Прескочи до съдържание

На лов за гледки около Тун-Швейцария за един ден.


Alexander

Препоръчани мнения

Видях снимките на @Rainy от разходката в Швейцария и реших, че няма да е лоша идея да видя нещо подобно макар и за един ден.

Ако се кацне в Базел в 9:30  ще може ли да стигна до някое място с такива гледки от високо и да се върна късно вечерта 20-21 часа в Бийл, Biel, Bienne(има  много имена този град), което е близо до Берн.

Ако това е възможно, къде точно мога да отида в околностите на Тун?

С тези дневни карти , може ли да се качва човек на всички влакове и теснолинейки? With the Saver Day Pass you can travel throughout Switzerland for a day on all routes in the GA area, каква е тази ГА зона?

 

Търси се възможно най-бързия маршрут с влак и евентуално лифтове.

 

 

 

 

 

 

Ако има друго място подобно на това около Тун, също става. 

Мога да избирам дали до Базел или Цюрих да летя.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Alexander, надявам се някой експерт да се включи - като @koliob, например. Аз съвсем не се чувствам експерт, за да давам съвети по повод транспорта - и установих, че знанията не са ми никак достатъчни за такива претенции. 

 

Ако се спреш на категорично на езерото Thun, може да сложиш в сметките и езерото Brienz - но първо трябва да видиш за транспорта и какво и как се включва в него, щото там дори една атракция струва майка си и баща си (ние бяхме с пас, който ги покриваше).

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Видях, че всичко е скъпо..С тези дневни карти, ако успея да взема преди да им вдигнат цените, имало намаление и за разни теснолинейки и пр.

Надявам се до 1-2 дни да е ясен билета, за да мога да взема дневна карта.

Връзка към мнение
преди 31 минути , Alexander каза:

Видях, че всичко е скъпо..С тези дневни карти, ако успея да взема преди да им вдигнат цените, имало намаление и за разни теснолинейки и пр.

Надявам се до 1-2 дни да е ясен билета, за да мога да взема дневна карта.

Не просто скъпо, а драматично скъпо - ако не се ползват намаления.

 

Моята слабост - около езерата - е парната железница Brienz Rothorn. 

 

https://brienz-rothorn-bahn.ch/timetable-prices/?lang=en 

 

Brienz → Rothorn - return - единична цена без намаления CHF 92. Отделно докато се стигне до Brienz... 

 

Затова билетът е много важен, но аз просто не съм компетентна за съвети за него. 

Връзка към мнение

Ако имаш опция Цюрих е добре да избереш нея. Не, че не става от Базел, но е малко по-дълго за това, което ще ти предложа. Мисля, че до Бернезе Оберланд за един ден е доста пътуването, но можеш да отидеш до Риги Кулм. Би трябвало да е включено всичко в този пас. GA не съм съвсем сигурен какво е (може би general admission), но включва всичко, което е покрито от Swiss Pass (можеш да видиш на някоя карта към него). До Риги Кулм има две зъбчати железници - от Арт-Голдау и от Вицнау. Строили са ги едновременно конкурентни компании преди много години. Това, което бих ти предложил е да отидеш с влак от Цюрих до Люцерн. от Люцерн до Вицнау с парен кораб и после с червената зъбчата железница до Риги Кулм. Обратно - Риги Кулм до Арт-Голдау със синята железница и оттам с влака до Цюрих. Това си е една прекрасна еднодневна екскурзия без особено напрежение. Преди да купиш паса изчети добре условията. Точно този пас никога не съм го ползвал, защото обикновено го намаляват само за местните с карти за 50% намаление, а сега изглежда има опция и за простолюдието.

