Прескочи до съдържание

Музика за в колата


Георги

Препоръчани мнения

Е не можем да минем тематичните дни без музикална тема  :)

 

Значи, фен съм на Пинк Флойд, но никога няма да ми хрумне да си пускам целите им албуми в кола. Просто не е подходяща атмосферата. От друга страна пък има групи, които пасват идеално за път, а да се сетя да си ги пусна вкъщи е невъзможно. 

 

Започвам с Роксет. Ако се качвам на път по-дълъг от час са просто задължителни. Не знам на какво се дължи, просто е...абе музика за кола. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=vus31KLmonY

 

Продължавам с Ред Хот Чили Пепърс, по-веселяшките им парчета. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=oDNcL1VP3rY

 

И естествено, Queen. Тери Пратчет май беше казал, че ако оставиш аудиокасета в жабката за една нощ, каквото и да е записано на нея неизбежно се превръща в най-доброто от Queen. А следващата песен е гласувана за най-добрата песен за шофиране от зрителите на Top Gear. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=GSADxMocaHs

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Готина тема. В колата съм слушал какво ли не, без чалга, с която никога не съм имал допирни точки. 

 

Имам и Флойд. Ако искам да тръгна бързо за някъде, пускам си малко Алис Купър и карането става някак си по-динамично, но в рамките на разумното. Имам си най-добрият антирадар - детето на задната седалка. 

 

Имам всякаква британска музика - Blur, Madness, разни компилации, Keane. Имам един диск с 200-300 български песни, когато пътувам из Гърция. Боб Дилън, Стинг, Дайър Стрейтс...такива ми ти работи. 

 

Имам диск със 100 каба гайди, диск на бай Дафо Трендафилов...като съм в Родопите някак си не мога да си пусна друго. Па по някое време спирам колата и се наслаждавам. 

 

То там и гледките са си музика. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На едно пътуване до морето със сестра ми си бяхме подготвили ден по-рано компилация от RHCP, Queen, AC/DC, Metallica, Skunk anansie и други,а по едно време като му надухме главата на детето минахме на по-лека музика - Lenny Kravitz, Garbage, Alanis Morissette. Абе трябва пътя да е приятен (аз понеже пея с пълно гърло, за мен със сигурност е такъв :lol: ).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам си аз винаги една папка с Queen. Каквото и да слушам винаги мога да мина на Queen и да се кефя като на първо слушане :) Роксет и аз одобрявам. Dire Straits са ми много любими за слушане също. Иначе си имам винаги папка с рок и производните му, папка с хауз и папка с разни насипни ретро тип брилянтински парчета, понеже съм доста многопластов като човек и не знам на каква вълна ще съм след малко :sarcastic:

 

Най-големият ми проблем напоследък е възможността за набутване на голямо количество музика, което ни дават модерните технологии. Понеже никога не си подреждам прецизно песните една след друга понякога пада голямо ровене напред-назад за определено парче. Затова може би оптималният вариант за кратки разстояния е 120 песни :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз нямам проблем да слушам Флойд в колата, защото така или иначе преимуществено слушам прогресив рок. Преди пет години работех в офис, който се намираше в "Младост", а аз живея в "Белите брези". Това беше времето на бума на строителството в София. Нямаше още "южна дъга" на околовръстното, нямаше още метро и задръстванията бяха колосални. Сутрин и вечер пътувах с колата по около час до офиса. Беше идеално време за мен, защото и на отиване и на връщане имах възможност да прослушам по един цял албум. Ако има почитатели на прогресив рок музиката във форума ще ме разберат, за останалите само ще кажа, че се приема за кръвна обида в нашите среди, ако някой има неблагоразумието дори и да си помисли, че може да спре прогресив рок албум преди той да е свършил. Това е като започната и недовършена, простете за сравнението... :P

 

От известно време живея на десет минути с кола от работата и поради тази причина в колата слушам радио - основно новини. Дори и на дълъг път взех да забравям да взимам дискове, предпочитам да си слушам музика вкъщи на спокойствие. Цялата работа е, че за мен музиката не е удоволствие, а неделима част от живота и поради тази причина слушането на музика по-скоро ме натоварва психически, отколкото разтоварва физически...

 

И все пак, не препоръчвам прогресив рок за фон на пътуване, особено за сензитивни и неопитни водачи на МПС със склонност към самовглъбяване и размисли на тема "живота, вселената и всичко останало". Едно добро предложение за музикален съпровод на дълъг път е творчеството на Tom Petty, препоръчвам горещо:

 

 

Също така бих препоръчал с чиста съвест и цялата дискография на Leonard Cohen:

 

http://www.youtube.com/watch?v=dm0P2vPKxzY

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз имам папка на Queen, но най-вече папките са ми пълни с Хаус парчета, някой от който стигат до 1 час и повече и никога нямам нерви да го изслушам цялото. Но все пак понякога си пускам хитове от 90-те и такива български.   

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В рамките на града в повечето случаи си слушам радио, даже съм ги подредил така на шестте бързи бутона: 1. СтарФМ, 2. З-Рок, 3. ЕдноРок, 4. Едно, 5. Нова, 6. Мелъди. Напоследък ми се иска някъде да сместя ДжазФМ и може би ще разкарам 3. или 6. :)

Връзка към мнение

И аз имам папка на Queen, но най-вече папките са ми пълни с Хаус парчета, някой от който стигат до 1 час и повече и никога нямам нерви да го изслушам цялото. Но все пак понякога си пускам хитове от 90-те и такива български.   

 

О да, и аз вече не качвам миксове и сетове в колата ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напоследък си свалям сетове от soundcloud и то на български dj-и, когато тръгвам към морето например.

Дългият път изисква голям набор от дискове.

Вечер, след работа jazz fm ми действа най-добре, за разлика от сутрините, когато предпочитам нещо по-енергично.

Връзка към мнение

От нас до работа слушам радио предимно, точно както казва к8 нещо енергично, затова съм на Енерджи.

Като сме на път, особено в чужбина пък слушаме местни станции - добиваш представа за техните хитове (доста от радиостанциите пускат предимно тяхна музика и някак си между другото по някой по-познат за нас хит).

Инак не сме претенциозни и слушаме всичко, макар и да сме на периоди - кога Cranberries, кога Armin, кога пък Queen. Флашката е запълнена винаги :)

Връзка към мнение

Харесвам почти само класическа музика, но за кола тя не е много подходяща, с изключение на Вивалди и Паганини. Тях ги слушам, докато шофирам.

Връзка към мнение

За софийско каране джаз ФМ ползвам, укротяване на напрежението.

А най-скоростното парче според мен е  Uriah Heep - Look At Yourself 

 става да ти дишат прахта
Връзка към мнение

Кви хора сте, бе... Гадъ би кидин, както се казва! Няма ли поне един реднек сред вас?!

 

http://www.youtube.com/watch?v=lZTJmxueamE&list=PL3830825F8039FA6A

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=S8WefF6C01c&list=PL3830825F8039FA6A

 

 

Иииииииихааа!!

 

:)  :P

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 години по-късно ...

Сега попадам на тази тема-доста е интересна,но и доста позабравена!

В колата,когато съм в града слушам предимно радио!На път-различни сетове с рок и българска музика!Иначе класическите групи за път според мен са Twisted Sister,Alice Cooper,Iron Maiden...

А ето това парче: 

 

те кара да натискаш педала на газта неусетно!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.