Прескочи до съдържание

Аеромобил прототип


georgiev

Препоръчани мнения

Според създателите на Aeromobil – това ще са автомобилите на бъдещето.

На мен ми изглежда малко нестабилен по време на полет.

А дали са автомибилите на бъдещето времето ще покаже.

Връзка към мнение

Чисто технически не е проблем, ок де, поне не е най-големия проблем според мен :) Но става сложно, когато се наложи сертификация на пилотите, защото ние с книжките за кола не се справяме в момента, а във въздуха е несравнимо по-трудно - и като пространствена ориентация, и това че имаш три измерения, които да дебнеш, а не 2, и това, че нямаш фиксиран път. Естествено, с автоматика нещата ще станат, но автопилотите ни не са на това ниво все още...та според мен първо ще изчезне единия пилот в кокпита на самолетите, чак след това може да мислим за подобни летящи коли. 

 

Не говоря за тази конкретно де, тази изглежда, че има нужда от доста дълга писта за излитане, и комбинира кола и самолет в едно, като спестяването е само в отсечката от пристигане на летището до качване в малкия самолет, спрямо това което можеш и сега да направиш. И само заради премахването на тая отсечка да мъкнеш крила и допълнителен двигател, или пък механизъм за задвижващи колела и още един допълнителен двигател във въздуха ми се вижда голямо разхищение. 

 

Но пък изглежда интересно, а прототипите са за това, серийния модел някой ден може да е коренно по-различен :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бе все отнякъде трябва да се почне ;)

То и мобилните телефони едно време ни се струваха като някаква фантастика само на филм, ама сега ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бе все отнякъде трябва да се почне ;)

То и мобилните телефони едно време ни се струваха като някаква фантастика само на филм, ама сега ...

 

Няма спор, това дори не е единствения прототип на нещо такова, просто ще отнеме време :) 

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.