Прескочи до съдържание

Пътуване Рим - Неапол - Соренто - Капри


vante

Препоръчани мнения

Здравейте,

Нов съм във форума и се зачетох, но така и не намерих информация за rent-a-car в Рим. Взимаме я от Рим и обикаляме Неапол, Помпей, Соренто и Капри.  Връщаме колата в Рим.

Цяла група сме се запътили от 10 човека и общо взето без rent-a-car няма да минем. Поне за италианския стил на каране, разбрах че без пълна застраховка няма да минем. 

 

Някой би ли споделил опит и към коя компания да се насочим? 

Зачетох също така, че имало и сайтове за допълнителни застраховки. При положение, че ще минем с пълна такава при компанията, отдаваща под наем колата, има ли смисъл изобщо и от допълнителна такава?

Връзка към мнение

Последните няколко пъти в Италия си взехме кола от maggiore.it 

С пълна застраховка и за мен си бяха ОК.

Препоръчах ги и на @Alexander ако ги е ползвал, би могъл да сподели мнение.

10 човека това са поне три коли или кола+бус....

Преди 1 час, vante каза:

Неапол, Помпей, Соренто и Капри

От Рим до Неапол и обратно има супер влакове на trenitalia, от Неапол до Помпей се ходи много лесно и без кола.

Същото и до Капри, по-ранен ферибот и сте там, лодка обиколка, пещерата, обратно с обяд и разходка нагоре/надолу и готово.

Даже кола там ще е затруднение според мен.

Преди 1 час, vante каза:

Соренто

До там не успяхме да отидем, така че не мога да помогна.

Редактирано от Tim
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, vante каза:

Здравейте,

Нов съм във форума и се зачетох, но така и не намерих информация за rent-a-car в Рим. Взимаме я от Рим и обикаляме Неапол, Помпей, Соренто и Капри.  Връщаме колата в Рим.

Цяла група сме се запътили от 10 човека и общо взето без rent-a-car няма да минем.

Помисли и за вариант без кола, без значение, че сте много хора. Бил съм свидетел на два пъти как италианци от други градове, с които съм пътувал, твърдо отказват да влязат с колата си в Неапол. От Неапол до Помпей и Соренто има доста евтин и на половин-един час влак. А за Капри е абсурдно да ходиш с кола. Също така в Рим колата би била по-скоро бреме.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Подкрепям за придвижване с обществен транспорт.  От Неапол до Соренто може с влак, от там до Капри и връщане в Неапол с фери. Варианти много. Ако дадеш повече информация  за кога и колко време става въпрос, ще получиш много предложения за програмата. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Tim каза:

Последните няколко пъти в Италия си взехме кола от maggiore.it 

С пълна застраховка и за мен си бяха ОК.

Препоръчах ги и на @Alexander ако ги е ползвал, би могъл да сподели мнение.

10 човека това са поне три коли или кола+бус....

От Рим до Неапол и обратно има супер влакове на trenitalia, от Неапол до Помпей се ходи много лесно и без кола.

Същото и до Капри, по-ранен ферибот и сте там, лодка обиколка, пещерата, обратно с обяд и разходка нагоре/надолу и готово.

Даже кола там ще е затруднение според мен.

До там не успяхме да отидем, така че не мога да помогна.

Нямахме проблеми, но бяхме с пълна застраховка. Обаче не ми се мисли, ако не бяхме, понеже случайно нямаше служители в 9 сутринта и я оставихме без да я приеме никой. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, vante каза:

...но така и не намерих информация за rent-a-car в Рим. Взимаме я от Рим и обикаляме Неапол, Помпей, Соренто и Капри.  Връщаме колата в Рим.

Цяла група сме се запътили от 10 човека и общо взето без rent-a-car няма да минем. Поне за италианския стил на каране, разбрах че без пълна застраховка няма да минем. 

Очевидно ще да има причина да не се наема кола от Рим.

 

Ще се присъединя към мнението на магеланци досега: Защо ви е кола под наем от Рим - по-точно ТРИ коли?

Изредените градчета са напълно достижими с градски транспорт, и то доста бърз.

Къде и как точно ще ползвате колите около Неапол и Капри?

По Амалфийското крайбрежие трябва да сте доста добри шофьори също така, отделно с автобуси е много удобно.

 

Предлагам ви да преосмислите плана си сериозно...

 

Ако държите категорично на коли под наем - ако плащате пълна застраховка, няма значение от коя фирма наемате, в общи линии.

Гледайте да няма лимит на километрите, гориво пълно-пълно и дали има райони, където пълната застраховка в Италия не е валидна (има такива райони). 

 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Гост каза:

Ако държите категорично на коли под наем - ако плащате пълна застраховка, няма значение от коя фирма наемате, в общи линии.

Гледайте да няма лимит на километрите, гориво пълно-пълно и дали има райони, където пълната застраховка в Италия не е валидна (има такива райони). 

