Прескочи до съдържание

Виза за Намибия - логистика


Препоръчани мнения

Здравейте, пътешественици!

Бих искала да споделя своя опит с получаване на виза за Намибия от посолството във Виена (при липсата на такова в България).

За мен беше трудно да открия ясна информация как да се сдобия с визата при положение, че не ми се разхожда до там.
Та:  успях да я получа  от посолството във Виена, като изпратих и получих обратно паспорта си с куриер. Естествено, освен паспорта, изпратих и всички искани документи + празен плик за връщане на паспорта, адресиран до мен. Ползвах ТНТ, като цената за изпращане беше 68 лв., а за обратната посока – 74 лв. Следва да се има предвид, че и ТНТ и DHL отказаха да направят пратката Виена - София за физическо лице, можело само през фирма, имаща клиентски номер при тях.....  Другото е, че от посолството във Виена не отговарят на никакви мейли, комуникацията с тях върви само по телефона (много бяха любезни, не мога да отрека).

Надявам се тази информация да е от помощ за други желаещи да посетят Намибия 🙂

 

Поздрави!


 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Отне ми около две седмици - 7 работни дни за самата виза, посолството не работи в петък, т.е. нито получават, нито изпращат документи...За да разберете дали визата е готова и може да изпратите куриер да я вземе най-добре се обадете по телефона в работното им време, което е доста кратко.

Връзка към мнение

А колко дни преди датата на влизане в страната може да се кандидатства? Някъде из нета бях мярнал един месец и направо се изцъклих, предвид логистичните разправии.

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към мнение
10 minutes ago, T.E.Lawrence said:

А колко дни преди датата на влизане в страната може да се кандидатства? Някъде из нета бях мярнал един месец и направо се изцъклих, предвид логистичните разправии.

Аз взех за един ден виза за Намибия от Кейптаун, но бяхме организирана група с местна агенция. Визата я взехме 2 дни преди да влезем в Намибия. Не знам ако бях искал виза самостоятелно какви щяха да са условията. Не ни искаха никакви документи, освен паспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, T.E.Lawrence каза:

А колко дни преди датата на влизане в страната може да се кандидатства? Някъде из нета бях мярнал един месец и направо се изцъклих, предвид логистичните разправии.

В Намибия влизам ма 28.07. и визата е издадена за 3 месеца, считано от тази дата. А документите изпратих на 15.06. Значи не е един месец

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Отговора се вижда в първия пост,явно е фирма

На 13.07.2018 г. в 22:26, Svetulche каза:

..... Ползвах ТНТ, като цената за изпращане беше 68 лв., а за обратната посока – 74 лв. Следва да се има предвид, че и ТНТ и DHL отказаха да направят пратката Виена - София за физическо лице, можело само през фирма, имаща клиентски номер при тях.....   🙂

 

Поздрави!


 

 

Връзка към мнение
На 23.09.2018 г. в 22:51, Dea Rahman каза:

Здравейте, а как го решихте проблема с куриера от Виена до София? Намерихте фирма ли или през някоя агенция? 

Да, ползвах фирмата, в която работя

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.