Прескочи до съдържание

Пътуване до Коста Рика с цел работа


Хорхе

Препоръчани мнения

Здравейте, не знам дали е още активна темата. Аз мисля да заминавам за Коста Рика след няколко месеца, но малко на сляпо. Бих искал да знам ако замина като турист с двупосочен билет, как става после темата с работата? На място ли се издава  виза или просто с оферта за работа ти дават престой? Намирам различна информация в нета и най-добре би било от личен опит да се каже. Благодаря предварително.

Връзка към мнение

@Хорхе, обещаното споделяне - макар да не знам каква работа ще ти свърши...

 

Моят син работи в областта на туризма и такива му бяха интересите и там. Както може би си разбрал от предишната тема, на мен не са ми искали "услуги" за адреси и работа 🙂 Но съм родител, та...

 

Синът ми си намери работа преди да замине - от платформите работа срещу настаняване и храна, или както там се водят, не съм компетентна. Имаше намерение да остане една година в Централна Америка. Работата беше в един хостел, на западното крайбрежие. Никой не ти иска разрешително. Но и никой не ти дава договор, както може би се досещаш.Много слънце, здравословна храна (плодове, салата, риба), сърф, ония три неща 🙂 

 

Но.

 

Без изобщо да му въздействам - примирила съм се (приела съм уж, че той има друга визия за живота, а не моята), той си хвана обратния самолет - точно след два месеца, по-точно използва обратния полет на билета си (много добре планиран). 

 

Коста Рика - през неговите очи - е една изключително скъпа държава (западно-европейски цени), без да предлага реално нещо като бъдеще.

Отделно. синът ми искрено го хващаше охтиката какво безхаберие властва там.

 

Един месец неглижиран живот му беше супер. После започна да откача.

 

И след като външни хора - не мама 🙂 - изумено са го попитали - какво по дяволите прави на кънда в Дивия без грам идея за перспектива и сигурност - и добро заплащане - при положение, че може да работи в меката на туризма Лондон, той просто се качи на самолета сам.

 

Съжалявам, че не мога с нещо повече да помогна. Желая ти успех!

 

Връзка към мнение
преди 19 часа, Гост каза:

@Хорхе, обещаното споделяне - макар да не знам каква работа ще ти свърши...

 

Моят син работи в областта на туризма и такива му бяха интересите и там. Както може би си разбрал от предишната тема, на мен не са ми искали "услуги" за адреси и работа 🙂 Но съм родител, та...

 

Синът ми си намери работа преди да замине - от платформите работа срещу настаняване и храна, или както там се водят, не съм компетентна. Имаше намерение да остане една година в Централна Америка. Работата беше в един хостел, на западното крайбрежие. Никой не ти иска разрешително. Но и никой не ти дава договор, както може би се досещаш.Много слънце, здравословна храна (плодове, салата, риба), сърф, ония три неща 🙂 

 

Но.

 

Без изобщо да му въздействам - примирила съм се (приела съм уж, че той има друга визия за живота, а не моята), той си хвана обратния самолет - точно след два месеца, по-точно използва обратния полет на билета си (много добре планиран). 

 

Коста Рика - през неговите очи - е една изключително скъпа държава (западно-европейски цени), без да предлага реално нещо като бъдеще.

Отделно. синът ми искрено го хващаше охтиката какво безхаберие властва там.

 

Един месец неглижиран живот му беше супер. После започна да откача.

 

И след като външни хора - не мама 🙂 - изумено са го попитали - какво по дяволите прави на кънда в Дивия без грам идея за перспектива и сигурност - и добро заплащане - при положение, че може да работи в меката на туризма Лондон, той просто се качи на самолета сам.

 

Съжалявам, че не мога с нещо повече да помогна. Желая ти успех!

 

@Гост много благодаря! Всякакъв вид информация ми е полезна в този момент. Аз съм наясно, че там не мога да търся бъдеще и добро заплащане освен ако не е в Сан Хосе в някой кол център примерно, но това ми е работата в момента в България и мисля да разнообразя. Реално това е което търся. Спокоен и здравословен  живот. Живял съм в Испания много години и съм свикнал с тяхното безхаберие 😁 В топлите испано-говорящи страни е така. Благодаря отново за инфото. Хубава и успешна седмица! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.