Прескочи до съдържание

От Бергамо до Милано


Препоръчани мнения

Здравейте пътешественици. Другият месец ще ходя за уикенд до Лаго ди Маджоре и до Комо. Проблемът е, че пътуваме с късен полет на Ryanair и пристигаме към 11 без 10 вечерта в Бергамо. Знаете ли до колко часа е транспорта от Бергамо до Милано и дали ще можем да се придвижим лесно, защото от това зависи цялата програма как ще я структурираме. Благодаря ви много и очаквам отговорите ви.

Връзка към мнение

0.45 е последният автобус по разписание от летището в Бергамо до Милано на Теравижън.

https://www.terravision.eu/airport_transfer/bus-bergamo-airport-milan/

Можете да си вземете билети за удобен час и дата.

Редактирано от Тони
Връзка към мнение
преди 5 минути , Тони каза:

0.45 е последният автобус по разписание от летището в Бергамо до Милано на Теравижън.

 

В разписанието последният е в 23:10

Terravision.png.4810e920ed4e74a4367ca40220381703.png

Връзка към мнение

А случайно да сте ходили около Лаго Маджоре и Комо? Защото ми се искаше от Комо директно към Маджоре да ходим, но явно няма транспорт от там до колкото гледах и винаги трябва да се минава през Милано. Като цяло програмата, която съм измислила е кацане в Бергамо и отпътуване и нощувка в Милано. От там сутринта отпътуване към Стреза, където цял ден ще сме около островите. Нощувка в Стреза. Сутринта отпътуване до Милано и от там до Комо. Разходка из Комо, Беладжо и Варенна. Спане във Варенна. Сутринта разглеждане на Варенна и отпътуване за Бергамо, от където ще си хванем самолета за БГ към 5 вечерта

Връзка към мнение
преди 11 минути , aleksandrina каза:

За програмата нищо не мога да кажа, но обърнете внимание, когато резервирате автобуса- да е на следващия ден след полета, щом ще е след 12.00.

Много благодаря за забележката 🙂 

Връзка към мнение

:) Имам колеги с такъв "опит", които късно се сетиха, че автобуса всъщност трябва да го букнат за следващия ден, защото е след полунощ и изгоряха с едни билети (бяха за голямо разстяние и съответно по- скъпа цена).

Връзка към мнение

Напиши си така търсенето в сайта на Трениталия за твоите дати. Има вариант без да ходиш до Милано.

Аз бих избрала да е с едно прекачване.

Screenshot_20180614-103542.png

Редактирано от Тони
Връзка към мнение
преди 9 часа, alexnpopova каза:

май ще взема по - късния, че винаги има вариант да закъсне

Аз не бих си взимал никакви билети предварително, а на място според ситуацията. Няма никаква опастност през нощта да няма свободни места.

Връзка към мнение
преди 20 минути , epetkov каза:

Аз не бих си взимал никакви билети предварително, а на място според ситуацията. Няма никаква опастност през нощта да няма свободни места.

честно казано за 10 евро рискувах, защото като гледах и по влаковете как по удобните часове вече са разпродадени, реших да купя за цялото пътуване билети за влаковете и шатъла, а каквото стане

Връзка към мнение

На мен още ми е рано, но да попитам все пак. Нашият полет също пристига около 23 ч. в Бергамо, но мислих да нощуваме в самия град. Има ли по това време обществен градски транспорт? Или да пътуваме към Милано?

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
Преди 1 час, pamela каза:

На мен още ми е рано, но да попитам все пак. Нашият полет също пристига около 23 ч. в Бергамо, но мислих да нощуваме в самия град. Има ли по това време обществен градски транспорт? Или да пътуваме към Милано?

мисля, че не е мн отдалечено и даже в краен случай да се наложи и такси, може  да видите в uber цените. а и като гледах цените, май в бергамо нощувките са по-скъпи. аз се чудих дали да спим в Бергамо, но сутринта щеше да отнеме повече време за придвижване до Милано, а нашат точка е лаго ди Мджоре. иначе Бергамо е мн приятен град и си заслужава да се разгледа (Милано освен катедралата не ме впечатли нищо и липсва италианската атмосфера, точно за това сега само за трансфер ще го използваме

Редактирано от alexnpopova
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А има ли смисъл наистина от предварително купуване на билети? Някъде бях чела, че фирмите са различни, пълнят бусчетата и тръгват … Или да си купя за теравижън. Не знам какво да правя, притеснявам се, че може и по-рано да се оправим и да не стане да висим да чакаме автобус час по-късно. От друга страна, ако няма пък места, ще е още по-лошо.

Връзка към мнение

Изобщо не се притеснявайте. Няма да останете на летището. Автобусите са достатъчно и са съобразени с полетите. Няма никакъв смисъл от предварително купуване на билети.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 12 часа, alexnpopova каза:

А случайно да сте ходили около Лаго Маджоре и Комо? Защото ми се искаше от Комо директно към Маджоре да ходим, но явно няма транспорт от там до колкото гледах и винаги трябва да се минава през Милано. Като цяло програмата, която съм измислила е кацане в Бергамо и отпътуване и нощувка в Милано. От там сутринта отпътуване към Стреза, където цял ден ще сме около островите. Нощувка в Стреза. Сутринта отпътуване до Милано и от там до Комо. Разходка из Комо, Беладжо и Варенна. Спане във Варенна. Сутринта разглеждане на Варенна и отпътуване за Бергамо, от където ще си хванем самолета за БГ към 5 вечерта

Aма, ако няма да ходите из Милано, не виждам за нужно да отивате посред нощ до там. Пък, ако държите на Милано, мисля, че няма нужда да си вземате предварително билети - на летището в Бергамо има автобуси до Милано за по 5€.

