Прескочи до съдържание

Търся двупосочен билет до Бостън


Препоръчани мнения

Здравейте! Търся билет за мой роднина, който е студент в Бостън. Става въпрос за следващия семестър.

 

Тръгване на 3 септември - прибиране на 20 декември.

Датите не са съвсем фиксирани, но не мисля, че е склонен да ги промени с повече от един ден.

По-възможност  да е само с едно прекачване и билетите да не са на различни резервации. Особено нежелателни са нисклотарифни компании, понеже той лети с повечко багаж и то музикални инструменти, за които ще си плати допълнително.

В предни години винаги сме правили резервациите по това време на годината за горе-долу същите дати и цените са били по около 700 евро в сайта на Луфтханза, което за семейството е приемливо. Сега обаче виждам доста по-високи цени. Най-приемливото с разумен престой е на Бритиш Еъруейз - дава ми 1 038 долара в Orbitz. Полетите на Lufthanza са с около 50 доларта по-скъпи.

 

Аз нямам кредитни карти, имам дебитни mastercard и VISA electron. Пробвал съм ги в няколко пъти за rumbo и edreams,  но не стават.

Семейството може и да имат кредитна, не съм сигурен, но няма да е различна от виза или мастъркард. Със сигурност не е дайнърс.

 

Приемам съвети всякакви 🙂 

Те са си навили на пръста тия дни да купуват. Съветвам ги да поизчакат. За мене са космически цени, ама не купувам за себе си. Просто се опитвам да помогна.

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм следил направлението, но за полети точно като прибиране от ваканция и Коледа, няма за кога да чакате да паднат цените, освен ако някоя компания не изненада с промоция точно в близките няколко дни.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , neuromancer каза:

Не съм следил направлението, но за полети точно като прибиране от ваканция и Коледа, няма за кога да чакате да паднат цените, освен ако някоя компания не изненада с промоция точно в близките няколко дни.

Просто това упражнение го правим вече четвърта година и цените са доста по-високи в сравнение с предишните години 😕 

Връзка към мнение

Ето една идея, но наистина не е ясно дали си заслужава. Полетите са на три отделни билета, но само в Париж трябва да се вземе багажа и да се чекира отново.

 

Вариант само за връщането с 1  чекиран багаж:

 

image.png.64fb97b25da6610bde7e5f9d856a244a.png

 

Варианти за отиването от Париж, като се лети само първата отсечка до Бостън (търсенето е през kayak.de -> opodo.de):

 

С голям престой в Канада:

image.png.0e81cf150ea6de8354e72590fe14845c.png

 

И с доста по-разумен престой:

image.png.40ff23a22dd74a6ab22620ebd88fd5c1.png

 

и връзката от София до Париж пак с един чекиран багаж:

image.png.1070e29ef0766a86f1a44c2984332c96.png

 

Не знам дали си заслужава неудобството за вземане на багажа и ново чекиране, както и риска полета на BgAir да закъснее. Екстрата е, че има допълнителен вариант за връщане по-рано поне до Париж.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.