Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Привет, имам следния казус 🙂 Мисля да измина разстоянието от Копенгахаген до Стокхолм с колелото. От тук ще го разглобя и опаковам в кашон от колело за да го транаспортирам в самолета до Копенхаген. Въпроса е как ще го опаковам за на връщане, в Швеция, в Неделя! 🙂 Никога не съм бил в скандинавските страни, нямам идея как работят магазините и колко удачно е да питам за кашони в някой магазин, за черна или бяла техника например, които да преправя. На летищата доколкото знам няма подходящи опаковачни материали за целта, само фолио няма да свърши работа. Какво мислите? Идеи? 🙂

Редактирано от digitalpr
Връзка към мнение
преди 34 минути , digitalpr каза:

Привет, имам следния казус 🙂 Мисля да измина разстоянието от Копенгахаген до Стокхолм с колелото. От тук ще го разглобя и опаковам в кашон от колело за да го транаспортирам в самолета до Копенхаген. Въпроса е как ще го опаковам за на връщане, в Швеция, в Неделя! 🙂 Никога не съм бил в скандинавските страни, нямам идея как работят магазините и колко удачно е да питам за кашони в някой магазин, за черна или бяла техника например, които да преправя. На летищата доколкото знам няма подходящи опаковачни материали за целта, само фолио няма да свърши работа. Какво мислите? Идеи? 🙂

Силно е възможно на летището да имат нужния кашон, не ги подценявай 🙂 На Схипхол (Амстердам) си имаше и кашони, даже даваха и инструменти ако са нужни да си разглобиш колелото. В интерес на истината, холандците са много по-велосипедна нация от Швеция, така че може и да няма подобни екстри на летището в Стокхолм (особено, ако е Skavsta), но недей да отписваш тази възможност 🙂

 

А иначе след като си мераклия, защо не инвестираш направо в калъф? В България не се намират лесно, но по европейските онлайн магазини ги има. Като купиш 3-4 кашона и то ще ти се избие цената 🙂

Връзка към мнение

 Има такива пластмасови калъфи и спортистите ги ползват масово:

https://www.bikebag.com/product-p/bw-box-b.htm 

Скъпички са , но ако пътуваш често със колелото има смисъл.

Връзка към мнение

Калъф/куфар за колело не е опция, защото кацам на едно място, а излитам от друго. Не мога да го нося с мен стотици километри. А ако на всяко излитане купувам по един калъф, у нас ще се напълни с калъфи 🙂

Връзка към мнение
преди 8 часа, digitalpr каза:

Идеи? 🙂

При опит в опаковането и достатъчно стреч фолио цели кашони не са ти нужни или поне не кашони с правилната за теб форма. Можеш да се оправиш само с ъгълчета. Тях можеш да си ги изрежеш и от кашони с неподходящи за колелото форма и размер.

Нямам идея как е точно в Швеция, но почти навсякъде можеш да награбиш кашони от някой супер, по възможност някой дискаунтър. (В "обикновения" супер кашоните се хвърлят отзад в контеинер и често ги пресоват, в дискаунтера са си на рафта и си избираш).

Колкото по-lowcost е дискаунтера, толкова по-едри са опаковките.

 

Често за да не ползвам пликче си взимам някое кашонче и си го ползвам да си събера покупките - никога не е имало коментари или забележки.

Връзка към мнение

Точно това е идеята за сега. Има едни чанти за колела, които са само плат, по 50лв са в амазон и мога да я нося с мен сгъната по пътя. Там да опаковам колелото с произволни кашоно и стреч и да го пъхна в чантата за да има вид на нормален багаж все пак. Въпросът е дали в Неделя ще имам достъп до кашони 🙂 Но да, това ми се струва най логично като идея за момента.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.