Прескочи до съдържание

Говорим си за: Доминиканската Република


гост

Препоръчани мнения

Заслужава ли си ходенето?

Има ли какво да се види извън 5-звездните хотели?

Кога е подходящият сезон за пътуване?

 

Ходи ми се, но от всичко, което прочетох, останах с впечатлението, че е дестинация само за излежаване по луксозните комплекси. A ние не сме такъв тип туристи.  

 

За първи път потърсих инфо в бг мама и базкрайно съжалих - направо ме заболя главата - разни мнения от сорта: бе, к'во ще правите в столицата, бе, освен една църква, няма нищо за гледане, а и най-много да ви оберат!!! За местните се изказват все едно са нашите цигани - толкова ли са страшни?

 

Самолетни билети: за момента от Брюксел са най-изгодни - 650 евро, за определени дати пада и до 520 евро.

НО, излизат оферти за 7 нощувки+полет на цена малко над самолетния билет до там: 720-870 евро от Мадрид.

 

Приемлив вариант е горе-долу следният:

 

8-9 дена обиколки насам-натам, ако има какво да се гледа и накрая

5-6 дена лежане в някой хубав хотел. Лежането в хотела бих го пропуснала, ако има евтини полети до Куба. (виза?)

 

За по-малко от 14 дни не се навивам да ходя.

 

Хайде, навийте ме да отида! :P

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не съм ходил в Доминиканската Република, но познавам доста хора, които са ходили и съм бил на много други места в Карибието, освен това "напипвам пулса" на пътешественниците регистрирани в този сайт. Ако не си ходил/а в региона сигурно ще ти е интересно, но защо ако така или иначе ходиш да не направиш нещо много по-яко (според мен де).

 

Винаги много ми е харесвало Ривиера Мая в Мексико - ивицата м-у Канкун и Тулум (първото голям и шумен курорт, последното руини на маите). Там много го развиха района (за съжаление) и любимата ми Плая дел Кармен от едно прекрасно село пълно с европейски хипита, които стояха там поне по месец-два в евтини хотелчета на плажа се превърна в курорт с МадДоналдс и Старбакс. Въпреки това си остава топ дестинация в района - за разлика от повечето "измислени" острови, Мексико си е държава с интересна култура и традиции, освен това морето и плажовете на Ривиера Мая с супер, има руини на маите - Тулум и Чиченица са най-близките - можеш да се гмукраш и в пещери - сеноте.

 

Толкова ми липсваше това място от времето, когато ходех сравнително редовно (1996-1998), та с жена ми преди 2 години взехме нещо, което никога не правим - ол инклузив пакет в затворен комплекс. Не, че не можеш да излизаш където си искаш, но самото присъствие на "курортисти", които ги занимават аниматори - гимнастика в басейна, игрички, яко препиване на американска младеж вечер (заради ол инклузива) за нас си беше дразнещо :)

 

Най-хубавото нещо на тази карибска дестинация е, че Кубана лети до Канкун (трябва пак да се провери какво е положението сега), една тур агенция в центъра на Плая дел Кармен (5-то авеню) за 10 мин. ни уреди пакет - визи (даде ни ги техният представител на летището в Канкун при заминаване), 2 вечери хотел-музей в центъра на Хавана (с изглед на Капитолия от балкона, а от покривната тераса към целият стар град) и билет с Кубана. За*бахме 2 вечери от ол инлузива в Плаякар в Мексико и си направихме невероятна Хавана. Цената на пакета беше нещо от рода на 250 щатски долара на човек. Кубана летят до много малко места в Америка и Канкун е едно от тях (само на 1 час път), за мен бонус беше и полет на Як-42.

 

Това е само идея, ако решиш да го правиш, ще мислим за подробности, нямам представа и какви са цените до Канкун (ние летяхме от Торонто), но много германски и холандски тур оператори обслужват Ривиера Мая (препоръчвам да не се стои в Канкун, а в по-малките курортчета, но даже и Канкун става, има атмосфера). Пакет от тур оператор в западна Европа и за да не губиш дни от пакета като нас, си уреждаш обратен полет няколко дни по-късно и през това време отиваш до Хавана Комбинацията Ривиера Мая + Куба е 6 - много културни забележителности, история, социализъм в действие, прекрасно море, атмосфера.

 

Не мога изобщо да го сравня в главата си с Доминиканска Република и си струва допълнителните пари (според мен).

