Прескочи до съдържание

разстояния и нощувки в Брюксел


EliDion

Препоръчани мнения

Здравейте, предстои ни (на мен и дъщеря ми) едноседмичен престой(01.07-07.07) в Брюксел. Тъй като се разбра късно почти няма свободни(на исканата цена) и в близост до мястото, където е ангажимента апартаменти в airbnb.

image.png.9d2f66cd30386d79ffcac4b4d8a13b26.png

Въпросът ми, как са пешеходните разстояния - и съвет за настаняване. Градския транспорт доколкото разбрах е доста скъп. Квартирата ми се ще да не надвишава 100лв. Някакви съвети за  друга платформа за търсене. Мерси

Редактирано от EliDion
Връзка към мнение

Аз преди месец бях тук, но за съжаление за вашите дати пише, че е разпродадено.

https://www.booking.com/hotel/be/windsor.bg.html?aid=376395&label=bookings-naam-DpXDOU5PfAeL6KgQB4QwJwS267754240709%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-297119893890%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm&sid=113fe6e94f0f2b1a5f22b7f5bc224501&checkin=2018-07-01&checkout=2018-07-07&hp_refreshed_with_new_dates=1

Хотелът е на 650 м. от центъра на Брюксел и около него имаше още 3 други хотела.

При престой от 4 дни, никакъв транспорт не съм ползвала в Брюксел. Разстоянията не са големи. Евентуално само до Европа парк с транспорт.

Връзка към мнение

Аз съм резервирала този хотел за другата седмица за 1 нощ https://www.booking.com/hotel/be/mirabeau-bruxelles.bg.html?aid=376395;label=bookings-naam-DpXDOU5PfAeL6KgQB4QwJwS267754240709%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-297119893890%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm;sid=f7c8dd7a5c56ed5bf8d42972c3fe6706;all_sr_blocks=41889101_95948947_0_0_0;bshb=2;checkin=2018-07-01;checkout=2018-07-07;dest_id=-1955538;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;hapos=1;highlighted_blocks=41889101_95948947_0_0_0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srepoch=1527975519;srfid=2a2e2f69a86017c758769f5210df460b65d6db53X1;srpvid=a795982ebe0c013b;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl 

Отговаря на бюджета ти и е в топ центъра. Това беше и причината да го избера, иначе ясно че не е нищо особено. А вече до отбелязаното на картата място ще трябва с градски транспорт да ходите може би.

Връзка към мнение

За настаняване в Брюксел ми е трудно да дам конкретни препоръки, но виждам че мястото ви е на пешеходно разстояние от един от основните булеварди и съответно Съдебната палата на града - ако 1 км се приема за пешеходно разстояние. Всичко в идеалния център може да бъде достигнато пеш, но все пак - разстоянията не са много малки. Градският транспорт със сигурност е по-евтин от колкото в Париж и в Лондон, н в сравнение със София цените може и да изглеждат леко стряскащи. Хубавото е че с 1 билет можете да смените няколко транспорта в рамките на 1 час - метро, трамвай, автобус. Можете да си купувате дневни карти, ако имате много да пътувате, но при условие че ще бъдете там цяла седмица - имате варианти да си купите "билет" за 10 пътувания, който ще ви излезе почти на половина по-евтин от еднократния билет (за едно пътуване цената е 2,10 евро, за 10 - 14 евро).  Единственото условие е да имате от безконтактните карти за градския транспорт MOBIB. Разбирам, че четете френски, затова ето ви сайта с информация за различните опции за градския транспорт и от къде могат да се закупят различните форми на транспортни карти.

 

Ще се радвам да помогна повече, ако имате конкретни въпроси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Много благодаря, Lubina, никъде в сайте не намерих информация за това, че като чекираш веднъж картата, може да пътуваш 1 час като сменяш транспортните средства. Конкретен въпрос: Пътуваме двама с карта :MOBIB BASIC, тоест не персонализирана. Като влезем в автобуса я чекваме два пъти или....?Трябва да сменим автобуса с друг. Как постъпваме? Пак ли я чекираме или....

Във Франция са хартиени билети и като се чекнат се изписва само датата и часа на гърба, тук как се случват нещата?

До 2км ни е пешеходно разстояние, но ми се ще квартирата да е по-близо до мястото, защото ще ходи там на стаж, т.е. ще се ходи до там всеки ден и сутрин ще се става рано, не трябва да закъснява, разбира се.

Редактирано от EliDion
Връзка към мнение
Преди 1 час, EliDion каза:

Пътуваме двама с карта :MOBIB BASIC, тоест не персонализирана. Като влезем в автобуса я чекваме два пъти или....?Трябва да сменим автобуса с друг. Как постъпваме

Не съм убедена, че е възможно с една карта Mobib да пътуват двама. Не ми се е случвало, и не виждам да пише, че е възможно.

 

Връзка към мнение

Une carte MOBIB Basic est une carte anonyme rechargeable sur laquelle vous ne pouvez charger que des titres à la prestation, mais pas de titres nominatifs et donc pas d'abonnements. La carte MOBIB Basic étant anonyme, vous pouvez donc la prêter à une tierce personne. Cette carte est donc idéale pour les groupes ou les organisations.

 Това мисля, че значи точно това, а и някой беше споменал някъде из форума.

Връзка към мнение

Така се твърди, но да си призная нямам опит с подобен начин на използване. По-скоро си я използвахме няколко човека по различно време.

Ако приемем, че може да се ползва от няколко човека, просто си я "чекирате" на влизане във всяко превозно средство. Не се налага валидиране на картата при излизане/слизане от превозното средство.

 

Връзка към мнение

Въпросът ми по-конкретно беше, дали устройството си разпознава, че е в рамките на 1 час или на всяко чекиране си взема едно ”билетче”. Доста прецакващо, ако чога да използвам тази дума,е с тези карти, не е като в Париж с карнетата. 

Връзка към мнение

Ами при обичайното използване, устройството разпознава и няма никакъв проблем, аз съм го "играла" вкл. до 58 минути от началото на първото пътуване и пак мина билетът ми 🙂 респ. и картата.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.