Прескочи до съдържание

Семейна обиколка из Италия - въпроси за маршрути и rent-a-car


aniger

Препоръчани мнения

Здравейте, съвсем новичка съм в групата и веднага попаднах на темата, която ме интересува. След няколко седмици ми предстои обиколка на част от Италия и срещам трудности с организацията. Наела съм апартамент в Sant Angelo и мисля с влак да ходим до Соренто, макар и вероятно да може и пеша. Ще отидем до Капри, но там организирането на деня въобще не ми е ясна. Моля за помощ и съвети. Не можах и да намеря свестен сайт да резервирам ферибот от Бари или Бриндизи, който да ни стовари в Корфу и да запазя каюта за 4 души.

Връзка към мнение
преди 16 минути , aniger каза:

Здравейте, съвсем новичка съм в групата и веднага попаднах на темата, която ме интересува. След няколко седмици ми предстои обиколка на част от Италия и срещам трудности с организацията. Наела съм апартамент в Sant Angelo и мисля с влак да ходим до Соренто, макар и вероятно да може и пеша. Ще отидем до Капри, но там организирането на деня въобще не ми е ясна. Моля за помощ и съвети. Не можах и да намеря свестен сайт да резервирам ферибот от Бари или Бриндизи, който да ни стовари в Корфу и да запазя каюта за 4 души.

Добре дошла, @aniger. 🙂 Добре е да отвориш своя тема, която е специфична и се различава от настоящата.

 

Освен това ти препоръчвам да прегледаш този пътеводител за първоначална ориентация.

 

 

 

Връзка към мнение
Светославов

Тази пролет бяхме в Sant Agnello и до тн център на Соренто са около 20-ина минути пеш. Пак си зависи и в коя част на този квартал сте. 

За Капри няма какво да се притесняваш за организацията - сутринта с ферито нататък и късно след обяд или надвечер обратно. Тук има писано доста за Капри, прочети и ако има уточняващи въпроси, питай. 

Връзка към мнение

Здравейте,

Без коли няма как да се случат нещата. Има и възрастни, има и бебе. Като цяло, родата на обиколка в Европата. 

Разгледах този сайт, който са препоръчали @Alexander и @Tim. Интересуваме каква е сумата, която задържат в картата? Или ако си с пълно каско, задържат ли друга сума на каса?

 

Първият ден ще от Рим, отиваме в Помпей за 3-4 часа, и оттам в Massa Lubrense. Вторият ден от Massa до Sorrento и оттам ферибот и вече ще се разхождаме по Капри. Ако имате идеи къде е хубаво да се иде на Капри? Вече третият ден Amalfi и на 4-тия към Рим да оставяме колата и да разглеждаме там.

 

P.S. Нощуваме 3 пъти в Massa Lubrense. Ще използваме паркинг в Соренто за 1 ден.

Редактирано от vante
Връзка към мнение
преди 2 часа, vante каза:

Интересуваме каква е сумата, която задържат в картата?

За сумата - зависи от колата каква е и стойността и.

 

Само за пример...

maggiore с пълна застраховка

Блокираха 400Е за Мини на 16К км. и под 1 година.

Върнаха ги 5/6 дни след като върнахме колата

преди 2 часа, vante каза:

Или ако си с пълно каско, задържат ли друга сума на каса?

Не

 

Връзка към мнение
преди 12 часа, vante каза:

Здравейте,

Без коли няма как да се случат нещата. Има и възрастни, има и бебе. Като цяло, родата на обиколка в Европата. 

Разгледах този сайт, който са препоръчали @Alexander и @Tim. Интересуваме каква е сумата, която задържат в картата? Или ако си с пълно каско, задържат ли друга сума на каса?

 

Първият ден ще от Рим, отиваме в Помпей за 3-4 часа, и оттам в Massa Lubrense. Вторият ден от Massa до Sorrento и оттам ферибот и вече ще се разхождаме по Капри. Ако имате идеи къде е хубаво да се иде на Капри? Вече третият ден Amalfi и на 4-тия към Рим да оставяме колата и да разглеждаме там.

 

P.S. Нощуваме 3 пъти в Massa Lubrense. Ще използваме паркинг в Соренто за 1 ден.

На нас ни блокираха 200 евро за една малка Ланчия.

Бях забравил, че въпреки допълнителната застраховка която бяхме платили през сайта, изкрънкаха още по 5-6 евро на ден за още по-пълна застраховка, която предложиха на място(не помня какво включваше тя). Върнаха ги след седмица и на нас, минава Дайнърс за всичко.

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.