 

П. П. Сега се сетих, че може да се направи и обратният вариант - да се лети до Хавана и обратно и от там да се отскочи до Ривиера мая в Мексико, но трябва да се решат 2 проблема - виза за Куба (с двойно влизане), купуване на билета Хавана - Канкун - Хавана.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Самолетни билети: за момента от Брюксел са най-изгодни - 650 евро, за определени дати пада и до 520 евро.

НО, излизат оферти за 7 нощувки+полет на цена малко над самолетния билет до там: 720-870 евро от Мадрид.

Доколкото знам, немските туроператори дават доста добри цени за пакети  за Доминика, така че не е лошо и при тях да поразръчкаш ;)

  • Браво 1
Връзка към мнение

Не съм обикаляла Доминикана. Била съм само в Пунта Кана. Това са били най-лошо похарчените ми пари, макар и да имах нужда от почивка и излежаване на плажа. Единственото място, на което не видях нищо, не направих нищо. Всичко, което се предлагаше организирано беше местене от един плаж на друг плаж (остров или друго). Не посмях да тръгна да обикалям без да е организирано нещо предварително поради няколко причини. Това е единствената страна, в която съм била, в която дейта роуминга ми не е работил по неясни дори за Мтел причини. Бях предупредила къде отивам, бяха ми избрали подходящ за там план и бях избрала препоръчания от тях оператор. Съответно нямах навигация. Пътищата, които видях са като асфалтирани просеки в нищото. Няма знаци, няма правила, няма нищо. Движат се едни малки камиончета, в каросерията им се возят по 50 човека като гроздове. Предупредиха ни за висока престъпнаст макар и да обикаляхме сами по околните села

Нямам представа как е към столицата. Не съм и задълбочавала много какво може да се види, така че мнението ми е не е особено миродавно, но това за дейта роуминга и пътищата без табели го имайте предвид ако ще разчитате на тях за да се придвижвате.

п.п. Доминика и Доминиканска република са 2 отделни държави.

Редактирано от На път
Връзка към мнение

Не съм ходила, но имам приятели, които живеят от дълги години там. От това, което знам от тях, не бих отишла, защото не харесвам затворени комплекси. Страната е бедна. Сами жени и момичета почти не ходят никъде, освен в спортни комплекси и молове. Приятелката ми не е отишла на концерт, защото нямало мъж, който да придружи жените. Каза ми, че сами жени не могат да отидат. Дъщеря им се води навсякъде с кола. Ако си бял и богат, си добре. Иначе от снимките, които гледам е красиво. Хотелите са луксозни. Който предпочита такава почивка би му харесало.

Връзка към мнение

Най-хубавото нещо на тази карибска дестинация е, че Кубана лети до Канкун (трябва пак да се провери какво е положението сега), една тур агенция в центъра на Плая дел Кармен (5-то авеню) за 10 мин. ни уреди пакет - визи (даде ни ги техният представител на летището в Канкун при заминаване), 2 вечери хотел-музей в центъра на Хавана (с изглед на Капитолия от балкона, а от покривната тераса към целият стар град) и билет с Кубана. За*бахме 2 вечери от ол инлузива в Плаякар в Мексико и си направихме невероятна Хавана. Цената на пакета беше нещо от рода на 250 щатски долара на човек. Кубана летят до много малко места в Америка и Канкун е едно от тях (само на 1 час път), за мен бонус беше и полет на Як-42.

 

Това е само идея, ако решиш да го правиш, ще мислим за подробности, нямам представа и какви са цените до Канкун (ние летяхме от Торонто), но много германски и холандски тур оператори обслужват Ривиера Мая (препоръчвам да не се стои в Канкун, а в по-малките курортчета, но даже и Канкун става, има атмосфера). Пакет от тур оператор в западна Европа и за да не губиш дни от пакета като нас, си уреждаш обратен полет няколко дни по-късно и през това време отиваш до Хавана Комбинацията Ривиера Мая + Куба е 6 - много културни забележителности, история, социализъм в действие, прекрасно море, атмосфера.

Хммм, много добро планче!!! Точно вчера даваха Антъни Бурдейн в Хавана и така ми се прииска да отида:)

 

Аз съм била в Пунта Кана за няколко дни (ходихме от Маями - 2 часа полет), но честно казано не ни се искаше много да излизаме извън курорта, бяхме 3 млади жени сами. Даже не си спомням какви екскурзии предлагаха, но обикновено цените им са ужасни. Иначе като цяло в нашия хотел си беше супер, обслужването беше на ниво, храната и питиетата също, всички усмихнати, естествено доминиканските мачовци постоянно те закачат, но не са прекалявали. Плажа беше много хубав, изобщо пътуването беше пълен релакс. Ако търсиш нещо такова, може би е добра опция.Но за по-активен туризъм не знам дали е най-добрата дестинация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз се опитам да накарам един практически фен на Доминиканската република да се присъедини към магеланци, но досега не съм успяла. Аз съм косвен фен, но Доминиканската република ми е в списъка, не заради плажовете. Аз и без друго на плаж не ходя.

