Прескочи до съдържание

Къде за 1 ден около Лондон.


Препоръчани мнения

Ще ходим в началото на ноември в Англия, кацаме в петък сутринта и по план в 8:00 трябва да вземем колата под наем.

Чудя се къде да идем в петъка, като надвечер трябва да сме до Портсмунт или имаме 10-11 часа за целта.

Бил съм в Кеймбридж, Оксфорд, Лондон, Уинчестър, Брайтън, Бат.

Ако не се намери нещо интересно, ще идем до Бристъл, там не сме ходили.

 

 

 

Връзка към мнение

Leeds castle. Или нещо около Солзбъри и Стоунхендж, те са ви в посоката...

Там може и остров Уайт. Ню Форест може би, ако не е късно и листата да са опадали

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Уайт и Ню Форест,  са много близко до Портсмунт и не си струва да ходя там, можем да идем в някой от следващите дни до тях.

Замъка е добра опция, но трябва да набележа и други неща по пътя. Няма ли някой интересен град?

Връзка към мнение

Е, щом ще стоиш в Портсмут, да

Към Лийдс касъл, може би скалите на Дувър, но така се отдалечаваш още повече

Уинчестър не е съвсем безинтересно и ти е по пътя към Портсмут

Бристол ми идва далече, може би Cotswolds

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Уинчестър е посещаван, писал съм го в първия пост.

Като гледам никой не е предложил нищо, освен Ню форест, което ще го оставя за друг ден.

Смятам да отида до Бристъл, видях, че има безплатни паркинги и евтини карти за транспорт, та май това ще е избора.

 

Ако някой се сети нещо все пак да пише.

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

В района около Бристол е Уелс (Wells) с огромната катедрала и средновековни улички, също и Cheddar gorge е интересно (да се влезе в някоя пещера, освен просто разходка).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Този Уелс се водел най-малкия град в Англия и ми се стори доста симпатичен. След Бристол или Бристъл, гледам, че го пишат и по двата начина, смятам да го посетя и с него да приключим деня.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 15.07.2018 г. в 13:46, Alexander каза:

Ще ходим в началото на ноември в Англия, кацаме в петък сутринта и по план в 8:00 трябва да вземем колата под наем.

Чудя се къде да идем в петъка, като надвечер трябва да сме до Портсмунт или имаме 10-11 часа за целта.

Бил съм в Кеймбридж, Оксфорд, Лондон, Уинчестър, Брайтън, Бат.

Ако не се намери нещо интересно, ще идем до Бристъл, там не сме ходили.

 

Съжалявам, че не съм видяла темата по-рано. С това, което споделяш, за мен няма съмнение какво бих препоръчала! - един тегел по малките селца.

Не виждам да си ги посещавал, все в по-големи градчета си бил... 

 

Ако идеята ти харесва, ще ти предложа разни варианти. 

 

image.png.891f4317e641e69c4305ee3c220baaee.png

Връзка към мнение
преди 6 минути , Alexander каза:

Може ли да се комбинира тези селца с Бристол?

Mоже, но само ще отбиеш номера - няма да имаш време. Атмосферата им няма нищо общо с града - освен това само докато влезеш и излезеш от него, и ще се е стъмнило... Около Бристол винаги има трафик голям... 

 

Ако държиш на Бристол, направо само него планирай. Или селцата. То и за тях няма да ти е достатъчно времето, но по-добре ще бъде логистично - и емоционално. Така виждам поне аз нещата 🙂  

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Остана доста малко време до моята разходка до Англия и днес  след поредно разглеждане на предложенията и изчетеното във форума за английската провинция  окончателно се спрях на този вариант за първия ден.

Дано времето се задържи така хубаво още 10-на дни.

5 часа е карането, слагам общо още около 4 часа за спиране в 4-те селца и деня ще е запълнен.

 

Capture.thumb.JPG.c5f2b6a087fb9ba0dc44f36a0f2a970d.JPG

 

Ако е лошо времето  и вали сериозно може на място да се откажа от селцата и да отидем само до Bristol, но пък положителното е, че всичко е в една посока и може да се реагира бързо при промяна на времето.

