Прескочи до съдържание

Кариби - директни полети?


Препоръчани мнения

Карибите започват все повече да ме примамват като дестинация за зимна почивка. Наясно съм с лудостта по коледните и новогодишни празници, но все пак да попитам гурутата, понеже ми е трудно да намеря информацията, дори да я има разпръсната във форума... Търсят се директни полети от Лондон (може и с леееко прекачване от нещо европейско наблизо, но на всяка цена да се избегне прекачване през Америка) до:

 

- Доминиканска република

- Мартиника

- Гваделупа

- Барбадос

- Бонер

- Тринидад и Тобаго

- Търкс и Кайкос

- Юниън айлънд,

 

и направо изобщо всички, които са по-лесно достъпни логистично. Тези ги изброих заради кайтсърфинга (задължителен критерий за тамошна почивка, но то там май навсякъде вее). Не искам да затруднявам, просто така едно списъче карибско, докъде всъщност има директни полети от Европа (с две думи) и докъде няма. Вече се ориентирах с flylevel до френската част, както и с tuyfly.be  от Брюксел за Доминиканската република, но доста се замотавам по други варианти и напълно се оплетох. Малко помощ няма да е излишна. Също така ценово какви диапазони да очаквам? До Мартиника например виждам за около 900 евро двупосочен от Париж преди Коледа (връщане след НГ) - това много ли е, малко ли е, добре ли е? Подчертавам, за Коледа! Знам настроенията магелански, как сърце боли от подобни цени 😄 Но това е единственото ни време вече. И кога трябва да ги задебна билетите, за тази година късно ли е вече? Честно казано на Бритиш например не можах за някои дестинации да видя билети за връщане през януари (най-късно на 4.1. или айде 5ти)...

Връзка към мнение

Бритиш летят от Гетуик до Барбадос, Кондор летят от Франкфурт, Дюселдорф и Мюнхен до Барбадос (последните 2 сезонни), Томас Кук имат полети от Манчестър и Гетуик до Барбадос, ТУИ - Бирмингам, Манчестър и Гетуик до Барбадос, Върджин Атлантик имат полети от Манчестър и Гетуик до Барбадос

Бритиш има полети от Гетуик до Тринидад

Еър Европа има полети от Мадрид до Санто Доминго, Еър Франс - от Париж де Гол до Санто Доминго, Кондор - от Франкфурт до Санто Доминго, Ибериа - от Мадрид до Санто Доминго,  ТУИ - от Брюксел до Санто Доминго

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 Ние преди 2 дни се върнахме от Бонайре ( Бонер ) с tui.nl . Много прилична цена от Амстердам с преспиване но last minute .  За празниците едва ли ще има добри оферти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За да видиш всички възможности влез в сайта на летището на конкретен остров или разгледай темата за летището в Уикипедия. В Уикипедия обикновенно слагат и бъдещите полети, чартърите и т.н. От там може лесно да се орентираш от кои градове в Европа си струва да търсиш директни полети.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Можеш да използваш този сайт - flight connections 

 

Като избереш даденото летище, виждаш всички директни дестинации.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 минути , Topfly каза:

За да видиш всички възможности влез в сайта на летището на конкретен остров или разгледай темата за летището в Уикипедия. В Уикипедия обикновенно слагат и бъдещите полети, чартърите и т.н. От там може лесно да се орентираш от кои градове в Европа си струва да търсиш директни полети.

E да, обаче много инфо и много разхвърляно (не е 1 и 2 летища), аз питах за мързеливия начин 😄  Но като се ориентирам малко, това е следващият етап 😊

 

преди 30 минути , akair каза:

Бритиш летят от Гетуик до Барбадос, Кондор летят от Франкфурт, Дюселдорф и Мюнхен до Барбадос (последните 2 сезонни), Томас Кук имат полети от Манчестър и Гетуик до Барбадос, ТУИ - Бирмингам, Манчестър и Гетуик до Барбадос, Върджин Атлантик имат полети от Манчестър и Гетуик до Барбадос

Бритиш има полети от Гетуик до Тринидад

Еър Европа има полети от Мадрид до Санто Доминго, Еър Франс - от Париж де Гол до Санто Доминго, Кондор - от Франкфурт до Санто Доминго, Ибериа - от Мадрид до Санто Доминго,  ТУИ - от Брюксел до Санто Доминго

Ето за това говоря! Много благодаря 😊

Връзка към мнение
преди 3 минути , neuromancer каза:

Обаче обикновено директните полети са по-скъпи :)

да не се разочароваш

Не съм много убедена за този случай... Тук там може да има нещо по-евтино, само че за сметка на времето, което ще трябва да бъде жертвано, и все пак с дете да се влачим по 24-34 часа... Така че обикновено може би, но по Коледа - може би не, а и очаквам високи цени, няма разочарования 😉

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 56 минути , chandni каза:

Можеш да използваш този сайт - flight connections 

 

Като избереш даденото летище, виждаш всички директни дестинации.

Не знам как съм успяла да пропусна този сайт досега! Перфектен за моите цели 🙂

Редактирано от searus
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Гваделупа и Мартиник провери XL Airways - летят до Париж и са доста бюджетни като цяло. Летяхме с тях и останахме очаровани от обслужването, чистотата в самолета и изобщо всичко: )

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , saved_ каза:

За Гваделупа и Мартиник провери XL Airways - летят до Париж и са доста бюджетни като цяло. Летяхме с тях и останахме очаровани от обслужването, чистотата в самолета и изобщо всичко: )

Тези ги намерих през горния сайт, ще ги следя, но за момента не ме устройват... Нещо беше с дните на полетите май... А някои други, които на flight connections излизат уж като директни, но като отида на конкретния сайт ми излизат с прекачване през Америка... 

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.