Прескочи до съдържание

Женева и наоколо


Jorro

Препоръчани мнения

Някой може ли да ми даде жокер къде да намеря хотел ( по възможност близо до централната жп гара или на пешеходно разстояние от нея ) на по-сносна цена ( от 80 евро за двойна стая) на вечер в Женева? Съществува ли такова място?  Също така единия ден планирам да отидем до Лион сутринта и да се върнем вечерта и се опитвам да намеря евтин начин за придвижване, влака е 29 евро в посока на човек  ТЕR,  а часовете с автобус не са удобни. Има ли отстъпка от тази цена? За 2 дни не си заслужава да купувам пас , а ми се иска да отидем и до Лозана за няколко часа пак от Женева. Какъв е най-евтиния вариант?

Връзка към мнение

В центъра/до жп гарата трудно ще намериш хотел на тази цена, но на летището е напълно възможно (другият още по-евтин вариант са френските села, но ще пътуваш повече). Например ibis budget Genève Palexpo Aéroport през мобилното приложение на Orbitz с купона за 15% намаление излиза дори по-малко за края на август (вероятно има и други по-подходящи за теб). Не бива да те притеснява факта, че си на летището по две причини:

1. Всички хотели в Женева дават на клиентите си безплатна карта за градския транспорт, която важи и за влаковете от летището до ж.п. гарата.

2. Пътуването с влака между тези две гари е точно 7 минути, а влаковете са през 10-20 минути (а може и някой автобус да ти е още по-удобен).

Между другото ако кацаш в Женева преди да излезеш от летището (точно след лентите за получаване на багажа) има машина за безплатни билети. Натискаш едно копче и получаваш билетче, което важи 80 минути в градския транспорт.

 

borne_unireso.jpg

 

Не знам кога мислиш да пътуваш и какви билети са останали (както и кои автобусни фирми си гледал), но за Лион най-евтино е с автобус. Влаковете са френски и не разполагам с информация да има някакви намаления. Най-изгодно мисля, че е с www.ouibus.com (собственост са на френските железници :-)) - цените започват от EUR 10, а ако има промоция - дори и по-малко.

 

image.png.714ad8792136e1ac1acdbf74273c110c.png

 

А за Лозана можеш да си купиш Supersaver билети от сайта на Швейцарските железници www.sbb.ch. Цените на еднопосочните билети ако нямаш никакви други документи за намаление започват от CHF 7.

 

image.png.b6a7db8d1cf179e6439204de4024eff8.png

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
2 hours ago, koliob said:

В центъра/до жп гарата трудно ще намериш хотел на тази цена, но на летището е напълно възможно (другият още по-евтин вариант са френските села, но ще пътуваш повече). Например ibis budget Genève Palexpo Aéroport през мобилното приложение на Orbitz с купона за 15% намаление излиза дори по-малко за края на август (вероятно има и други по-подходящи за теб). Не бива да те притеснява факта, че си на летището по две причини:

1. Всички хотели в Женева дават на клиентите си безплатна карта за градския транспорт, която важи и за влаковете от летището до ж.п. гарата.

2. Пътуването с влака между тези две гари е точно 7 минути, а влаковете са през 10-20 минути (а може и някой автобус да ти е още по-удобен).

Между другото ако кацаш в Женева преди да излезеш от летището (точно след лентите за получаване на багажа) има машина за безплатни билети. Натискаш едно копче и получаваш билетче, което важи 80 минути в градския транспорт.

 

borne_unireso.jpg

 

Не знам кога мислиш да пътуваш и какви билети са останали (както и кои автобусни фирми си гледал), но за Лион най-евтино е с автобус. Влаковете са френски и не разполагам с информация да има някакви намаления. Най-изгодно мисля, че е с www.ouibus.com (собственост са на френските железници :-)) - цените започват от EUR 10, а ако има промоция - дори и по-малко.