 

 

Имам още един донякъде по-свободен ден и смятам да посетя Salisbury и Wells.

 

Capture2.JPG.b4cb5aa8cfeaecb426173840093ca43b.JPG

 

За сега е това.

 

 

 

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 3 часа, Alexander каза:

Имам още един донякъде по-свободен ден и смятам да посетя Salisbury

И ти ли? Доста хора бяха там напоследък ... :prankster:

Връзка към мнение
преди 2 минути , Zaro каза:

И ти ли? Доста хора бяха там напоследък ... :prankster:

И аз резервирах за една вечер George Hotel в Amesbury около Нова Година и невинно казах на моите гости, че ще ги водя на едно много особено място :grin:

 

@Alexander ако имаш нужда от някаква помощ още, обаждай се 🙂 Стискам палци за времето! 

Връзка към мнение
преди 48 минути , stanislavpp каза:

Съветвам при обиколката на селцата, задължително да не се пропусне - Bourton-on-the-Water.

Това ще е първата спирка! Писал съм Lower Slaughter, но са едно до друго доколкото видях. 

преди 13 минути , Zaro каза:

И ти ли? Доста хора бяха там напоследък ... :prankster:

Ами гледам от другите

Връзка към мнение
преди 3 часа, Alexander каза:

Дано времето се задържи така хубаво още 10-на дни.

С английското време това е почти невъзможно. Но е напълно възможно да се смени десетина пъти и пак да е хубаво 😄

За второто пътуване може да погледнеш Стоунхендж и Avebury, ако не си бил.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Alexander каза:

Ами гледам от другите

Той @Zaro се юрка на тема политика , аз направо се разхилих на глас. И аз ще ходя натам, така че няма страшно - не че си се притеснил :grin:

Връзка към мнение

Плана го изпълнихме изцяло и точно на време. В последното село бяхме малко преди да започне да залязва слънцето.

Всички села и градчета по маршрута ни харесаха много.

 

 

IMG_4973.JPG

IMG_4974.JPG

IMG_4976.JPG

IMG_4978.JPG

IMG_4980.JPG

IMG_4987.JPG

IMG_4989.JPG

IMG_4990.JPG

IMG_4991.JPG

IMG_4993.JPG

IMG_4998.JPG

IMG_5001.JPG

IMG_5008.JPG

IMG_5009.JPG

IMG_5014.JPG

IMG_5017.JPG

IMG_5019.JPG

IMG_5023.JPG

IMG_5024.JPG

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Възможно ли е да се направи един ден Лондон-Стоунхендж-Лондон с обществен транспорт? Ако е възможно, какви са опциите?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Йосиф Милчов каза:

Възможно ли е да се направи един ден Лондон-Стоунхендж-Лондон с обществен транспорт? Ако е възможно, какви са опциите?

От Waterloo до Salisbury с влак (на всеки трийсет минути, пътуването е около час и половина), оттам има hop on - hop off автобус за Стоунхендж.

 

sht%20shuttle.jpg

Редактирано от Goal & Boss
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Alexander каза:

Плана го изпълнихме изцяло и точно на време. В последното село бяхме малко преди да започне да залязва слънцето.

Всички села и градчета по маршрута ни харесаха много.

 

 

IMG_4973.JPG

IMG_4974.JPG

IMG_4976.JPG

IMG_4978.JPG

IMG_4980.JPG

IMG_4987.JPG

IMG_4989.JPG

IMG_4990.JPG

IMG_4991.JPG

IMG_4993.JPG

IMG_4998.JPG

IMG_5001.JPG

IMG_5008.JPG

IMG_5009.JPG

IMG_5014.JPG

IMG_5017.JPG

IMG_5019.JPG

IMG_5023.JPG

IMG_5024.JPG

И хубаво време сте имали. Първото, което забелязвам в снимки от UK, е небето. Какво синьо небе!

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.