Прескочи до съдържание

Сицилия - кола под наем или градски транспорт


Worldismine

Препоръчани мнения

Здравейте, искам да попитам ходилите в Сицилия с какво са се придвижвали на острова. Идеята ми е да взема кола под наем, но срещам мнения, че шофирането не е много щадящо нервите, а и застрахователите правели сицилиански номерца. 

 

Искам да обикаля острова от Катания до Палермо и ще бъде по-удобно, но все пак бих желал да чуя какъв опит имате с двата варианта на разглеждане там. 

 

Благодаря 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Зависи за колко време сте и какво искате да видите, островът си има материал за поне 2-3 седмици разглеждане....

Ако искате да видите Етна, Таормина, градчетата в долината на Ното (Модика, Рагуза, Шикли), Палермо, Чефалу, Монреале, това е лесно изпълнимо и с влак или автобус. Но например до Скала Дей Турки няма транспорт...

Имам опит с автобуси и влакове единият път от Трапани до Катания, вторият от Палермо до Катания.

Трасето Палермо - Катания е лесно, пътуването по южния бряг е по-сложно, например от Агриженто до Модика се пътува 5 часа с влак с дълъг престой, въпреки че разстоянието е 150 км...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 часа, Worldismine каза:

Здравейте, искам да попитам ходилите в Сицилия с какво са се придвижвали на острова. Идеята ми е да взема кола под наем, но срещам мнения, че шофирането не е много щадящо нервите, а и застрахователите правели сицилиански номерца. 

 

Искам да обикаля острова от Катания до Палермо и ще бъде по-удобно, но все пак бих желал да чуя какъв опит имате с двата варианта на разглеждане там. 

 

Благодаря 🙂

Ааа, няма проблем с шофирането из острова. Нормално си е.

С кола ще ти е по-удобно, ще можеш да видиш повече неща. Чарът на Сицилия е в малките градченца и селценца, а до там, с  обществен транспорт е трудна работа.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз съм пътувала и с кола и с градския транспорт. С кола е много по- лесно да стигнеш до някъде, отколкото с автобус или влак . Градският транспорт е бавен и ще имаш да се лонгуркаш по цял ден и ще изгубиш ценно време за разглеждане. За пример Катания- Палермо с влак - 3 ч, Катания - Таормина с автобус - 1,5ч и с придвижване до центъра още 30-40мин. ... ти прецени. До малките градчета, както @AlexandraKo е написала , с градски транспорт да стигнеш направо си е мъка , а те са изключително живописни и задушевни. С кола ще можете да разгледате спокойно целият остров :). Трафикът не е по-стресиращ от този в София. Спокойно мога да кажа , че в София шофирането е в пъти по- ужасно. Весело в Сицилия:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Благодаря за отговорите, помогнаха изцяло в зародилата се дилема. 😋

На място ли иначе взимахте кола или е по-изгодно онлайн? 

Редактирано от Worldismine
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Зависи колко човека сте и колко пари си склонен да отделиш за удобството кола под наем.

Ясно е, че с кола е много по-добре на всеки остров, но понякога цената е много солена и се обезсмисля взимането й.

 

Връзка към мнение
преди 40 минути , Worldismine каза:

Благодаря за отговорите, помогнаха изцяло в зародилата се дилема. 😋

На място ли иначе взимахте кола или е по-изгодно онлайн? 

Кога ще пътувате?

Он-лайн е по-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.