 

image.png.714ad8792136e1ac1acdbf74273c110c.png

 

А за Лозана можеш да си купиш Supersaver билети от сайта на Швейцарските железници www.sbb.ch. Цените на еднопосочните билети ако нямаш никакви други документи за намаление започват от CHF 7.

 

image.png.b6a7db8d1cf179e6439204de4024eff8.png

 

Много благодаря. Програмата накратко е : кацаме на 22.09 в Базел. Автобус до Basel SBB. От там влак до Buchs SG ( ще купя билет до Feldskirch през OEBB , т.к е по-евтино от тях ) Отиваме с автобус до Вадуц за няколко часа след което ще пътуваме с RJ до Женева (пак с билет по същата схема, защото излиза 19 евро).

Имаме 2 нощувки в Женева като предвид, че е малък град мисля да го оставя за понеделник преди полета на Уизз за София, а в Неделя да отидем до Лион.( Другия вариант ми е Лозана, но май Лион си заслужава повече). За моята дата 23.09 въпросните автобуси са скъпи, вариант ми е Фликсбус, но са с много куци часове. Май компромиса ще бъде на отиване с влак , а на връщане с Фликсбус.

Кой купон работи в момента за 15% отстъпка? Въпросния хотел и аз го гледах както и Nash Airport Hotel, но никъде не прочетох за безплатните карти за градски транспорт. Това би ми решило проблема с хотела, който няма да е в центъра до гарата. Ти знаеш ли хотел, който със сигурност осигурява такива карти?

Редактирано от Jorro
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Jorro, до 1—2 часа ще дам име на хотел до ж.п.гарата,който дава такива карти. За сега само мога да кажа,че беше бюджетен и приличен. Ако пазя резервацията ще кажа и колко ни е струвал, но преди 3 или 4 год.

 

Hotel Moderne - септември 2015г. - 3 нощувки - 327CHF ,но това са си 95 евро за нощувка. Щом съм го запомнила, че е бюджетно, значи наоколо цените са били значително по-високи. Включва закуска. Много вкусен хляб със семена имаха, това помня от нея. Картата за градския транспорт е една тъничка пластика, на която собственоръчно на рецепцията ти попълват датата на пристигане и датата на напускане и важи за целия този период, което ще рече и последния ден до летището. Ползвахме я много добре с трамваи и автобуси, а най-вече пресичахме няколко пъти езерото с вапоретите им, които са част от градския транспорт. Метро не сме ползвали. 

Дано съм полезна.

 

Редактирано от Zara
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Jorro каза:

 

Кой купон работи в момента за 15% отстъпка? Въпросния хотел и аз го гледах както и Nash Airport Hotel, но никъде не прочетох за безплатните карти за градски транспорт. Това би ми решило проблема с хотела, който няма да е в центъра до гарата. Ти знаеш ли хотел, който със сигурност осигурява такива карти?

Купонът, който работи в мобилното приложение е APP15 (в приложението има и 5% кешбек). Всички хотели в Женева (мога да потвърдя за някои, но са доста скъпи) издават такива карти за времето на престоя (В Базел също е така). Ако искаш да си 100% сигурен просто напиши мейл до хотела, който си избрал. Най-вероятно ще ти отговорят до 24 часа. 

А иначе освен Лозана и Лион - Гренобъл също е вариант, въпреки че се пътува 2+ часа в едната посока.

Редактирано от koliob
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, Jorro каза:

Имаме 2 нощувки в Женева като предвид, че е малък град мисля да го оставя за понеделник преди полета на Уизз за София, а в Неделя да отидем до Лион.( Другия вариант ми е Лозана, но май Лион си заслужава повече). За моята дата 23.09 въпросните автобуси са скъпи, вариант ми е Фликсбус, но са с много куци часове. Май компромиса ще бъде на отиване с влак , а на връщане с Фликсбус.

