Прескочи до съдържание

Сицилия или Сардиния


funny

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Моля за малко помощ в избора. 

От кибер понеделника миналата година имаме билети за по 1 евро София-Катания и обратно (23-26 август). Междувременно дъщеря ми приключва стажа си в Дъблин на 25 август и даде идеята вместо да прекараме в София едната и свободна седмица преди новата учебна година - да бъде в Италия ( така или иначе ние ще сме там по това време).

 

Та въпроса е - да дойде при нас в Сицилия или всички заедно - в Сардиния ? Не сме ходили и на двете места та нямам база за сравнение. 

Целта е лежерна 4-5-6 дневна почивка с малко обикаляне, малко плаж , хубава храна и както тя каза " малко по-лъскаво място от Дъблин " 🙂

И за двете места ще вземем рента кар и ще можем да се придвижваме по острова. 

Връзка към мнение
преди 48 минути , bad kid каза:

За архитектура и забележителности - Сицилия

За плажове - Сардиния.

Сякаш на Сардиния е по-спокойно, с по-бавно течащо време, по-тихо е сякаш ... Прекрасни плажове, които могат да бъдат посетени с кола под наем, автентична храна в непретенциозни места. За пълен релакс сякаш Сардиния е по-добре, защото ако сте в Сицилия и да ви се иска да спрете и починете - няма да можете. Има толкова много за гледане! 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 58 минути , bad kid каза:

За архитектура и забележителности - Сицилия

За плажове - Сардиния.

 А сега де  🤔

 

преди 8 минути , Doctor Who каза:

Сякаш на Сардиния е по-спокойно, с по-бавно течащо време, по-тихо е сякаш ... Прекрасни плажове, които могат да бъдат посетени с кола под наем, автентична храна в непретенциозни места. За пълен релакс сякаш Сардиния е по-добре, защото ако сте в Сицилия и да ви се иска да спрете и починете - няма да можете. Има толкова много за гледане! 🙂

Препоръки за район в Сардиния ?

Някак Сицилия я бях включила в програмата от преди години и доста съм изчела за там , но Сардиния ми се появи от въздуха 🙂

 

Връзка към мнение
преди 16 минути , funny каза:

Препоръки за район в Сардиния ?🙂

Сподели изискванията си и ориентировъчен бюджет, за се ориентирам - все пак края на август е топ сезон.

За рент а кар разбрах. Ще тагна @AlexandraKo , че има опит и със сигурност добри идеи.

Редактирано от Таньо
Връзка към мнение

Ние сме били в района на юг от  Олбия.Архипелага ла Мадалена е прекрасен за еднодневно пътешествие с корабче,с плаж по островите и релакс. Подкрепям горните мнения за плажна дестинация Сардиния. Чиста вода ,прекрасни плажчета,вкусна храна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 От проучванията ми най-хубавите плажове на Сардиния са около Олястра и архипелага Мадалена. Със сигурност има и други, де.

 

Иначе съм бил около Каляри и около Алгеро, но преди сезона. В Алгеро има страхотен плаж с пясък като пудра захар, но може би ще е пълна лудница през август..

 

 

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Не съм определяла бюджет. Няма точна сума в която да се вместим, стига разбира се да не ни излезе по-евтино да отидем на малдивите 🙂

Относно изисквания - целта е да видим най-доброто от към плажове , след като това е силата на Сардиния, но и да има интересно населено място наоколо което да разнообразява пърженето на плажа. 

 

Всъщност като гледам летищата на които може да кацнем да Олбия, Алгеро и Каляри. Та въпроса се свежда до коя част на Сардиния северозапад, източната или южната.

 

ПП. Докато пишех видях мнението на @Sara и @bad kid което почва да накланя везните към кацане в Олбия

Редактирано от funny
Връзка към мнение
В момента, funny каза:

Не съм определяла бюджет. Няма точна сума в която да се вместим, стига разбира се да не ни излезе по-евтино да отидем на малдивите

 

Като нищо 😁, август е топ сезон за италианските отпуски. От друга страна щом ще сте с кола може да спите и в някое по отдалечено местенце на добра цена ( ако има такава изобщо).

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ако ще вървите в Сардиния, по-добре, кацане в Олбия. Според мен, по-хубавата част на острова е там, около Мадалена. Но и по-скъпата и по- луксозната.  На мене Каляри ми е много населено и ширпотребско. Там ходят всичките организирани почивки и  екскурзии. Изказвам моето си мнение.

Освен плажове, на Сардиния също има какво да се види -  Капрера - островът на Гарибалди, можете с колата и ферито  да скокнете до Корсика.

Най-луксозните хотели са в Порто Черво, много е хубаво и в Санта Тереза ди Галура - оттам е  и най-близо до Корсика.

На остров Мадалена има чудесен пясъчен плаж. Има още едно островче, Будели / ако не бъркам името/ с чудесен розов пясък, където е сниман филмът на Антониони " Червената пустиня". Ама тоя безподобно красив плаж е само, за да му се радва човек - не може да се ходи там на плаж. Трябва да си вземете разходка с лодка, за да го видите откъм морето.

Въобще - плажовете, на север от Олбия - Питулонго, Голфо Аранчи, Порто Ротондо, Порто Черво, от другата страна - Изола Росса, та чак до Алхеро - все са хубави.

Сега се замислих - ако трябва да избирам между Сицилия и Сардиния, какво бих избрала...

Ами, различни са - както е казал преди мен @bad kid

Сицилия е история, пък Сардиния - хубава почивка, не че и там няма история...

