Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Германия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Германия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко бързо пътуват ICE влаковете между Мюнхен и Франкфурт?

- Какво е работното време на Deutsche Museum в Мюнхен?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Заслужава ли си Октобърфест?

- Къде да спим в Хамбург?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него.

Препоръчани мнения

Schleswig-Holstein Ticket. За двама души.

Покрива целия транспорт в провинции, Шлезвиг-Холщайн, Мекленбург-Предна Померания и Хамбург. Включително и градския транспорт. Без скоростните влакове.

Ако го купите от машина, трябва да се напишат на имената на пътуващите на гърба на билета.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 3.04.2023 г. в 22:21, mary_shery каза:

49-евровия месечен билет може да се закупи от днес в сайта на Дойче бан, но изисква да се заяви за цяла година като абонамент и да се избере дали да се плати за цялата година или всеки месец да се дърпат парите от банковата сметка. Не може да си купиш само за 1 месец.

Четох по сайтовете, че може да се отмени абонамента преди започването на следващия месец, но не знам как точно става. 

Здравейте, имате ли нова информация за този месечен билет. Аз също бих искала да го ползвам другия месец.

Връзка към мнение
преди 40 минути , Svetlana Koleva каза:

Здравейте, имате ли нова информация за този месечен билет. Аз също бих искала да го ползвам другия месец.

Най-лесно става с приложението Rheinbahn. Там не искат банкова сметка, а може да си платиш билета с обикновена дебитна карта, Има малко врътки при регистрацията, но нищо фрапиращо. Отписването от абонамента по принцип трябва да стане до десето число на съответния месец, за да не ти дръпнат пари и за следващия. Изключително лесно е отписването - точно с два клика по екрана.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Билета 49 € не е валиден за т.нар "бързи" влакове в Гермния ICE, IC , EC, а само за регионалните и останалия транспорт -ес бан,убан,трамваи и автобуси.Много немски фирми плащат като бенефит разходите за транспорт на служащите,тоест сега се пътува  гратис общо взето.
Няколко града в близост до границата също могат да бъдат достигнати с билет от 49 евро. Например  :

Salzburg und Kufstein in Österreich, Basel und Schaffhausen in der Schweiz, Świnoujście (Swinemünde/Usedom) in Polen und Venlo in den Niederlanden.

 

Hо немските влакове са пословични в вечните си закъснения,никой не знае кога ще пристигне на дестинацията си ,ако пък и е жега -климатиците им веднага се развалят,който има нужда от силни изживявания с неясен край Deutsche Bahn  е на разположение.

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Fiordaliso каза:

Hо немските влакове са пословични в вечните си закъснения,никой не знае кога ще пристигне на дестинацията си ,ако пък и е жега -климатиците им веднага се развалят,който има нужда от силни изживявания с неясен край Deutsche Bahn  е на разположение.

Те немските ако са толкова пословични, не ми се мисли за някои други 🤣

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Fiordaliso каза:

Hо немските влакове са пословични в вечните си закъснения,никой не знае кога ще пристигне на дестинацията си ,ако пък и е жега -климатиците им веднага се развалят,който има нужда от силни изживявания с неясен край Deutsche Bahn  е на разположение.

Не бих подкрепила цитираното. Вярно е, че напоследък имат някои издънки, но чак пък толкова... Какво да кажем за пътуването с родните влакове тогава, като те, въпреки някои усилия напоследък, дълго още, струва ми се, няма да могат да стъпят и на малкия пръст на Дойчебан?  🙂 
Тъй че, който може, когато може и както може, пътувайте с немските влакове и се наслаждавайте на удоволствието да си магеланец.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искам да купя предварително билети за шатъла от летище Меминген до Мюнхен от тук

https://shop.bconn.de/aae

изписвами различни часове и цена 9 евро, а като избера някои час и тръгна да буквам ми изписва 15,99 евро???

Някои пътувал ли е скоро от там, Нещо да не бъркам или тяхния сайт е бъгнат

Връзка към мнение
преди 1 час, Силвия каза:

Искам да купя предварително билети за шатъла от летище Меминген до Мюнхен от тук

https://shop.bconn.de/aae

изписвами различни часове и цена 9 евро, а като избера някои час и тръгна да буквам ми изписва 15,99 евро???

Някои пътувал ли е скоро от там, Нещо да не бъркам или тяхния сайт е бъгнат

Сайтът е зле. То пише от 9,90, ама за 9,90 е някакъв октоберфест спешъл, който естествено не можеш да купиш. Не са си махнали опцията просто.

Връзка към мнение

 

преди 28 минути , Силвия каза:

А това ли е най-добрият начин за придвижване до Мюнхен, ще бъдем 6 възрастни и едно бебе.

За колко време сте? И зависи какво разбирате под най-добър начин за придвижване. Само до Мюнхен или предстои в следващите дни да се придвижвате и към други места?

 

Ако сте за поне 4 дни, то си вземете за всекиго по един месечен Deutschland ticket за 49 евро. Писали сме много по темата.

Ако е за по-малко, може би Bayern-Ticket  за дните, в които пътувате, ще е по-добре, но той важи за до петима души и ще ви трябват два.

Билетите, закупени онлайн, ще ви важат и за автобуса от летище Меминген го жп гарата и после за всички регионални влакове в рамките на деня, а 49-евровият ви е валиден за цял календарен месец.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Данчо Сливенски

Здравейте, имам питане.

Летим до Меминген, като целта е град Мюнхен.