 

Мога да ти предложа още един начин да прекараш чудесен ден в района сравнително евтино. От сайта www.sbb.ch можеш да си купиш Supersaver ticket до Montreux (цените започват от CHF 9.40 еднопосочно). 

 

image.png.3859ade1fa13ed35b3be5c50f08b41f7.png

 

Пътуването е около час в едната посока. След това слизаш от гарата до езерото и тръгваш по променадата (Lakeside Promenade Fleuri, Promenade sur les quais de Montreux или както там я наричат). Следва окло 40 минути изключително приятна разходка с такива гледки (снимките не са мои):

 

Fleur.png.b1f72c029904fc3a209c3bea15dd18e7.png

 

И стигаш до една от най-популярните забележителности в Швейцария - замъка Шийон:

 

1016873755_Chateau_de_Chillon_Castle_Summer.jpg.a827255f3255bf0e465c20b41e80cc1f.jpg

 

Входът е CHF 12.50 и се разглежда за 1-2 часа. След това можеш да се върнеш по същия начин, а може и да вземеш влак от близката гара Veytaux-Chillon до Lausanne, да разгледаш града и след това да се прибереш в Женева пак със Supersaver ticket.

 

image.png.f417aefc43f7eae68897a63b01a490f6.pngimage.png.f3e919c5368d75672fb1df06276dc724.png

 

От Veytaux-Chillon до Lausanne няма Supersaver tickets, тъй като попада в някаква крайградска зона и трябва да се прежалят CHF 14.80 за доста кратко разстояние.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
31 minutes ago, koliob said:

Мога да ти предложа още един начин да прекараш чудесен ден в района сравнително евтино. От сайта www.sbb.ch можеш да си купиш Supersaver ticket до Montreux (цените започват от CHF 9.40 еднопосочно). 

 

image.png.3859ade1fa13ed35b3be5c50f08b41f7.png

 

Пътуването е около час в едната посока. След това слизаш от гарата до езерото и тръгваш по променадата (Lakeside Promenade Fleuri, Promenade sur les quais de Montreux или както там я наричат). Следва окло 40 минути изключително приятна разходка с такива гледки (снимките не са мои):

 

Fleur.png.b1f72c029904fc3a209c3bea15dd18e7.png

 

И стигаш до една от най-популярните забележителности в Швейцария - замъка Шийон:

 

1016873755_Chateau_de_Chillon_Castle_Summer.jpg.a827255f3255bf0e465c20b41e80cc1f.jpg

 

Входът е CHF 12.50 и се разглежда за 1-2 часа. След това можеш да се върнеш по същия начин, а може и да вземеш влак от близката гара Veytaux-Chillon до Lausanne, да разгледаш града и след това да се прибереш в Женева пак със Supersaver ticket.

 

image.png.f417aefc43f7eae68897a63b01a490f6.pngimage.png.f3e919c5368d75672fb1df06276dc724.png

 

От Veytaux-Chillon до Lausanne няма Supersaver tickets, тъй като попада в някаква крайградска зона и трябва да се прежалят CHF 14.80 за доста кратко разстояние.

Страхотно предложение благодаря. Май е по-добре да се откажа до Лион, до който бихме могли а стигнем сравнително лесно със самолет , а да използвам времето за разходки в региона. (Направо сега се чудя  от къде ми хрумна Лион :D)  Supersaver тикета колко по-рано трябва да се купи? Като търся в сайта билети как да го видя този Saver ticket. Като избера дестинацията ми дава цени от ...но след това ми го изкарва автоматично цена с Half fare card. До полетата за попълване на име има опция да избера без дискаунт, но тогава цената скача още. Може ли жокер?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , Jorro каза:

