Прескочи до съдържание

Галапагос - Еквадор - Колумбия февруари 2019


stefanrusev

Препоръчани мнения

Да раздвижим темата...      Маршрутът е  в обратен ред Галапагос - Еквадор - Колумбия февруари 2019.  Кацане директно на Балтра със сухопътна връзка с остров Санта Круз и връщане от Богота. Заформи се магеланска групичка от 6-ма. Всякакви препоръки за "Трябва да се види" , "Неща за правене", "Начини за придвижване" и особено за отстъпки, промоции, хитринки и прочие, се приемат с голяма благодарност че ценичките са си соленички.

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 44 минути , stefanrusev каза:

Да раздвижим темата...      Маршрутът е  в обратен ред Галапагос - Еквадор - Колумбия февруари 2019.  Кацане директно на Балтра със сухопътна връзка с остров Санта Круз и връщане от Богота. Заформи се магеланска групичка от 6-ма. Всякакви препоръки за "Трябва да се види" , "Неща за правене", "Начини за придвижване" и особено за отстъпки, промоции, хитринки и прочие, се приемат с голяма благодарност че ценичките са си соленички.

За Галапагос не резервирайте никакви турове предварително. На място отидете на главната улица на Puerto Ayora, където има офиси на десетки туристически фирми и предлагат всичко възможно. Цените са буквално наполовина спрямо тези в интернет. Дневните трипове излизат по-евтино от няколкодневните. Най-удобно би ви било да спите именно в Puerto Ayora, че в общи линии там се случва всичко. Погледнете HOTEL BRISAS DEL PACIFICO, който е супер приличен, бюджетен и централен. Иначе задължително посетете Charles Darwin Research Station и Tortuga Bay Beach. До последното се стига за около 45 минути пеша по една много приятна пътека, която цепи през гората. Противно на името костенурки на този плаж не се мяркат за сметка на стотиците игуани, които се припичат навсякъде 🙂

 

Ако ходите в Кито / Гаякил - вземете централен хотел и така голяма част от атракциите ще са на пешеходно разстояние, елеминирайки в голяма степен нуждата от транспорт. В Кито се качете с лифта горе на планината, панорамата е wow 🙂 В района на Кито (в радиус 150 км) горещо препоръчвам да се разходите до вулканичната лагуна Quilotoa - гледките и там и по пътя са просто потресаващи. Най-изгодно излиза да си спазарите такси за цял ден (може и чрез хотела), двойно по-евтино е от организираните турове.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, stefanrusev каза:

Да раздвижим темата...      Маршрутът е  в обратен ред Галапагос - Еквадор - Колумбия февруари 2019.  Кацане директно на Балтра със сухопътна връзка с остров Санта Круз и връщане от Богота.

Много мечтан мой маршрут 🙂 а билетите на коя авиокомпания са и горе-долу колко ви излязоха? Весело прекарване 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Nati каза:

Много мечтан мой маршрут 🙂 а билетите на коя авиокомпания са и горе-долу колко ви излязоха? Весело прекарване 🙂

с Avianca от Мюнхен по 640€

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Галапагос: На мен много ми хареса плаването с катамаран и горещо го препоръчвам. Маршрутите са различни. На сегашния акъл бих отишла за по-дълго време за комбинация от плаване и дневни екскурзии. Така или иначе плащаш 120USD за вход и такса.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 17.06.2018 г. в 10:01, Childish каза:

За Галапагос: На мен много ми хареса плаването с катамаран и горещо го препоръчвам. Маршрутите са различни. На сегашния акъл бих отишла за по-дълго време за комбинация от плаване и дневни екскурзии. Така или иначе плащаш 120USD за вход и такса.

Какво разбираш под плаване?Четири дневен круиз е около 1800 долара на човек.А също така каква е разликата от катамаран  и обикновен кораб или лодка за дневен трип?

Връзка към мнение
преди 2 часа, ECC каза:

Какво разбираш под плаване?Четири дневен круиз е около 1800 долара на човек.А също така каква е разликата от катамаран  и обикновен кораб или лодка за дневен трип?

Под плаване разбирам пътуване с плавателен съд. Нямам предвид дневен трип, а няколкодневно плаване на една лодка, т.е. круиз. Там големи кораби (слава Богу!) няма. Най-голямата лодка е за 100 човека, което не бих го препоръчала.

Останалите лодки са главно за гмуркане - основното занимание там, другото е посещение на острови.

Препоръчвам катамаран, защото е по-стабилен и се клати по-малко отколкото лодка с един кил.

Ето тук съм писала по темата, както и цената, която съм платила, както и на кой вариант на круиз съм се спряла. Имам и трите дни от круиза описани във въпросната тема, за четвъртия ме домързя да пиша.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

И аз да питам нещо по темата.

Между Колумбия и Еквадор, освен Авианка, има ли полети на друга АК. И таз Авианка читава ли е?

Връзка към мнение

От големите ЛАТАМ най вероятно.

Иначе Авианка е доста голяма компания, в StarAlliance, така че смятам, че е напълно ОК. Но не съм летял с тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , neuromancer каза:

От големите ЛАТАМ най вероятно.

Иначе Авианка е доста голяма компания, в StarAlliance, така че смятам, че е напълно ОК. Но не съм летял с тях.

Благодаря ти, ще ги погледна и тях.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 час, AlexandraKo каза:

И аз да питам нещо по темата.

Между Колумбия и Еквадор, освен Авианка, има ли полети на друга АК. И таз Авианка читава ли е?

Avianca е чудесна и надеждна авиокомпания. Имам 15-ина полета с тях без нито един проблем.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 20 минути , Георги Матеев каза:

Avianca е чудесна и надеждна авиокомпания. Имам 15-ина полета с тях без нито един проблем.