Заминаваме на 27 декември и се връщаме на 31 декември.

Притеснявам се най - вече за полета на Райън на 31 декември от Меминген за София, понеже е от 10:30 и е реално на Нова година.

Чувал съм, че на Меминген стават големи опашки, а ние ще пътуваме сутринта с автобуса от Мюнхен до летището в Меминген. 

https://shop.bconn.de/aae

Чудя се кой автобус да хванем на 31 декември - от 04:30 или от 06:00 в посока Меминген, като пише, че пътят е 1 час и 20 минути, тоест ще сме там в 06:00 или 07:30.

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Данчо Сливенски каза:

Здравейте, имам питане.

Летим до Меминген, като целта е град Мюнхен.

Заминаваме на 27 декември и се връщаме на 31 декември.

Притеснявам се най - вече за полета на Райън на 31 декември от Меминген за София, понеже е от 10:30 и е реално на Нова година.

Чувал съм, че на Меминген стават големи опашки, а ние ще пътуваме сутринта с автобуса от Мюнхен до летището в Меминген. 

https://shop.bconn.de/aae

Чудя се кой автобус да хванем на 31 декември - от 04:30 или от 06:00 в посока Меминген, като пише, че пътят е 1 час и 20 минути, тоест ще сме там в 06:00 или 07:30.

 

Хванете по-късния. Но дори и с него ще имате много време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Автобусът от Меминген до летището,  пътува около 10-12 минути, а толкова рано сутрин даже по-малко. Разстоянието пеша е 3км, най-много 3,5км, ако се завъртите по някоя от улиците в квартала. От гарата, където е първата спирка на автобуса, до летището с таксѝ цената е около 20-22 €.  Но ако решите последната ви нощувка да е в някой от хотелите при летището, то тогава няма да имате притеснения сутринта, защото и хотелът, и хостелът са на десетина минути пеша до терминала. И накрая, летището на Меминген е много малко и дори да има опашка, всичко става бързо. Неприятно е,  когато има 3-4 полета в близко време и някой от тях закъснява, че тогава наистина става голяма гъчканица при гейтовете.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Най-евтината тарифа на DB позволява ли качване на влак различен от този, за който е купен билета. Като тръгна да купувам билет излиза, че е валиден 2 часа, но не става ясно какво точно е позволено в тези 2 часа. Например: ако изпусна влака в 9:18, мога ли да се кача на следващия (който е в 9:40 и пристига в 11:15) или съм задължен да хвана този в 9:18, а тези 2 часа са сложени в случай, че пътуването има прекачване и изпуснеш връзката, да можеш да хванеш следващата.

image.png.3bf12c635235492e51e86cd06bdf7b87.png

 

Връзка към мнение
преди 5 часа, iceman00 каза:

Най-евтината тарифа на DB позволява ли качване на влак различен от този, за който е купен билета. Като тръгна да купувам билет излиза, че е валиден 2 часа, но не става ясно какво точно е позволено в тези 2 часа. Например: ако изпусна влака в 9:18, мога ли да се кача на следващия (който е в 9:40 и пристига в 11:15) или съм задължен да хвана този в 9:18, а тези 2 часа са сложени в случай, че пътуването има прекачване и изпуснеш връзката, да можеш да хванеш следващата.

image.png.3bf12c635235492e51e86cd06bdf7b87.png

 

Важи за всеки регионален влак в този период, но предвид, че цената е една и съща на място и онлайн за този тип билет или си го купи от автомата на гарата или от сайта/апа непосредствено преди да се качиш за да си спокоен.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Jorro каза:

Важи за всеки регионален влак в този период, но предвид, че цената е една и съща на място и онлайн за този тип билет или си го купи от автомата на гарата или от сайта/апа непосредствено преди да се качиш за да си спокоен.

Прави ми впечатление обаче, че цената не е постоянна и зависи от очакваното запълване на влака. За моята дата вече е с 3 евро по-скъпо спрямо съседните дати и се чудя дали няма да скочи още. Мисля, че миналата седмица гледах билети от днес за утре и бяха с 10-15 евро по-скъпи спрямо най-ниската цена за отсечката.

Връзка към мнение
преди 43 минути , iceman00 каза:

Прави ми впечатление обаче, че цената не е постоянна и зависи от очакваното запълване на влака. За моята дата вече е с 3 евро по-скъпо спрямо съседните дати и се чудя дали няма да скочи още. Мисля, че миналата седмица гледах билети от днес за утре и бяха с 10-15 евро по-скъпи спрямо най-ниската цена за отсечката.

Това е странно, обикновено тези регионални билети са с фиксирана цена и зависи от броя на пътниците, но да не те подведа тогава, ако има промяна накаква

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , Jorro каза:

Това е странно, обикновено тези регионални билети са с фиксирана цена и зависи от броя на пътниците, но да не те подведа тогава, ако има промяна накаква

Всъщност мисля, че си прав. Понеже излизат два варианта за моята отсечка - само RE и комбинирано RE+ICE, сега забелязах, че цената се променя само за втория. Съответно като тръгна да купувам RE+ICE, съобщението за 2-та часа валидност го няма и пише ясно, че важи само за конкретния влак. Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Jorro каза:

Това е странно, обикновено тези регионални билети са с фиксирана цена и зависи от броя на пътниците, но да не те подведа тогава, ако има промяна накаква

Билетите за регионални влакове, било единични или за някакъв период, са си винаги с една цена. Единствено ако има ICE, IC и т.н. там може да варират цените.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.