Страхотно предложение благодаря. Май е по-добре да се откажа до Лион, до който бихме могли а стигнем сравнително лесно със самолет , а да използвам времето за разходки в региона. (Направо сега се чудя  от къде ми хрумна Лион :D)  Supersaver тикета колко по-рано трябва да се купи? Като търся в сайта билети как да го видя този Saver ticket. Като избера дестинацията ми дава цени от ...но след това ми го изкарва автоматично цена с Half fare card. До полетата за попълване на име има опция да избера без дискаунт, но тогава цената скача още. Може ли жокер?

image.png.870a83e56e36bc74a165182e5ea86ff2.png

 

След като си попълниш името и фамилията, както и датата на раждане (това им е важно, за да ти определят правилната цена) избираш опцията "No discount" и цената наистина се качва, но това е временно. След това натискаш "+" след "Options for outward journey":

 

image.png.3f41db7cbf844150c83c819f1e82c369.png

 

Кликваш на "Supersaver ticket", цената пада и купуваш. 

А иначе такива билети можеш да купуваш буквално до няколко минути преди да тръгне влака, но с наближаване на пътуването - отстъпката може да намалее, а не е невъзможно и да свършат билетите от тази категория. 

Голяма част от влаковете, които пътуват от Женева до Лозана всъшност тръгват от летището. Така, че ако хотелът ти е там и пътуваш от летището - в повечето случаи дори не е нужно да сменяш влака. Ако билетът от летището до Монтрьо или Лозана е по-скъп - можеш да си купиш тръгване от централната гара, а за първата отсечка да показваш картата за градския транспорт (ако те проверят разбира се). За връщането е същото.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Според мен можеш да нощуваш и в съседна Франция и то на много по-изгодна цена. Например точно на границата е градчето Галярд, където направо на самата граница има един апарт хотел Geneva Residence , в който доколкото си спомням, цените бяха максимум до 80€. Самите апартаменти са добри, обзаведени с всичко необходимо включително кухня. Само интернетът нещо беше малко куц, но пък на френска територия можеш да ползваш мобилен интернет съобразно мобилния си план. На 50м от хотела е последната спирка на трамвай N12, който идеално те устройва, понеже за 15 мин. отива до центъра на Женева.
Ако толкова много ти се ходи до Франция, просто иди за един ден до Анси (Annecy) - малко и мноого живописно градче, много френско, (стария град), на брега на езерото Анси. Има автобус от Женева до там, цената беше 5€ в едната посока. Мисля, че има опция и с влак от Анмас (Annemasse). До гарата в Анмас можеш да стигнеш с автобус N61, ако приемеш офертата за апарт хотела, спирката е даже още по-близо от трамвайната и който, впрочем, циркулира от Tьоне (Thonex) в Швейцария и жп гарата в Анмас (Франция).

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
2 hours ago, iaia_mama said:

Според мен можеш да нощуваш и в съседна Франция и то на много по-изгодна цена. Например точно на границата е градчето Галярд, където направо на самата граница има един апарт хотел Geneva Residence , в който доколкото си спомням, цените бяха максимум до 80€. Самите апартаменти са добри, обзаведени с всичко необходимо включително кухня. Само интернетът нещо беше малко куц, но пък на френска територия можеш да ползваш мобилен интернет съобразно мобилния си план. На 50м от хотела е последната спирка на трамвай N12, който идеално те устройва, понеже за 15 мин. отива до центъра на Женева.
Ако толкова много ти се ходи до Франция, просто иди за един ден до Анси (Annecy) - малко и мноого живописно градче, много френско, (стария град), на брега на езерото Анси. Има автобус от Женева до там, цената беше 5€ в едната посока. Мисля, че има опция и с влак от Анмас (Annemasse). До гарата в Анмас можеш да стигнеш с автобус N61, ако приемеш офертата за апарт хотела, спирката е даже още по-близо от трамвайната и който, впрочем, циркулира от Tьоне (Thonex) в Швейцария и жп гарата в Анмас (Франция).

Мислех го този вариант за спане в Галярд и точно този апартамент видях, че е на добра цена, но ще пристигнем извън часовете им за check in. Отделно ме притеснява, че с цената на картата за градски транспорт за двама ни цените ще се доближат доста с тези в Женева. 

