Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Въпрос на предпочитания. :) Аз предпочитам винаги пътека да си изтягам краката, а големият боинг (Доха - Ханой)  има два реда само с по две места на ред, където си взимам външното място и си изтягам краката настрани, без да преча на минаващите и стюардесите. Минусът му е, че е до тоалетната и е по-шумно ако мислиш да спиш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Май не е много по темата, но да си кажа все пак. На 16 - ти август и на 1 - ви септември полета до София ще се изпълни от А330 - 200.

 

Чудесни новини. Само така да им върви, скоро и конкуренцията да се усети, че има хляб в балканите, съответно и те дойдат и да паднат още цените :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Лично за мен една добра и една лоша новина от катарците. Добрата е, че от октомври увеличават броя на полетите с А380 от Банкок и съответно връщането ни на 30.11 ще е бъде с най-големия пътнически самолет в момента. Много исках да летя на него. Повече информация ето тук: http://www.routesonline.com/news/29/breaking-news/250427/qatar-airways-expands-a380-bangkok-service-from-late-oct-2015/?highlight=qatar  Лошата новина е, че едва днес съвсем случайно научих за това и съответно не успяхме да се доредим до най-хубавите (поне според мен) економи места на втория етаж до бара. Надявам се, че поне разрешават да се поразходиш из самолета и да разгледаш как е горе.

Връзка към мнение

Барът, до който имат достъп само първа и бизнес класа ли имаш предвид ? :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Барът, до който имат достъп само първа и бизнес класа ли имаш предвид ? :)

Е ние няма да поръчваме там, ще си носим пиенето от вкъщи :P Шегата настрана, май-май няма да ни пуснат да се шляем много по горния етаж и да разваляме рахата на баровците със снимки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Катарците са променили разписание явно и ми изпратиха презаверни билети на мейла. Това може ли да бъде основание да поискам полета на връщане да е за 1 ден по- късно?

Връзка към мнение

Ами много малка е всъщност. На отиване полета от Доха до Токио е с 1 час по - късно. А на връщане Доха- София е с 1 час по- рано. С обявяване на почивните дни за 2016 се оказа, че мога да удължава престоя в Япония поне с 1 ден, та много ми се иска. Исках да знам дали имам основание. Ще се пробвам в понеделник.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам за 1 час, пробвай. Май няма твърдо обявена граница, иначе съм чувал, че е час и половина, но по-скоро от приказки. виж на сайта им дали пише нещо определено.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами много малка е всъщност. На отиване полета от Доха до Токио е с 1 час по - късно. А на връщане Доха- София е с 1 час по- рано. С обявяване на почивните дни за 2016 се оказа, че мога да удължава престоя в Япония поне с 1 ден, та много ми се иска. Исках да знам дали имам основание. Ще се пробвам в понеделник.

Според мен опитай, би трябвало да стане. Аз така си смених на Търкиш с един ден, защото изместиха полета с около час.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Катарците са променили разписание явно и ми изпратиха презаверни билети на мейла. Това може ли да бъде основание да поискам полета на връщане да е за 1 ден по- късно?

Щом те имат промяна, мисля, че ще ти сменят деня.

Няколко пъти ми се е случвало и не е имало проблем - пиша, че не ми е удобна тяхната смяна, изпускам си важно нещо и искам да ми променят датата. Ама не с катарците, с други АК.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да споделя някои новини. Има сериозна промяна в разписанието, поне за полетите от/до София.

Първата промяна, за която питах не можа да ми донесе промяна на датите - предложиха ми да доплатя 305лв. и се отказах.

Последвала е друга промяна, за която разбрах благодарение на Tina. Престоят за моята дата на отиване беше над 9 часа и се обадих, за да помоля за смяна. Така изтеглих заминаването от 12 на 13 и връщането от 21 на 23.05. Така се получават 8 пълни дни престой, пристигаме вечерта и отлитаме след полунощ, и ще ползваме само 5 дни отпуск. Увериха ме, че няма да има толкова драстични промени и мога да започна с резервациите.

Редактирано от clete
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, малко е неприятна тази промяна. Над 9 часа престой. Но пък аз мисля да се възползвам от това http://www.qatarairways.com/global/en/offers/doha-city-tour.page- 3 часова обиколка на Доха за без пари.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Моите полети от Банкок също са променени. На връщане престоят в Доха ми се удължава от 3 на 9 часа. :mad:

А аз избрах датите точно заради малкия престой при прекачване. Иначе щях да пътувам февруари, но цените на билетите бяха доста по-високи. Предполагам, че промяната в датите ще бъде с доплащане, на което не съм склонна.

Сега въпросът е как да ги използам тези часове престой в Доха и полага ли ми се някакво обезщетение (ваучери за храна например). Помня, че някой беше правил тур...


Да, малко е неприятна тази промяна. Над 9 часа престой. Но пък аз мисля да се възползвам от това http://www.qatarairways.com/global/en/offers/doha-city-tour.page- 3 часова обиколка на Доха за без пари.

Писали сме едновременно!

Веднага го запазвам!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е не, 6 часа е достатъчно голяма промяна, трябва да е безплатна, пробвайте да смените ако искате.

При голям престой през деня катарците предлагат безплатен тур на Доха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И на мен след промяната на отиване в Бангкок от 3 часа престой стана на 9 часа; а на връщане от Пукет от 9 часа стана на 16 часа. Искрено се възмутих, още повече, че скоро питах офиса на Катар за безплатен хотел/виза и ми казаха, че щом са промоционални билетите не се полага, без значение, че няма полет с по-кратък престой (това май е ново, преди 3 пъти съм получавал пак на промо билети).

 

Видях, че вече има възможност да се хване ранен полет на отиване до Бангкок - А380 от Доха в 20:55 с пристигане в 7:20 в Бангкок; а от Пукет през ден има полет 787 с тръгване сутринта от Пукет и 3 часа в Доха.

 

Съответно току що ми смениха полетите и датата на връщане, така престоите в двете посоки станаха по 3 часа. Безплатно, с обаждане в офиса на Катарците.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

"...Qatar Airways will launch nonstop flights between Doha and Belgrade on March 15, 2016. The service currently operates with an intermediate stop in Sofia.
...This March, the Qatari carrier moved its stopover to Sofia and boosted services to daily flights.
Despite applying for fifth freedom traffic rights between Sofia and Belgrade, the airline was denied permission by Serbian authorities to sell tickets between the two cities."

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Първият клиент в света на новия модел на Airbus за дълги полети A350 – Qatar Airways, организира показен първи полет с новата си машина, за да покаже колко удобно ще бъде вече пътуването между столицата Доха и Ню Йорк. На борда са редица представители на медиите, които да заснемат първото излитане. Уви, такова няма, разказва Die Welt.

Бордният компютър подава сигнал, че пистата на летището в американския град е твърде къса за излитане. Самолетът ускорява, но в даден момент спира. Един от пътниците записва тази маневра и я пуска в интернет.

 

https://www.youtube.com/watch?v=MKtPlj932YY

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.