Прескочи до съдържание

Бремен -София


alex_555

Препоръчани мнения

Здравейте!

Предстои ни пътуване с кола до Кил, Германия за круизно пътешествие из Северните страни. 

Решихме да пътуваме така,за да можем да направим комбинация и с разглеждане по път. Ще помоля за съвет.. колебая се къде да спрем на връщане. Можете ли да ми препоръчате интересен град/ градче за посещение между Бремен и Будапеща, където хем да преспим преди  да потеглим към София, хем да разгледаме.. Бях решила да отскочим до Чешки Крумлов..  но се колебая, защото се отклоняваме около 100км.. а пътя и без това ще е доста.. Били сме във Виена, Будапеща, Братислава.. искам нещо ново. Загледах Бърно, Гьор.. и едно много симпатично градче около Будапеща -Сентендре..

Ще съм благодарна и за вашето мнение 🙂

Благодаря

Връзка към мнение

Дори Дрезден е прекрасно място за спиране и разглеждане. Там наоколо има и други, напр. Майсен с прочутия майсенски порцелан.

Ако се отклоните на юг, може да минете през Вюрцбург, Карлови вари....

 

Само няколко идеи 😉 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сентендре е нещо като Етъра. Наистина симпатично градченце. Един паметник и сергии. Точно до Дунава е. Не, че не е интересно да се види, но час му стига. 

Редактирано от aleksandrina
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Здравейте и благодаря за отговорите 🙂

Не знаех, че Сентендре е толкова малко, наистина... значи не става специално да ходим до там...

Майсен и Вюрцбург са доста далеч от София, няма да успея на следващия ден да взема разстоянието наведнъж, а отпуската ме ограничава.В Дрезден сме били.

Карлови Вари мислех, че е спа курорт и са само хотели.. става ли за половин ден разглеждане?  Мен Чешки Крумлов си ме влече, но доста отклонение става.. Бърно не знам дали си струва.. 

Зациклих с тази последна нощувка от екскурзията..

Редактирано от alex_555
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Хубаво ли е? Аз нещо не го харесах много по снимки и затова почти се бях отказала от него.. То не че кой знае колко ше седим там, но все пак ..

😁Вече стигнах и до Австрия.. разглеждах Мелк и Кремс...

Редактирано от alex_555
Връзка към мнение
17 minutes ago, alex_555 said:

Хубаво ли е? Аз нещо не го харесах много по снимки и затова почти се бях отказала от него.. То не че кой знае колко ше седим там, но все пак ..

😁Вече стигнах и до Австрия.. разглеждах Мелк и Кремс...

Хубаво е, разглежда се за около 2-3 часа, центъра му е много спретнат и има уникални кръчми както са ти споменали по-горе. Нощувките не са скъпи, ако ще спите там и си заслужава . В Австрия Залцбург е готин град с много неща за разглеждане, а и може да опитате бирена супа 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мелк и Кремс са приятни за разходка. Кремс е симпатично малко градче. Манастирът в Мелк е този от "Името на розата". 

В Унгария може да минете през Естергом (също на Дунава) - гледката е невероятна и от високо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Залцбург е страхотен, но посещаван вече... Прага също..

Благодаря ви.. може и Бърно да остане накрая. Явно на живо е по-хубаво, отколкото на снимки.

Ако някой се сети за някой друг град, съм отворена  за идеи. Чехия, Унгария..Австрия 🙂

Ще метна едно око и на Естергом

 

Редактирано от alex_555
Връзка към мнение

Чешки Крумлов е страхотно градче, има и за половин ден, и за цял ден какво да се види. От малките градчета в Чехия най-много ми хареса. Карлови вари за половин ден е идеално, има красива архитектура, спокойно е, въздухът е много свеж, има кула над града с прекрасна гледка и старинен ресторант със зоокът. Предполагам обаче, че нощувка в Карлови вари би струвала страшно много, но вие сте мобилни, така че можете да намерите нещо изгодно в близост.

Връзка към мнение

Благодаря 🙂

И аз все повече клоня към Чешки Крумлов.. единствено, че после има 1200км до София.. но все пак е магистрала..ще ги взема..а и винаги има вариант с нощувка в Белград, ако много се уморя

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.