Можеш ли да ми кажеш кой автобус ходи до Анси от Женева- изглежда очарователно градче, точно каквито харесваме. Не успявам обаче да намеря автобуси за по 5 евро за моята дата 23.09. Коя е автобусната фирма?

Редактирано от Jorro
Връзка към мнение

http://www.altibus.com  и https://www.flixbus.com/  имат маршрут Женева-Анси. Преди 3 години ползвахме първите. Анси наистина си заслужава. 

В Женева ползвахме ibis Genève Aéroport Hotel. Имат безплатен шатъл от летището до хотела, който е на 20 минути. Тогава Accor имаха промоция 2 за 1 нощувка. Наистина дават карта за транспорта  в града за времето на престоя.

Обаче  http://www.altibus.com не пътуват в неделя. Като гледам и https://www.flixbus.com/ имат дати до 02.09.2018. 

Редактирано от Ledda
Връзка към мнение

От Женева до Анси и обратно с Фликсбус. От Женева имат сутринта курс около 8ч, а от Анси до Женева имат следобед около 18ч. Трябва да видиш в сайта им за твоите дати. Мисля, че и там намясто може да има някакви възможности, с Ouibus, но техните цени май са по-високи. Евентуално да комбинираш в едната посока с Фликс, в другата с Oui, или пък с Бла-Бла такси.

Връзка към мнение
2 hours ago, Ledda said:

http://www.altibus.com  и https://www.flixbus.com/  имат маршрут Женева-Анси. Преди 3 години ползвахме първите. Анси наистина си заслужава. 

В Женева ползвахме ibis Genève Aéroport Hotel. Имат безплатен шатъл от летището до хотела, който е на 20 минути. Тогава Accor имаха промоция 2 за 1 нощувка. Наистина дават карта за транспорта  в града за времето на престоя.

Обаче  http://www.altibus.com не пътуват в неделя. Като гледам и https://www.flixbus.com/ имат дати до 02.09.2018. 

И аз съм се насочил към някой от Ибисите, но вероятно ще бъде ibis budget, който е на летището. Още разглеждам оферти.

46 minutes ago, iaia_mama said:

От Женева до Анси и обратно с Фликсбус. От Женева имат сутринта курс около 8ч, а от Анси до Женева имат следобед около 18ч. Трябва да видиш в сайта им за твоите дати. Мисля, че и там намясто може да има някакви възможности, с Ouibus, но техните цени май са по-високи. Евентуално да комбинираш в едната посока с Фликс, в другата с Oui, или пък с Бла-Бла такси.

 

За съжаление за моята дата 23.09 няма автобуси нито на flixbus, нито на altibus. Дано Фликс качат разписание, може и да е рано, знам ли...

Много се навих вече, дано да стане. и Blablacar не ми изкарват резултати. В краен случай ще отидем в понеделник, но не ми се рискува преди полет, че няма да мога да си позволя такси в Швейцария, ако се случи нещо и бързаме за летището 😄

 

Редактирано от Jorro
Връзка към мнение

От програмата ви виждам, че ще отидете до Вадуц за няколко часа. Ако имате някакъв ангажимент там, ок. Обаче ако отивате само за идеята, че сте били в Лихтенщайн, мисля, че може и да съжалявате после. Имате твърде малко време, за да губите цял ден за тегели из Швейцария.  Направо захапвайте Женева и района около езерото и им се насладете на макс 🙂  Пък  Вадуц някой друг път, когато ви е на път - там повече от час-два нямате какво да правите и само да биете път не си струва.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
49 minutes ago, iaia_mama said:

От програмата ви виждам, че ще отидете до Вадуц за няколко часа. Ако имате някакъв ангажимент там, ок. Обаче ако отивате само за идеята, че сте били в Лихтенщайн, мисля, че може и да съжалявате после. Имате твърде малко време, за да губите цял ден за тегели из Швейцария.  Направо захапвайте Женева и района около езерото и им се насладете на макс 🙂  Пък  Вадуц някой друг път, когато ви е на път - там повече от час-два нямате какво да правите и само да биете път не си струва.

