Прескочи до съдържание

Меден месец, къде?


Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци!

Редовно влизам, за да чета мнения и разкази на толкова опитни пътешественици и е истински интересно и приятно да чета за вълнуващи места.

Пиша ви с молба да ми дадете съвет къде да планирам медения си месец.

С мъжа ми искаме да е на топло, да има плаж, хубав хотел, в който да ни е приятно и красива природа. Не искаме да обикаляме по туристически места и забележителности, а десетина дни да мързелуваме и да се любуваме на красиви плажове. Гледах оферти за остров Пукет  за края на октомври. В сайта fly4free има хотел 4 звезди и двупосочни билети за 495 евро на човек. Това е най-приличната оферта, която намирам. Това, което ме грабна е, че цените на хотелите са евтини. Колкото повече гледам, толкова по-голямо става чуденето. Не знам дали има голямо значение кой точно плаж в Пукет да избера, къде е най-красиво. Изобщо в главата ми е каша.

Другите евтини и лъскави междувременно хотели са в Дубай. Моля , помагайте. 🙂

Ето офертата, за която говоря https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/10-night-stay-in-top-rated-4-aparthotel-in-phuket-turkish-airlines-flights-from-sofia-for-e482/

Моля, дайте мнение.

 

Редактирано от Azucar85
Връзка към мнение

Аз щях да ида на Сейшелите!

Според видните Магеланци това са най-красивите острови! Пък и според други видни любители на островите. Имат точно това, което искате - плажове, синьо небе, други нюанси на синьо в океана и усамотение луксозни бунгала! 

Домашните ми младоженци ходиха на Малдивите и хич не са недоволни! Там имаме супер Магеланка, от съветите на която са се възползвали много хора! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , Azucar85 каза:

С мъжа ми искаме да е на топло, да има плаж, хубав хотел, в който да ни е приятно и красива природа. Не искаме да обикаляме по туристически места и забележителности, а десетина дни да мързелуваме и да се любуваме на красиви плажове. 

 

Другите евтини и лъскави междувременно хотели са в Дубай. Моля , помагайте.

Само да кажа, че красива природа и Дубай са две несъвместими понятия 🙂 Услех! 

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Да, това определено е така. Идеята за Дубай беше , че там са евтини по-луксозните хотели. Разходих се с google earth из Пукет и не ми хареса особено. Само локви, кал, и доста мизерни капанчета. Разглеждам оферти за Сейшейлите и Мавриций. ХОтелите на Сейшейлите обаче са скъпи и гадни. 😞

Редактирано от Azucar85
Връзка към мнение

Октомври на Пукет е още дъждовен сезон. Затова и има евтини оферти. Има огромно значение кога се ходи там  и в коя част. Зимата е топ времето и сезона, но и цените са много по-различни тогава. Предвид какво търсите, в никакъв случай не ходете на Патонг. Там е парти центърът и най-голямата лудница. Другите плажове ще ви харесат повече. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пукет е доста противоречив остров. От тази оферта добре проучете хотела, който според мен е с рейтинг 4/5. Според мен октомври дори Турция / Бодрум, Белек, Кемер / е по-добре. Туроператорите предлагат добри пакети за хотели 5 звезди и дори има какво да се види. Лично мнение, но досегът с Пукет може да остави лошо мнение за Тайланд. Ако ще е Тайланд, някое друго място.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За да не критикувам само 🙂 За този период вижте Cape Verde.

В момента, П.Кръстев каза:

Запазвайте нещо на Малдивите и това е. Като слушам обясненията мисля, че там ще ви допадне най-много.

И аз това си мислех 🙂

Връзка към мнение
преди 3 минути , T.E.Lawrence каза:

Октомври на Пукет е още дъждовен сезон. Затова и има евтини оферти. Има огромно значение кога се ходи там  и в коя част. Зимата е топ времето и сезона, но и цените са много по-различни тогава. Предвид какво търсите, в никакъв случай не ходете на Патонг. Там е парти центърът и най-голямата лудница. Другите плажове ще ви харесат повече. 

 

 

Да, започвам да се отказвам от Пукет. Ориентирах се вече и аз , че Патонг е глъч, шум и мнго хора и барове, а това е последното, което искаме. Търся друг остров с подобни цени и дива , красива природа. Много благодаря!

Връзка към мнение
преди 47 минути , Azucar85 каза:

Да, започвам да се отказвам от Пукет. Ориентирах се вече и аз , че Патонг е глъч, шум и мнго хора и барове, а това е последното, което искаме. Търся друг остров с подобни цени и дива , красива природа. Много благодаря!

Присъединявам се към горните мнения. Пукет не е вашия остров. Ако е Тайланд, бих препоръчала остров Пи Пи Дон. Там прекарахме няколко прекрасни дни в къщички на плажа. Тогава си мислех, че островът е само за меден месец. Не знам, обаче, какво ще бъде времето през октомври.

Редактирано от Miralex
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А колко е крайният бюджет, който сте си определили? Понеже дори и при тази оферта, кояте сте гледали, то не се приключва с тези 495 евро, ами направо с тях се започва.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

  

 Едни много красиви младоженци на Сейшелите от преди 2 месеца .  Предполагам с меден месец след това .

 Много фотогенична композиция 🙂. Ако бях фотограф сигурно щях да се скъсам от снимки ...

 

     Но ..... през това време ризата ми беше напълно , ама напълно мокра от пот . А за да се върнем след плажа  притичвахме от сянка на сянка.

  И неизбежно се питах те как се чувстват . Колко точно им е весело и празнично  . Заслужават ли си парите и жертвата .

  В името на кого и на какво си го причиняват .... Колко точно робуваме на клишета и колко е данъка ни обществено мнение.

  И това касае и медения месец. 

 

 

P4120428.thumb.JPG.7dad4e1160e9e2be675e26b3b02263cd.JPGP4120323.thumb.JPG.3a254c47013750f1a5fc53ebeccbb3a3.JPG

 

   

И понеже ме мързи да го пиша пак . Ето тук продължава да си стои моето мнение 🙂 .

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

В синхрон с мнението на @ivooo, и защото не обичам клишетата, да ви предложа да направите една обиколка на Андалусия. Има и плажове, има страхотна храна, интересна архитектура, музика.

Ние всяка година за годишнината от сватбата пътуваме някъде. Медено или не, пътешествието е само по себе си чудесен повод за 24 - часово общуване с половинката.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Занзибар също е не лош вариант,стига да се уцели подходящото време.Но за да има конкретни предложения,мисля че трябва да се почне от наличния бюджет 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте!

Искам да благодаря на всички ви за идеите и съпричастността. Много сте мили. Крайното решение е Пунта Кана. Букнах билети през Брюксел. Още не съм резервирала някой резорт там, но има доста добри варианти. Бяхте страхотни и искрено благодаря. 🙂

Желая ви вълнуващи пътувания!

 

На 31.07.2018 г. в 13:06, IVM каза:

Занзибар също е не лош вариант,стига да се уцели подходящото време.Но за да има конкретни предложения,мисля че трябва да се почне от наличния бюджет 

Отдавна искам да отида там и определено ще остане като идея за следващата година по същото време. ❤️

 

Редактирано от Azucar85
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.