Защо смятам да ходя до Доминиканската република:

Христофор Колумб акостира в северната част на острова на 5.12.1492 г. и го кръщава Испаньола. Първият европейски град в Новия свят е Ла Изабеля, основан на 6.01.1494 г. при второто пътуване на Колумб. Той оставя брат си Бартоломео на острова като губернатор. Въпросният Бартоломео основава Санто Доминго през 1496 г. Първата колония и първите институции в Новия свят са именно в Доминиканската република. Между тях са такива, характерни за испанското монархическо управление и католическата църква  и не знам как точно се превеждат на български, но първата църква, първата болница, първата катедрала и пр. са именно там. Санто Доминго служи за модел на последващите испански колонии в Америка.

Друго което искам да видя е 

Лас Каритас - скални рисунки от индианците

И не само.

До преди няколко години стандартът на живот е бил като в България. Сега май в България е по-добре. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 Комбинацията Ривиера Мая + Куба е 6 - много културни забележителности, история, социализъм в действие, прекрасно море, атмосфера.

 

Не мога изобщо да го сравня в главата си с Доминиканска Република и си струва допълнителните пари (според мен).

 

 

Вече ме нави  ... :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като за първи път по тези географски ширини е абсурдно да легна на някой плаж и да стана след 14 дни.

Искам да видя Испанската колониална епоха, искам да имам допир с местните, а за доминиканците се изказват все е дно са прокажени. 

 

И като цяло от това, което прочетох:

 

- декември/март китове мигрират за размножителния период и гледката не е за изпускане;

- островчето Кайо Левантадо ми се стори интересно за еднодневна екскурзия;

- естествено плажовете - нямам против да ходя от плаж на плаж, но не да ме мъкнат като куфар срещу 120 долара екскурзията, а не прочетох някой да се е самоорганизирал с кола и т.н.

 

За момента JetAirFly са с най-добри цени от Брюксел - директно на сайта. Виза няма, има 10 долара входна такса и "уж" 20 долара изходна ( едни казват, че са я платили, други - че не са). Само за статистиката някаква бг турагенция искаше твърдо 40 долара.  

 

 

тук:

http://www.dominicanatours.eu - доста добри last minute оферти.

 

 

 

Комбинацията Ривиера Мая + Куба е 6 - много културни забележителности, история, социализъм в действие, прекрасно море, атмосфера.

 

Не мога изобщо да го сравня в главата си с Доминиканска Република и си струва допълнителните пари (според мен).

 

П. П. Сега се сетих, че може да се направи и обратният вариант - да се лети до Хавана и обратно и от там да се отскочи до Ривиера мая в Мексико, но трябва да се решат 2 проблема - виза за Куба (с двойно влизане), купуване на билета Хавана - Канкун - Хавана.

 

Вече ме нави  ... :)

 

И мен! :)

 

Ще си отворя нова тема. Тази нека си остане по- обща за всичко свързано с Доминиканската република. Не се отказвам от някоя евтина оферта, но в далечното бъдеще.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз в мамите четох една мацка дето живее там , организира индивидуални пътувания за българи и разказваше доста за местните и живота там .

Нейната  тема ли си чела ?

Връзка към мнение

Това

 

Комбинацията Ривиера Мая + Куба е 6 - много културни забележителности, история, социализъм в действие, прекрасно море, атмосфера.

 

Не мога изобщо да го сравня в главата си с Доминиканска Република и си струва допълнителните пари (според мен).

В комбинация с това

 

Кубана летят до много малко места в Америка и Канкун е едно от тях (само на 1 час път), за мен бонус беше и полет на Як-42.

(ако все още летят с Як-42) ме навиха и мен за обиколка по този план на FlyTraveler. :)

 

Иначе за Доминиканската република вчера една позната отиде там на сватбено пътешествие с тези  http://www.pullmanturair.com/ . Поразцъках, и поне за мен освен полета с В 747 нямаше нещо друго, което да си заслужава. Ама пък добре, че с Джъмбо летят и други авиокомпании, и до други дестинации, та тази точно мисля да я пропусна. Но сега с идеята горе може да изскочи нещо интересно с тези Пулман до Канкун (летят от Мадрид) :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не съм бил, ама не може да е толкова лошо :)

А и като прочета вече 'опасно' и ми идва в повече.