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За плажна дестинация Сардиния с 4 ръце 🙂 И на двете места ходихме тази година и като си помисля...ами Сардиния с 8 ръце 🙂

Сицилия не е нашето място. Не че не ни хареса, но със сигурност не ни очарова. Докато в Сардиния направо се влюбихме.

Ние бяхме там края на юни за 5 дни. Летяхме до Каляри и наехме airbnb. Апартаментъ със сигурност бих го препоръчала. Между другото има страхотни вили за почивка, само да ти се дават пари. Ние бяхме с кола и главно обикаляхме плажовете в южната част до Chia и Villasimius. Единия ден ходихме на север до Коста Смералда. То общо взето целият ден мина в път, но и там посетихме 2 плажа, които бяха очарователни. Чадърите на плажа са малко скъпи - в южната част вървят по 30-40 евро за чадър с два шезлонга. След първата прецаквация си носихме чадъри вече.

В Сардиния най-много ни хареса това, че няма огромни хотели, има много зеленина, плажовете са или незастроени или с по едно, две заведения. Много чисти и поддържани. И най-вече не са пренаселени. Поне така беше края на юни.

Вечерите прекарвахме в Каляри. Храната беше вкусна и на нормални цени. Градът има и стара част, но на фона на другите италиански градчета малко бледнее.

От малкото неща, които бях прочела за тази почивка останах в впечатление, че северната част е по-развита и по-красива 🙂 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@AlexandraKo@Алекс много благодаря за мненията.

 

Надделява Олбия ориентир. Приемам всякакви съвети и препоръки за места за настаняване - хотели, вили, апартаменти. 

Списъка с неща за гледане също започна да се оформя леко полеко 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Идея:  Sardegna / Cala Gonone Il Borgo 4* от дата 25 август за 7 нощувки по 425 евро на човек. Отстъпката е 50%!

/При разговор с оператор е възможно дните да бъдат намалени/. Пълен пансион с включени напитки.

На 100 километра от Олбия.

 

image.png.2cc89e3732c7f22bfc02c3f85f998219.png

image.png.15eca9e950323487e9b80e88bd7a2700.png

image.png.41a3043a388c41e5878fe434a2d0f9ba.png

image.png.db54f8acc179f1135724766c5a122962.png

 

https://www.voyage-prive.it/fiche-produit/details/256116/b1

 

 

Редактирано от Таньо
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ето ти един хубав сайт за Сардиния, може да ти е от полза.

Много хубаво място - Grand Hotel Ma and Ma, ама за вашите дати, цената е високичка. Ние сме били в април и беше по-човешко.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Каляри нищо особено не е, но до там има по-евтини полети, струва си една разходка из центъра, плажът хич не е лош също даже си има градски транспорт до там, четох някъде че това била най-дългата непрекъсната плажна ивица в Европа...

 

 

 

@funny, сигурна ли си, че искаш да си изхвърлиш билетите за Сицилия между другото, хем са без пари в топ сезон, хем не се знае догодина дали ще има директни полети? 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , bad kid каза:

@funny, сигурна ли си, че искаш да си изхвърлиш билетите за Сицилия между другото, хем са без пари в топ сезон, хем не се знае догодина дали ще има директни полети? 🙂

Ооо аз не ги захвърлям. Ние си отиваме с мъжа ми до Сицилия на 23-ти с единия полет но не се връщаме с другия на 26-ти а продължаваме към Сардиния , където ще се срещнем и с дъщеря ми.

 

Драмата беше дали да останем в Сицилия и за следващите 5 дни ( тя да дойде при нас) или всички вкупом да се преместим в Сардиния 🙂

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аааа,чудничко ще ви се получи!

И като скокнете и до Корсика, ще сте отръшкали три най-по-красиви острова.Съвсем на завиждане отива работата😴

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 19 минути , AlexandraKo каза:

Аааа,чудничко ще ви се получи!

И като скокнете и до Корсика, ще сте отръшкали три най-по-красиви острова.Съвсем на завиждане отива работата😴

Както казва една приятелка : " Ако никой не ти завиди на нещо дето правиш/или си направил , за какво изобщо ти е да го правиш " 😀😂

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, funny каза:

Ооо аз не ги захвърлям. Ние си отиваме с мъжа ми до Сицилия на 23-ти с единия полет но не се връщаме с другия на 26-ти а продължаваме към Сардиния , където ще се срещнем и с дъщеря ми.

 

Драмата беше дали да останем в Сицилия и за следващите 5 дни ( тя да дойде при нас) или всички вкупом да се преместим в Сардиния 🙂

 

Мисля, че добре ще ви се получи, макар и да не разбрах къде кацате в Сицилия и дали ще са ви достатъчни тези 3-4 дни за да обиколите, каквото сте намислили. Ние бяхме в Сицилия за 10 -на дни с идеята за съчетаване на плаж и обиколки, но почти не остана време за плаж. Споделям горните мнения, че Сардиния е по-подходяща за лежерна плажна почивка. На мен лично Палермо, а отчасти и Катаня ми остави един малко не много добър вкус. Макар, че другите места бяха прекрасни.

 В Сардиня бяхме в Алгеро, градчето е много приятно за разходки вечер. Плажа на Алгеро е много добър като дадености  -пясък като пудра захар, но има по плажа много изхвърлени типични водорасли от където води и името си, които смърдят ужасно. Пия Мария също е в непосредствена близост и много хубав, но много пренаселен (бяхме юли). Наоколо имаше още няколко хубави плажа, по-малки, но пак доста населени за моя вкус. Имаше доста подробен пътепис за този район (на Алгеро), но в момента не мога да се сетя от кого и да го намеря, че пиша от телефона. Може да го потърсиш също за идеи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.