Аааа, супер!Много ти благодаря, че се очертава доста хвърчене с тях.:)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Аааа, супер!Много ти благодаря, че се очертава доста хвърчене с тях.:)))

Не знам какво точно мислиш, но от Кито до Богота лети и Виваколумбия, нискотарифна и най евтина. И ако не минеш границата сухопътно изтърваш най хубавата част от Колумбия, ето това.

IMG_20170218_112339.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 7 часа, slujitel каза:

Не знам какво точно мислиш, но от Кито до Богота лети и Виваколумбия, нискотарифна и най евтина. И ако не минеш границата сухопътно изтърваш най хубавата част от Колумбия, ето това.

IMG_20170218_112339.jpg

Благодаря ти, аз предвиждам да летим от Богота в Кито, една нощувка в Отавало и посещение на Лас Лахас.

Няма да го пропуснем, но от Кито е по-близо, особено, с нощувката по пътя.

Оттам са 4-5 часа с кола, /250 км/докато от Богота са 14-15/900km/

Ще ги видя и Вива -та.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, slujitel каза:

Не знам какво точно мислиш, но от Кито до Богота лети и Виваколумбия, нискотарифна и най евтина. И ако не минеш границата сухопътно изтърваш най хубавата част от Колумбия, ето това.

IMG_20170218_112339.jpg

+ 1 за VivaColombia - но е ниско бюджетна компания и билетите трябва да се купят предварително. Седалките са много наблъскани, но иначе е ОК.

 

"И ако не минеш границата сухопътно изтърваш най-хубавата част от Колумбия, ето това."

Това е много преувеличено и изобщо не го споделям. Ако говорим за катедрала от 20-ти век в Колумбия, по-известната е Солната катедрала.

Изобщо не бих се наела да казвам какво е най-хубавото в Колумбия след като съм видяла много малка част от нея.

Редактирано от Childish
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , AlexandraKo каза:

А вие двете летяли ли сте с тази АК? Че в Трипа чета много лоши отзиви.

Да, нямахме проблеми.

А с Авианка така и не успях да си купя билети. Отделно имат 2 тарифи - една за местни и една за чужденци.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Childish каза:

+ 1 за VivaColombia - но е ниско бюджетна компания и билетите трябва да се купят предварително. Седалките са много наблъскани, но иначе е ОК.

 

"И ако не минеш границата сухопътно изтърваш най-хубавата част от Колумбия, ето това."

Това е много преувеличено и изобщо не го споделям. Ако говорим за катедрала от 20-ти век в Колумбия, по-известната е Солната катедрала.

Изобщо не бих се наела да казвам какво е най-хубавото в Колумбия след като съм видяла много малка част от нея.

 

И Сипакира сме я предвидили.:)))

Връзка към мнение
преди 15 минути , AlexandraKo каза:

А вие двете летяли ли сте с тази АК? Че в Трипа чета много лоши отзиви.

Сега си прегледах пощата нали съм слабопаметна - общо 3 полета.

1) Колумбия - Перу: явно съм имала проблем с покупката - не е минавало плащането с моята карта (виртуална от ДСК), 2 неуспешни опита и после съм платила с картата на nomad (кредитна Мастеркард). Били са ми изпратили няколко потвърждения по имейла за билети, а не само едно докато на екрана е показвало, че транзакцията е неуспешна. Писала съм им (на английски) и са ми потвърдили, че всичко е ОК и беше ОК в действителност.

2) Богота - Картахена с тях

3) Санта Марта - Богота с тях

 

Помня, че опашката им за всички полети е една - голяма и бавно движеща се. Т.е. трябва да си там по-рано.

И не разчитай да те нахранят. Даваха някакви смешни неща за ядене.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може да съм видяла малка част от Колумбия, но мен Лас Лахас ме впечатли най много. Мисля, че имам право на мнение и не вярвам целия форум да го споделя. Аз го казвам, пък всеки да си решава. Относно Виваколумбия, нискотарифни са, при нас закъсняха с 2 часа. Храната е, ако си купиш, аз ги оприличих на Раян. @AlexandraKo багажа се плаща допълнително.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря ви! Видях ги, всичко се плаща допълнително.

Чета в Трипа, че нямало места, ами, кой, където свари.😲

Май ще ползвам Авианка.

Много ви благодаря, ценна информация ми дадохте!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , slujitel каза:

Може да съм видяла малка част от Колумбия, но мен Лас Лахас ме впечатли най много. Мисля, че имам право на мнение и не вярвам целия форум да го споделя. Аз го казвам, пък всеки да си решава. Относно Виваколумбия, нискотарифни са, при нас закъсняха с 2 часа. Храната е, ако си купиш, аз ги оприличих на Раян. @AlexandraKo багажа се плаща допълнително.

Естествено, че имаш право на мнение и то се цени. И сме тук точно, за да си споделяме.

Имах предвид, че човек може да каже "на мен в Колумбия (от това, което видях) най-много ми хареса ... " и това е субективна оценка. Но не може да твърди кое е най-хубавото по принцип 😜

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 37 минути , AlexandraKo каза:

Благодаря ви! Видях ги, всичко се плаща допълнително.

Чета в Трипа, че нямало места, ами, кой, където свари.😲

Май ще ползвам Авианка.

Много ви благодаря, ценна информация ми дадохте!

Погледни и другите - Aeromexico, TAME, Aerogal - летяла съм с всички тях. Не помня как бяха с местата, сигурно се доплащат.

За Авианка - ясно, че ще гледаш международния сайт - но все пак да го напиша изрично, защото човек, ако се оправя с испанския, може да тръгне да купува от сайтовете за местни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.