То и сега ще имаме 3-4 часа, не е кой знае колко, но приятелката ми иска страшно много да отидем, затова няма как да го пропуснем. И двамата обичаме да пътуваме с влак така, че пътя няма да е такъв проблем. Опитвам се да се настроя , че няма да е такова разочарование, а пък и ще е нова държава :))))

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

@koliob може ли съвет какъв билет да избера за маршрута Летище Базел-Вадуц-Женева? Първоначално мислех за saver ticket за CHF 18.40 (16 евро) от BASEL SBB до Sargans  и връщането да го купя за 29 евро от ОEBB Feldkirch - Geneva ,но при този вариант ще имам около 5 часа във Вадуц, където доколкото прочетох няма кой знае какво за правене и мисля, че и 2 часа ще ни стигнат. Зачетох се в One day pass-а им за 70 CHF , с който ако съм разбрал правилно мога да пътувам в цялата страна без ограничение вкл. във всички категории влакове. В тази връзка се замислих, че може би ще е по-удобно да не се обвързвам с конкретни часове, ами така ако например полета е навреме мога да хвана и по-ранен влак и съответно ще ми остане време да слезем по пътя да видим и друг град преди да пристигнем в Женева вечерта .Та въпросите ми са правилно ли разбирам условията на паса, това ли наистина е цената за деня и кое градче по пътя би предложил да разгледаме. Паса важи ли за funicular-и, защото много бих се изкефил, ако има някое живописно място по пътя където може да се качим пътьом? Резервния ми вариант е да разгледаме Берн, защото в Цюрих и Базел сме били, а на следващите дни ще разгледаме Женева, Лозана и Анси.  Ще съм благодарен на предложения. 

пс. Знам, че много заобикаляме за да видим Вадуц, но ни е много мерак така, че ще му отделим 1-2 часа :)))

Връзка към мнение
преди 6 часа, Jorro каза:

@koliob може ли съвет какъв билет да избера за маршрута Летище Базел-Вадуц-Женева? 

 

Няма да опитвам и аз да те разубеждавам за Вадуц, въпреки че всеки, който е бил там ще ти каже, че няма смисъл да си губиш времето по този начин. Не съм ползвал този 1-day travelpass, защото преди го продаваха само за тези, които имат 1/2 fare card и не съм запознат добре с условията му. Но ще ти предложа да видиш нещо, което би трябвало да е изцяло включено в паса и според мен много си заслужава. При хубаво време е една страхотна екскурзия с гледки, зъбчати железници и параход.

От Вадуц пътуваш до Arth-Goldau (по начин, който ти предложи сайта www.sbb.ch) и там хващаш синята зъбчата железница (не е на ж.п. гарата - върви се около 200-300 метра). С нея стигаш до последната спирка Mount Rigi (или Rigi Kulm). Там се открива страхотна гледка почти на 360 градуса. От задната страна се вижда Цуг  и малкото му езеро. След това хващаш червената зъбчата железница до Vitznau. Тя предлага много по-добри гледки от синята главно към Люцернското езеро. От Vitznau се качваш на параход до Люцерн (това е сред най-хубавите пътувания с параход в Швейцария). Ако имаш време обикаляш Люцерн (ж.п. гарата е в центъра, а градът поне за мен е най-интересния от по-големите швейцарски) и после до Женева е ясно - с влака. За слизането от Mount Rigi има още един вариант, който е включен в паса. С червената железница слизаш на Rigi Kaltbad и после с лифта (голяма гондола е) слизаш до Weggis и оттам с парахода до Люцерн. Не знам кой вариант е по-добър - и от двата се откриват много хубави панорами. Малък недостатък на лифта е, че се върви около 500 м до пристанището. Друго предимство на тази екскурзия е, че зъбчатите железници вървят до късно вечерта, т.е. практически нямаш сериозни ограничения за времето.