За мен е опасно в Сомалия, половината Ирак и Афганистан, може би в изтоно Конго НР и някои други малки конкретни размирни райони, но това си е строго индивидуално и всеки сам си решава.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз в мамите четох една мацка дето живее там , организира индивидуални пътувания за българи и разказваше доста за местните и живота там .

Нейната  тема ли си чела ?

Да, stenk, нейната тема. Много приказки и само празни - даже и не разбрах, аджеба, какво предлага - според мен нищо. Нито едно оρганизирано пътуване нямаше описано.

 

 

Аз не съм бил, ама не може да е толкова лошо :)

Със сигурност не е лошо, ама за 14 дни скитане явно не е най-доброто.

Редактирано от но нейм
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е то в оня форум е така ... толкова жени накуп  ;) Доколкото разбирам тя си живее там и просто опитва да изкара някой лев допълнително , но пък е толерантна и не налага агресивно някаква реклама. Друг е въпроса , че аудиторията и съвсем не се интересува от културен туризъм да го наречем, а набляга на съвсем прозаични неща.

 

При  мен няма вариант да бия толкова път и да не отделя поне три седмици. Мислех си за Мексико , ама не ми беше идвала идеята за комбинация с Куба ... честно !

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е то в оня форум е така ... толкова жени накуп  ;) Доколкото разбирам тя си живее там и просто опитва да изкара някой лев допълнително , но пък е толерантна и не налага агресивно някаква реклама. Друг е въпроса , че аудиторията и съвсем не се интересува от културен туризъм да го наречем, а набляга на съвсем прозаични неща.

 

При  мен няма вариант да бия толкова път и да не отделя поне три седмици. Мислех си за Мексико , ама не ми беше идвала идеята за комбинация с Куба ... честно !

В бг мама се набутах по твои препоръки, някъде беше писал как всичко знаели мамите. :huh:

 

Мексико и Куба е брилянтна идея! А тъй като вкъщи постигнахме съгласие за Доминиканската република, току-що ми дойде идеята изобщо да не казвам, че съм сменила посоката - и без друго никой не се вълнува от предварителната подготовка на пътуването освен мен. :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И последно, ще ходиш ли в Доминиканската република или не?

За мен Доминиканската република, Куба и особено Мексико са си отделни дестинации, но аз съм "бавен" пътешественик.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В бг мама се набутах по твои препоръки, някъде беше писал как всичко знаели мамите. :huh:

 

 

Мислех , че няма жена дето да не е влизала в  бг мама ама щом аз съм те набутал там сериозно почвам да се притеснявам ... за себе си  :lol: 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

При  мен няма вариант да бия толкова път и да не отделя поне три седмици. Мислех си за Мексико , ама не ми беше идвала идеята за комбинация с Куба ... честно !

Бих казал даже (ако е възможно) и 4 седмици ще дойдат добре. Особено предвид факта, че целия Централноамерикански регион е безвизов за България - като почнеш от Мексико до Панама. Не знам как е транспорта в тази част на света, но на юг Белийз и Гватемала при добра организация и ефективни транспортни връзки, също би било добре да се видят. По на юг Хондурас, Ел Салвадор и Никарагуа не е добра идея да се посещават май.

Но както казваш 20 дена са оптималния вариант за плана, който и FlyTraveler предложи. :)

 

Комбинацията Ривиера Мая + Куба е 6 - много културни забележителности, история, социализъм в действие, прекрасно море, атмосфера.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И последно, ще ходиш ли в Доминиканската република или не?

За мен Доминиканската република, Куба и особено Мексико са си отделни дестинации, но аз съм "бавен" пътешественик.

Няма да отида сега защото:

-не ми се ходи на All Inclusive

-никой не ме убеди, че може да се запълни двуседмична програма с интересни туристически маршрути.

 

 

Мислех , че няма жена дето да не е влизала в  бг мама ама щом аз съм те набутал там сериозно почвам да се притеснявам ... за себе си  :lol: 

....веднъж те питах какво правиш в бг мама.... :P

Връзка към мнение

Ами забравил съм вече  ... иначе там четях покрай моя близка тогава приятелка която беше доста активна  :)

Сега пак мятам по някое око , защото се намира и полезно инфо.

