Прескочи до съдържание

Прага


DimitarYanakiev

Препоръчани мнения

Здравейте 🙂 Ще бъда в началото на август в Прага за няколко дена и ще имам един свободен следобяд. Какво можете да ми предложите да видя извън Прага, което да е на разстояние поносимо за отиване и връщане в рамките на един следобяд.

Ще бъда в Прага, така че опцията за нощувка на друго място, отпада. Без кола съм, така че ще разчитам на влак или автобус. 

Гледах някакви варианти като Кутна Хора, Падурбице, Чески Крумов, и някакви замъци със сложни имена 😃

Ще очаквам вашите съвети. Може и да споделяте мнения и насоки и за самата Прага. 

Благодаря предварително 🙂

Връзка към мнение

Една от най-хубавите дневни екскурзии на близко разстояние от Прага е до Karlštejn.  Стига се за около 40 минути с влакове, които са по един на всеки час и е напълно изпълнимо за един следобяд. От гарата до замъка има още около половин час път пеша. Ако решиш да ходиш там е добре предварително да си букнеш онлайн билет за обиколката на замъка (има три различни обиколки на различни цени), която включва Chapel of the Holy Cross (не без основание я наричат чешката Сикстинска капела), защото на място обикновено няма места за нея. Това е сайта за резервации:

https://www.hrad-karlstejn.cz/en/On-line-Tickets

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.