Прескочи до съдържание

Стойка за телефон (навигация) за кола


Препоръчани мнения



По съвет на Жоро пускам тема с въпрос за препоръки за стойки за телефон или навигация за ползване в кола. 
Понеже някъде си затрих  :dash1:стойката за навигацията (едно дърто Prestigio с Igo primo), което ми служи вярно ( с няколко малки издънки :grin:)  вече доста години, а скоро ми предстоят няколко пътувания с наемане на кола под наем, съм в търсене на практична и удобна стойка за кола, евентуално и по-универсална - да става и за навигацията и за телефона, според което реша да ползвам. 
Та приемам съвети и препоръки.  

79685_1.jpg

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Ние ползваме 2 броя/вида. Първият е двойна S-образна щипка - от единия край се отваря като уста на крокодил и там се защипва устройството. Другият край е като за нанизване на колан, но се нанизва на козирката над спидометъра:

 

11428800_5.jpg.5773378bcb3ce0d563dee13a942bb6b0.jpg11428800_1.jpg.21b795e5e2cc7e4b213e261a563cc252.jpg

 

Другата купихме съвсем наскоро от БГ електронен магазин за скромните 9.99 + 2.99 доставка на следващия ден. Представлява малка, но силна щипка, с меки подплънки на щипците, за да не надира пластмасата на въздуховодите в колата. С  ябълковидна основа с магнит, която може да се завърти на всички посоки. Върху телефона или кейса му се залепя една тънка метална планка, която се залепя за магнита. Много е удобна, понеже е изключително малка и не заема никакво място, а магнитът, колкото и скептични да бяхме, държи телефона здраво (5.2-инчов телефон около 140-150 гр) и не е паднал нито веднъж, макар пътищата в Мароко на моменти да конкурираха успешно нашите:

 

rBVaJFnW5-yAbjiCAAEgcNBkK5s375.jpg

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Фил каза:



По съвет на Жоро пускам тема с въпрос за препоръки за стойки за телефон или навигация за ползване в кола. 
Понеже някъде си затрих  :dash1:стойката за навигацията (едно дърто Prestigio с Igo primo), което ми служи вярно ( с няколко малки издънки :grin:)  вече доста години, а скоро ми предстоят няколко пътувания с наемане на кола под наем, съм в търсене на практична и удобна стойка за кола, евентуално и по-универсална - да става и за навигацията и за телефона, според което реша да ползвам. 
Та приемам съвети и препоръки.  

79685_1.jpg

Стойката най-добре да е от женски род,но за навигация не стават,защото често бъркат кое  е ляво и дясно😀

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Аз от няколко години ползвам стойка с магнит. Подобна на тази, втората, показана от @chandni. Пластинката ми не е залепена за телефона, а седи под калъфа му. 

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето такава е моята стойка: 

 

https://www.halfords.com/technology/mobile-phone-accessories/car-phone-holders/belkin-in-car-vent-mount-2016

 

След като навигацията много често ми пада - тя е със стойка от онези, залепящите на стъклото - реших категорично, че искам нещо с щипки и това избрах преди време. Тази не е върха на сладоледа, но е удобна и много миниатюрна. Парното не се използва тогава, защото го закачам на шлюзчето. 

 

Ще се навъртам тук и за други опции 🙂

 

 

Връзка към мнение

 

Аз имам такава като тази показана  от Фичо , но не върши работа. На дупките телефона изпада. 

 

Редактирано от liliya
Връзка към мнение

Ползвам това: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B007QTURZG/ref=oh_aui_detailpage_o07_s00?ie=UTF8&psc=1

Взех го за 1.50 лири преди време. Държи се като тъща за улук. Не пада.

Предпочитам навигация на стъклото, защото отклоняването на погледа от пътя е минимално. Има подложка за залепване върху таблото, която не съм използвал.

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 18 минути , Zaro каза:

Държи се като тъща за улук. Не пада.

Уби ме :grin:

 

преди 19 минути , Zaro каза:

Предпочитам навигация на стъклото, защото отклоняването на погледа от пътя е минимално. 

Съгласна съм с теб - макар че е относително. Ако пада често - както моята - отклонението ще е съществено.

Упс, ще я пращам при твоята тъща на уроци :biggrin:

Връзка към мнение
преди 3 часа, Цвете каза:

Пластинката ми не е залепена за телефона, а седи под калъфа му. 

Мъжът ми първоначално я държеше под case-a без да я лепи, но държеше доста по-слабо, така че в крайна сметка реши да я залепи.

Връзка към мнение
преди 5 минути , chandni каза:

Мъжът ми първоначално я държеше под case-a без да я лепи, но държеше доста по-слабо, така че в крайна сметка реши да я залепи.

При по- дебелите калъфи има такъв момент. Аз ползвам тъничък и нямам проблем. 

Връзка към мнение
В момента, Цвете каза:

При по- дебелите калъфи има такъв момент. Аз ползвам тъничък и нямам проблем. 

Изключитекно тънък е и почти не променя дебелината не телефона - оригиналният прозрачен на Huawei, но... разликата е осезаема при пластина под и над кейса.

9503871369246.jpg

Връзка към мнение

Сигурно е така. Аз наистина нямам проблем - не е падал телефона. Тази Стойка ми е любима, загубих една в Нова Зеландия и веднага взех нова. Подарила съм и на близки и те са доволни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм с ей това: https://www.amazon.de/OSO-OS1384B-Universal-Halterung-schwarz/dp/B00BFWQQEG/

 

Захватът е много здрав, вакуумът също е силен. Бих казал, че е перфектната стойка, но се оказа че има някакъв конструктивен недостатък и много често пружинката от едната страна се чупи - това го забелязах и по ревюта в последствие. Аз чисто и просто залепих с капчица и сега само другата страна на захвата е на пружина. Пак работи перфектно, гледах като лепя да оставя толкова ширина, че дясната пружинка да не е пренатегната много. 

 

Иначе не знам колко саморазпадащи се стойки съм сменил преди да намеря този.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.