 

Само още един специфичен аспект по отношение наемането на кола в Италия (с особена сила това се отнася за южната част на страната). Фирмата в общия случай няма голямо значение, но сравнително рядко се срещат недобросъвестни служители, които дават информация на заинтетесовани лица. Избягвайте да показвате дебели портфейли с кеш, скъпи предмети и изобщо да демонстрирате материално състояние като наемате кола. Не забравяйте, че колите имат GPS и служителят общо взето във всеки момент знае къде се намирате.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 31.07.2018 г. в 23:46, Tim каза:

Последните няколко пъти в Италия си взехме кола от maggiore.it 

С пълна застраховка и за мен си бяха ОК.

Препоръчах ги и на @Alexander ако ги е ползвал, би могъл да сподели мнение.

10 човека това са поне три коли или кола+бус....

От Рим до Неапол и обратно има супер влакове на trenitalia, от Неапол до Помпей се ходи много лесно и без кола.

Същото и до Капри, по-ранен ферибот и сте там, лодка обиколка, пещерата, обратно с обяд и разходка нагоре/надолу и готово.

Даже кола там ще е затруднение според мен.

До там не успяхме да отидем, така че не мога да помогна.

До Капри се ходи с Ферибот.

https://www.capri.com/en/ferry-schedule
Ето и линк с фериботите. Аз лично бях в Кастела Маре, на 50 км от Наполи, и хванах ферибота от там.

За съжаление не помня цената на билета, но не беше нещо кой знае какво около 10на евро.

Съвет от мен - тръгвайки за Капри, навсякъде си купувайте двупосочни билети, за да не се редите повторно на опашки.

Вземете си двупосочен билет за ферибота и кажете към колко искате да се върнете. Моя за връщане беше в 17:10, но аз бях на порта около 16: 00 и ми посочиха друг на който мога да се кача, като билета важи, независимо, че не е спазен часа и във ферибота обявяваха спирките, които в общи линии са Сорренто, Кастела Маре и Наполи.

На Капри също купувайте двупосочни билети - особено за фуниколяра, защото на връщане е лудница.

Билетите за фуниколяра се продават веднага като слезете от ферибота ако се не лъжа в ляво в страни. 2 евро на посока.

Качвайки се горе на централния площад на Капри, ще видите туристически инфо център - там  ще ви посочат от къде да купите билет за автобуса до Ана Капри - отново двупосочен - 4 евро.

Искам да ви кажа, че има автобус, който ходи от пристанището Марина Гранде до Ана Капри, но по-добре е да се качите на фуниколяра, за да се насладите на гледката. Аз лично посетих Градините на Августин на Капри и се качих на Ана Капри с автобусчето. На Ана Капри, задължително отидете на Църквата Сан Микеле и вила Сан Микеле 🙂 Повярвайте ми - струва си!

Не можах да се кача на лифта и да си направя обиколката със синята пещера, но да остане нещо и за следващия път.

Желая приятно изкарване!

*п.с Rainy    е много права - преосмислете плановете си :)

От Рим до Наполи, също има влак, който е директен.
Рим - Наполи -- Помпей - Соренто - Капри и се връщате с директен полет от Наполи (не разбрах с какво пътувате до Рим)

В общи линии от към обществен транспорт всичко е много улеснено и супер удобно, така, че не мисля, че ще ви трябва колата, но ... вие си решавате 🙂

Особено, ако ви е интересно и обичате приключения 🙂

Аз например от Кастела Маре хванах влак до Сорренто, който идваше от Наполи - директно. Последна спирка - Сорренто. Никога не съм и си представяла, че ще се возя в такова влакче, ноо ....

Както вече казах До Капри с Ферибот - климатизиран и удобен в удобни часове.

Дори и от към финансова  гледна точка всичко ще ви излезе доста по-евтино, а и със сигурност ще се забавлявате 🙂


 

 

Редактирано от Kremi Nikolova
Връзка към мнение
На 1.08.2018 г. в 0:05, koliob каза:

Помисли и за вариант без кола, без значение, че сте много хора. Бил съм свидетел на два пъти как италианци от други градове, с които съм пътувал, твърдо отказват да влязат с колата си в Неапол. От Неапол до Помпей и Соренто има доста евтин и на половин-един час влак. А за Капри е абсурдно да ходиш с кола. Също така в Рим колата би била по-скоро бреме.

Дори и да слезете до Амалфи и Позитано с кола е трудно и то доста - пътищата са супер тесни, че дори се налагаше да спираме за да се разминем с другата кола. (бях при приятели,, които живеят там) По пътя за Амалфи видях пред нас, автобус, който обикаля до Помпей, Амалфи, Позитано 🙂

Освен Помпей, посетете и Херкулан. Той е по-малко известен. Когато Везувий изригва, той е трябвало да залее Херкулан. Но историята твърди, че духва вятър, който променя посоката и вместо Херкулан, Везувий залива Помпей. До ден днешен Херкулан е в пъти по-запазен от Помпей, въпреки, че в Помпей не спира да се наливат средства за реставрация. Уникално е да вървиш по улиците на града, залят от Везувий преди толкова години!

Още веднъж приятно изкарване 🙂

п.с Около 40 евро в двете посоки ми излезе ферито.

Редактирано от Kremi Nikolova
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.