Връзка към мнение

Друго интересно място близо до Цюрих е Rheinfall. Водопадът се достига за около час с директен влак. За мен това е най-впечатляващия водопад в Европа. Може да се комбинира и с разходка до Schaffhausen, който е наистина интересен град. Все пак ако не си ходил до Риги Кулм е добре да предпочетеш него.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , koliob каза:

Ако имаш опция Цюрих е добре да избереш нея. Не, че не става от Базел, но е малко по-дълго за това, което ще ти предложа. Мисля, че до Бернезе Оберланд за един ден е доста пътуването, но можеш да отидеш до Риги Кулм. Би трябвало да е включено всичко в този пас. GA не съм съвсем сигурен какво е (може би general admission), но включва всичко, което е покрито от Swiss Pass (можеш да видиш на някоя карта към него). До Риги Кулм има две зъбчати железници - от Арт-Голдау и от Вицнау. Строили са ги едновременно конкурентни компании преди много години. Това, което бих ти предложил е да отидеш с влак от Цюрих до Люцерн. от Люцерн до Вицнау с парен кораб и после с червената зъбчата железница до Риги Кулм. Обратно - Риги Кулм до Арт-Голдау със синята железница и оттам с влака до Цюрих. Това си е една прекрасна еднодневна екскурзия без особено напрежение. Преди да купиш паса изчети добре условията. Точно този пас никога не съм го ползвал, защото обикновено го намаляват само за местните с карти за 50% намаление, а сега изглежда има опция и за простолюдието.

За местни е още малко по-евтин този пас, за след 2 седмици е 52 франка срещу 49. Четох и в нета, няма подводни камъни.

 

Лошото е, че май ще ми объркат плановете цените на билетите. От вчера до днес скочиха с 100% и съм бесен,  а преди малко одобриха пътуването.  Явно понеже вляззохме в Август и цените се  промениха..

Тъкмо нагласих схемата с кацане в Базел и връщане от Женева и всичко се провали.

Кацане в Цюрих не е добре(до сега там съм кацал), защото няма толкова рано пристигащи самолети, а и вечерта трябва да стигна до Biel,  който е на поне час и половина от Цюрих и Люцерн и като сложа  време за другите транспортни средства няма как да се сместя..

 

За сега бия отбой  и цялата схема ще се промени коренно, добре, че имах резервен вариант.

 

 

 

 

Връзка към мнение

Темата вече не е актуална. Може би следващото ходене, ще продължа с писането тук. Ще отваря нова тема за новия план.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Те и без това тези дневните карти са, ако имаш Half fare card. T.e. 59CHF ще струват, ако си купил Half fare card за 120 CHF. Ако ли не- 106CHF.

В някоя от темите @koliob беше дал идея- купуваш билет за влак от DB (от Freiburg да кажем), който спира в Базел и се качваш там. Но това е само за 1 отсечка. Иначе преди имаше едни Tageskarten, които се продаваха в общини, поща, библиотека... не се сещам съвсем точно. Те май бяха без необходимост от Halb Tax Abo и бяха някакви ограничени бройки (да кажем 10-20 за ден, за град) и трябваше да се вземат на място. Не знам дали още съществуват обаче.

Редактирано от aleksandrina
Връзка към мнение
преди 40 минути , aleksandrina каза:

Те и без това тези дневните карти са, ако имаш Half fare card. T.e. 59CHF ще струват, ако си купил Half fare card за 120 CHF. Ако ли не- 106CHF.

В някоя от темите @koliob беше дал идея- купуваш билет за влак от DB (от Freiburg да кажем), който спира в Базел и се качваш там. Но това е само за 1 отсечка. Иначе преди имаше едни Tageskarten, които се продаваха в общини, поща, библиотека... не се сещам съвсем точно. Те май бяха без необходимост от Halb Tax Abo и бяха някакви ограничени бройки (да кажем 10-20 за ден, за град) и трябваше да се вземат на място. Не знам дали още съществуват обаче.

Не е вярно това. При купуване на билета поне 2 седмици предварително цената е 52 франка за нас и 49 франка за местни с half card. За събота и неделя е по-скъпо, минимума е 70 франка  тогава.

 

Capture3.jpg.f83b6f1349160338a148e8681cd5eb42.jpg

 

Capture.jpg.6987ddda37581fe713c6610e51b6b95e.jpg

 

Capture2.JPG.d7e3582980891ee11ea1853ab735cfa9.JPG

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.