Това трябва да е включено в паса:

 

Train from Arth-Goldau or Vitznau to Mount Rigi: free
Cableway from Weggis to Rigi Kaltbad: free
Train to Arth-Goldau: free
Boat to Vitznau or Weggis: free
Cable car from Kräbel to Rigi Scheidegg: free

 

Почти съм сигурен, че са включени, но ако решиш да ползваш такъв пас пробвай да питаш на сайта www.sbb.ch за да си 100% сигурен.

P.S. А иначе доколкото знам пасът не важи за други финикуляри, лифтове и зъбчати железници в Швейцария, но може и да има някое и друго изключение. 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

  1-day travelpass е възможен само  заедно с Half-Fare travelcard.

П.П. Вие си знаете защо, но пак ще кажа - просто ще пропилеете ценно време да ходите до Вадуц ей така, само заради идеята. Ако имахте на разположение поне седмица - ок. Ама за 2-3 дни...

 

Oбаче, има една възможност, както гледам сега в сайта на SBB - разгледай този пас, мисля, че може да ти е полезен: 

(https://www.sbb.ch/en/ travelcards-and-tickets/tickets-for-switzerland/1-day-travelpass/saver-day-pass.html)

Редактирано от iaia_mama
Връзка към мнение
преди 15 минути , iaia_mama каза:

  1-day travelpass е възможен само  заедно с Half-Fare travelcard.

П.П. Вие си знаете защо, но пак ще кажа - просто ще пропилеете ценно време да ходите до Вадуц ей така, само заради идеята. Ако имахте на разположение поне седмица - ок. Ама за 2-3 дни...

 

Преди беше вярно това, но сега не е точно така. Направили са му версия, която вече наричат Saver Day Pass и може да се ползва и без Half-Fare travelcard. Иначе продукта е идентичен като възможности с 1-day travelpass, но може да се купи по-евтино. Нещо като нормален билет и Supersaver ticket, но без ограниченията.

 

Saver Day Pass – book earlier, travel cheaper.

You can now travel even more affordably with the Saver Day Pass. The earlier you buy your Saver Day Pass, the lower the price. Ordering is simple and easy at SBB.ch or with SBB Mobile. Benefit from this offer, even without a Half-Fare travelcard.

Travelling so cheaply by train is fun. With the Saver Day Pass you can travel throughout Switzerland for a day on all routes in the GA area from as little as CHF 29 with a Half-Fare travelcard, and from CHF 52 without a Half-Fare travelcard. Whether on SBB trains or trains of other rail companies, on boats, buses, trams or postbuses – the Saver Day Pass allows you to travel in many different ways. Furthermore, the Saver Day Pass is available for both 2nd and 1st class. Book your Saver Day Pass today through SBB Mobile or at SBB.ch.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, koliob каза:

Преди беше вярно това, но сега не е точно така. Направили са му версия, която вече наричат Saver Day Pass и може да се ползва и без Half-Fare travelcard. Иначе продукта е идентичен като възможности с 1-day travelpass, но може да се купи по-евтино. Нещо като нормален билет и Supersaver ticket, но без ограниченията.

 

Saver Day Pass – book earlier, travel cheaper.

You can now travel even more affordably with the Saver Day Pass. The earlier you buy your Saver Day Pass, the lower the price. Ordering is simple and easy at SBB.ch or with SBB Mobile. Benefit from this offer, even without a Half-Fare travelcard.

