Прескочи до съдържание

До Милано през Бергамо


ddpetroff

Препоръчани мнения

Здравейте! Попаднах на добра оферта на Wizz Air до Милано (каца в Бергамо). До момента не съм пътувал до там с този маршрут и самолетна компания, винаги съм ходил с Раян до Малпенса. Някой може ли да ми каже дали Wizz Air си струват, защото преди съм пътувал с тях от Лондон до София и не останах с много добри впечатления, най-вече заради нивото на кислород в самолета.

Полетът е двупосочен, единия ден тръгва, а другата сутрин се връща. Според мен дори не си струва да се наема място за нощувка, дали летището е отворено денонощно? Ще ни позволят ли да изчакаме полета там през нощта? (В Малпенса няма никакви проблеми) 

 

Идеята ми е да кацнем на отиване сутринта, да разгледаме Милано, да хапнем някъде вкусна пица (препоръките са добре дошли), вечерта да хванем бус към Бергамо и да изчакаме полета на летището.

 

Благодаря за препоръките предварително! : )

Връзка към мнение
преди 9 минути , ddpetroff каза:

не останах с много добри впечатления, най-вече заради нивото на кислород в самолета.

 

Каква беше стойността на нивото?

  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
6 minutes ago, Брани said:

Каква беше стойността на нивото?

Твърде ниска, не можеше да се диша нормално и кислородът беше изключително студен. Буквално си поемаш дъх, но все едно нищо не вдишваш. На някои хора им прилоша. Беше като мъчение и след това никога не съм пътувал с тях, но това ми се случи само веднъж.

Редактирано от ddpetroff
  • Шок 1
  • Замислям се 3
Връзка към мнение
преди 18 минути , ddpetroff каза:

Твърде ниска, не можеше да се диша нормално и кислородът беше изключително студен. Буквално си поемаш дъх, но все едно нищо не вдишваш. На някои хора им прилоша. Беше като мъчение и след това никога не съм пътувал с тях, но това ми се случи само веднъж.

 

Продават специална екипировка за оцеляване в условията на ниски нива на кислород

 

vader.thumb.jpg.34aed97d6aeed244c0fc9c47

 

 

Все пак когато аз съм пътувал с Wizz, нивото на кислород винаги е било sans changement.

Пица с хубава гледка можете да ядете на горната спирка на втория фуникуляр в Бергамо. Единият от ресторантите там има звезда от Michelin, ако това е от значение за теб.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Миналата година юли направихме подобно нещо 🙂

До полунощ обикаляхме из Милано, след което се отправихме към Централната ЖП гара от където тръгват автобусите до летище Бергамо. До гарата има МакДоналдс, който работи до 2 часа след полунощ, а първите автобуси са в 3:00. При нас автобуса в 3 спука гума и хванахме следващия в 3:30. До летището е около 1 час. Летището беше отворено, но 5 сутринта всички спящи по земята почнаха да ги разбуждат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Летището е отворено денонощно. Уиз си заслужава. Бергамо си заслужава също, особено щом сте разглеждали вече Милано. 

Редактирано от eloena
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Ходил съм толкова много пъти до Милано от летището в Бергамо, но нямам спомен дали има разлика в цената на автобусния билет на място или закупен онлайн? В сайта на Terravision виждам, че е 6 евро на посока. Толкова ли да очаквам на място или да се възползвам от възможността все още да резервирам с ДСК Уиз? 

Връзка към мнение

Аз ходих преди дни до Бергамо и останах там не в Милано, но много хора от полета се насочиха натам, мисля че билета преди е бил 5 евро а сега на място е 7, но все пак нека някой да потвърди на 100%

Връзка към мнение
преди 1 час, Barfly каза:

Аз ходих преди дни до Бергамо и останах там не в Милано, но много хора от полета се насочиха натам, мисля че билета преди е бил 5 евро а сега на място е 7, но все пак нека някой да потвърди на 100%

 

И аз помня, че беше 5 евро, но явно са го увеличили. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.