А щом ще кацнете късно, просто си направете първата нощувка в Бергамо, на сутринта си хванете влака до Комо (гара Сан Джовани) - през един час са влаковете и не са скъпи, ако ползвате регионален влак - 6,70€. Самото пътуване трае час и 45 мин, но има прекачване в Монца. За Комо 2 часа ви стигат да го разгледате, ако се подмотвате или пиете кафе някъде, айде нека са 3 часа, ама много е. И ако се качите и до Брунате с фуникуляра - още един час. Значи до обед  сте в Комо. Беладжо и Варена са на другия ръкав на ез. Комо и при малко време, за което ще сте в Италия (ако правилно съм ви разбрала), според мен ги оставете за друг път. Сега хващайте направо влака към Стреза (изобщо не трябва да слизате до Милано) и в Стреза останете 2 нощувки. Разходете се из Стреза, идете до островчетата - това ви е един ден спокойно и с кеф разхождане, накрая идете до Вербания, градчето, което е точно срещу Стреза. Сега през лятото е мноого хубаво там. Ако ви харесва да кръстосвате старовремски улички, Интра също става за целта. Сещам се и че можете да се качите с лифта на Монте Соларо, долната му станция е в Стреза. Отгоре, ако е хубаво времето, ще имате удоволствието да се насладите на 360 градуса гледки и можете да видите няколко езера:  Маджоре, Орта, Мергоцо, Монате, Комабио, Варезе, заедно с куп малки градчета скупчени около тях, Боромеовите острови, естествено и Алпите наоколо и високи върхове по в далечината. От Стреза можете да стигнете после с влак до Бергамо, за около три часа, с прекачване в Милано (Порта Гарибалди) - 11,70€ с регионалните влакове.

П.П. Самото Бергамо (стария град) също не е за изпускане, ако не сте били досега в него.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И според мен няма смисъл от предварително купуване на билети. Летището е компактно, излиза се бързо, автобуси има достатъчно - спират буквално пред изхода. Не е имало случай да не мога да си купя билет за Милано директно от летището и да ми се е налагало да изчаквам автобус.

Преди няколко дни летях от/до там, пристигнахме с около 20 минути по-рано от предвиденото и по времето, когато следваше да кацнем според разписанието, вече пътувахме с автобус към Бергамо. Самият град е на съвсем кратко разстояние от летището - до централната гара е не повече от десетина минути, приблизително още толкова е до горната/туристическата му част - Citta Alta. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте всички, да споделя моя план и приемам съвети ! Компания от 7 човека - 5 възрастни и 2 малчовци, един рожденик на 10 г. Цел - Гардаленд!  Пристигаме първи ден с Раянеър на летището в Бергамо в 23 часа, мислех с еднодневните карти за 24 часа  да се придвижим до града, където ще нощуваме 4 нощувки. Не знам дали ще има толкова късно от къде да купим карти, но ще видя на място, успокоихте ме, че ще има  транспорт за придвижване до града . Втори ден - целия в Бергамо - стар град, нов град, кулата, разходка. Втори ден Бергамо - Пескиера дел Гарда с влак и от там с шатъл. Трети ден се чудя как да го наглася - Сафарито ли, комбинирано с аквариума срещу Гардаленд - ама не откривам как да стигнем до него и Верона евентуално ! Какво мислите за трети ден , да не отегчим децата, целта на пътуването са те ? Четвърти ден  напускане, мисля да се разходим до Мола срещу летището  и следобед излитаме!  Приемам съвети за транспорт и евентуални забавления!

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 15 минути , Tripy каза:

еднодневните карти за 24 часа

Могат да бъдат закупени от автомата на спирката на автобуса на летището.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 24 минути , Tripy каза:

Трети ден се чудя как да го наглася - Сафарито ли, комбинирано с аквариума срещу Гардаленд - ама не откривам как да стигнем до него и Верона евентуално ! Какво мислите за трети ден , да не отегчим децата, целта на пътуването са те ? Четвърти ден  напускане, мисля да се разходим до Мола срещу летището  и следобед излитаме!  Приемам съвети за транспорт и евентуални забавления!

 

Аквариумът срещу Gardaland не е много голям и спокойно се разглежда за около един час. Не си заслужава да се ходи специално за него. Спокойно може да се комбинира с Gardaland. А иначе след като сте с деца - ако е хубаво времето на третия ден може да отидете до Caneva Aquapark, а може да го комбинирате и с Movieland (един до друг са парковете и се поддържат от една и съща фирма и има комбинирани билети).

http://www.movieland.it/prices-2018

Movieland е значително по-малък от Gardaland, но има уникални атракции, които са съвсем различни от тези в другите паркове. Шатълите за Gardaland и Movieland са различни, но тръгват от спирки, които са на 5-10 метра една от друга точно пред ж.п. гарата на Peschiera del Garda.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.