благодаря на Roje, много помогна за избора🙂 /, може ли да ме упътите за близка спирка и номер на автобус, съответно метро до Автогарата в Дубай, откъдето хващаме автобус 101 за Абу Даби и след това автобус № 54 до Джамията, моля поправете ако бъркам нещо. И колко трябва да заредим в Нол картите за Абу Даби?

На 21.11.2018 г. в 19:31, si111 каза:

Някой отсядал ли е във Flora al Barsha? Гугъл мапс го дава по–близо до Mall of the Emirates даже и от Ситимакс

в БГ МАМА се коментираше за този хотел, много бяха доволни като локация и чистота.

Връзка към мнение

Хващаш метрото от спирка mall of emirates до спирка Ibn Battuta и после автобус Е101. Дубай-Абу Даби е 25 дирхама/посока/човек от Нол картата. В Абу Даби не си губете времето с автобус 54 - първо върви на половин час и второ спирката е на гърба на джамията и до входа трябва да се върви около 1-1.5 км. Таксито от автогарата до джамията ще ви дойде 30-40 дирхама.

Връзка към мнение
преди 5 минути , Oldkozel каза:

Хващаш метрото от спирка mall of emirates до спирка Ibn Battuta и после автобус Е101. Дубай-Абу Даби е 25 дирхама/посока/човек от Нол картата. В Абу Даби не си губете времето с автобус 54 - първо върви на половин час и второ спирката е на гърба на джамията и до входа трябва да се върви около 1-1.5 км. Таксито от автогарата до джамията ще ви дойде 30-40 дирхама.

Супер, мерси, това за таксито и аз го мислех

Връзка към мнение
На 4.12.2018 г. в 16:40, Oldkozel каза:

Хващаш метрото от спирка mall of emirates до спирка Ibn Battuta и после автобус Е101

Само да уточня, че в момента мисля поради някакви ремонти или нямам идея какво точно - последната спирка на метрото е една от тези до Марина Мол - мисля че беше Damac Properties, но не съм на сто процента сигурен. От там са осигурили безплатен автобус до Ibn Battuta. Мисля че беше FS1 или F51.

Не знам и до кога ще е така.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Привет. Моля мнения за хотел  Mövenpick Ibn Battuta Gate. Най-вече ме интересува как е организирано посещението на частния плаж. Ползват ли се там чадъри и шезлонги или трябва да се доплащат? Знам, че е далеч от всичко, но сме на "лежане" само, един ден Абу Даби и може би екскурзията до Оман.  В екзекютив стаята е включен и някакви следобедни коктейли и....т.н. Офертата е за екзекютив със закуска - около 1100 лв за двама за 6 нощувки. 

Редактирано от aneta72
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.