Връзка към мнение

Не съм обикаляла Доминикана. Била съм само в Пунта Кана. Това са били най-лошо похарчените ми пари, макар и да имах нужда от почивка и излежаване на плажа. Единственото място, на което не видях нищо, не направих нищо. Всичко, което се предлагаше организирано беше местене от един плаж на друг плаж (остров или друго). Предупредиха ни за висока престъпнаст макар и да обикаляхме сами по околните села

На път, разкажи малко повече, ако не те мързи. Как ги обикаляхте тези селца - наехте рент-а-кар или по друг начин; ресторанти, кафетерии извън големите хотели посетихте ли; има ли хубав ром, пури? .... абе, не може да няма!

Редактирано от но нейм
Връзка към мнение

Няма да отида сега защото:

-не ми се ходи на All Inclusive

-никой не ме убеди, че може да се запълни двуседмична програма с интересни туристически маршрути.

Аз съм пристрастна към дестинацията. Сестра ми изкара там месец, обикаляйки острова(без никакви курорти), но беше с местен "гид" и изобщо не е скучала.. Но не мога да разказвам вместо нея, а както казах, засега удрям на камък с убеждаването й да се присъедини към форума. Това е страницата й във virtualtourist:

http://members.virtualtourist.com/m/9a44a/9ed/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен пък в Доменикана ми хареса!

Попаднах там освен като наказание /затворен комплекс, а аз обичам да щъкам/ и в следствие на това, че в експедията изкочи изкушаваща оферта. Осем дни престой в Grand Bahia 4+  ол инклузив за 390 долара !

 Резервирахме в 10 вечерта и на сутринта летяхме от Лас Вегас през Маями. Със самолетните билети ни излезе по 1020 долара.

Това, че телефонът ми бе простичък модел бе още едно предимство. Замълча и за първи път се почувствах свободна.

 

Осемте дни не ни стигнаха за да можем да се включим във всички възможни пътувания из страната. Коли под наем трудно се намират, но ако човек реши да се разхожда има къде. Планински местности, оф роуд, фотосафари, аквапаркове, зоопаркове, плуване с делфини, спускане с ..ммм..нещо като акваланг, но само за главата....тур до столицата и навсякъде където пожелаеш / стига да си готов да си платиш/. В нашият хотел работеше българин, който живее там от десетина години и разказа любопитни факти от начина им на живот. Тарикатлъци как да не си плащаш тока, водата. Колко е добре да си мъж там / 1към 4 пропорция мъже- жени .... негова справка за актуалност не гарантирам :) / Как живеят българите емигранти и ред такива  битови въпроси.

 

Времето за плаж, което отделихме бе час и половина (снимката на аватара ми). Достатъчно да изгорим и през цялото останало време да се отдадем на разходки извън комплекса. 

 

Храната. О, храната! Рай за хора обичащи да похапват различни и вкусни блюда! Разнообразие от кухни и специалитети. Гурме. Риба..риба..риба..и плодове, всякакви плодове. 

Извън комплекса също има какво да се опита.

 

Летището в Пунта Кана - луксозен навес с всички атрибути на летище.

 

post-615-0-57635300-1383262899_thumb.jpg

 

 

 Класическа улица в малко селище и полицията

 

post-615-0-35798000-1383263730_thumb.jpg

 

post-615-0-50731500-1383262402_thumb.jpg

 

post-615-0-67728600-1383262442_thumb.jpg

 

 

На тази снимка, долу в ляво, виждате гениално Българско приспособление с хотелския чадър и антенката, която не излиза от багажа ни. Целта - по силен нет в нашата вила :)

 

post-615-0-18579800-1383263769.jpg

 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Аngelika, как обикаляхте из острова, сами или с организираните екскурзии?

Извън комплекса като храна какво опитахте?

 

Childish, много интересна страница! Къде си я крила досега?

Редактирано от но нейм
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Макар, че не обичаме организираните мероприятия, там се наложи да ги ползваме за да пестим време и видим повече неща. Колата под наем не намерихме. Получихме предложение за кола и водач, на доста солена цена. Органицираните трипове са предимно еднодневни - вземат те от хотела и те връщат обратно. Малки групи. Първата им задача е да те напият с ром. Огромни дамаджани пълни с ром и специални дървени пръчици, които придават на рома мекота и специфичен аромат. През цялото време ти наливат и докато не свършат дамаджаните не мирясват. Пръчиците са и хубав армаган сувенир. Сега се сещам, че мога да ги приложа и с ракия.... :-)

Навън ядохме риба и плодове. Там опитах сочен плод за който по късно се усетих, че растението го имам в саксия, но никога не е давало плодове. Мисля,че ядливите сортове са различни от моето цвете. Казва се Пасифлора.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.