Travelling so cheaply by train is fun. With the Saver Day Pass you can travel throughout Switzerland for a day on all routes in the GA area from as little as CHF 29 with a Half-Fare travelcard, and from CHF 52 without a Half-Fare travelcard. Whether on SBB trains or trains of other rail companies, on boats, buses, trams or postbuses – the Saver Day Pass allows you to travel in many different ways. Furthermore, the Saver Day Pass is available for both 2nd and 1st class. Book your Saver Day Pass today through SBB Mobile or at SBB.ch.

 

Да, тъкмо го видях в SBB и докато съм го добавяла като редакция на поста, ти си го написал  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , iaia_mama каза:

Oбаче, има една възможност, както гледам сега в сайта на SBB - разгледай този пас, мисля, че може да ти е полезен: 

(https://www.sbb.ch/en/ travelcards-and-tickets/tickets-for-switzerland/1-day-travelpass/saver-day-pass.html)

 

@Jorro, не знам кога са ти датите, но този пас ако си го купиш достатъчно по-рано за повечето дни е CHF 52, a не CHF 70, което го прави изключително изгоден за някои по-дълги пътувания.

Връзка към мнение
преди 8 часа, Jorro каза:

Паса важи ли за funicular-и, защото много бих се изкефил, ако има някое живописно място по пътя където може да се качим пътьом? Резервния ми вариант е да разгледаме Берн, защото в Цюрих и Базел сме били, а на следващите дни ще разгледаме Женева, Лозана и Анси.  Ще съм благодарен на предложения. 

 

Друг вариант за хубава дневна екскурзия, която сега видях, че е изцяло покрита от Saver Day Pass е Stoos:

 

https://stoos-muotatal.ch/en/train/stoos-railways/

 

Според мен там е най-добрата гледка към Люцернското езеро, въпреки, че мястото не е чак толкова високо, в сравнение с други наоколо. Има два подхода към Stoos и изглежда и двата са покрити от паса. За единия твърдят, че е най-стръмния финикуляр в света (не съм сигурен, че е вярно, но наистина е стръмен). Също така ако имаш достатъчно време - можеш да го комбинираш с Rigi, защото са двете места са сравнително близо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

2 hours ago, koliob said:

Няма да опитвам и аз да те разубеждавам за Вадуц, въпреки че всеки, който е бил там ще ти каже, че няма смисъл да си губиш времето по този начин. Не съм ползвал този 1-day travelpass, защото преди го продаваха само за тези, които имат 1/2 fare card и не съм запознат добре с условията му. Но ще ти предложа да видиш нещо, което би трябвало да е изцяло включено в паса и според мен много си заслужава. При хубаво време е една страхотна екскурзия с гледки, зъбчати железници и параход.

От Вадуц пътуваш до Arth-Goldau (по начин, който ти предложи сайта www.sbb.ch) и там хващаш синята зъбчата железница (не е на ж.п. гарата - върви се около 200-300 метра). С нея стигаш до последната спирка Mount Rigi (или Rigi Kulm). Там се открива страхотна гледка почти на 360 градуса. От задната страна се вижда Цуг  и малкото му езеро. След това хващаш червената зъбчата железница до Vitznau. Тя предлага много по-добри гледки от синята главно към Люцернското езеро. От Vitznau се качваш на параход до Люцерн (това е сред най-хубавите пътувания с параход в Швейцария). Ако имаш време обикаляш Люцерн (ж.п. гарата е в центъра, а градът поне за мен е най-интересния от по-големите швейцарски) и после до Женева е ясно - с влака. За слизането от Mount Rigi има още един вариант, който е включен в паса. С червената железница слизаш на Rigi Kaltbad и после с лифта (голяма гондола е) слизаш до Weggis и оттам с парахода до Люцерн. Не знам кой вариант е по-добър - и от двата се откриват много хубави панорами. Малък недостатък на лифта е, че се върви около 500 м до пристанището. Друго предимство на тази екскурзия е, че зъбчатите железници вървят до късно вечерта, т.е. практически нямаш сериозни ограничения за времето.

Това трябва да е включено в паса:

 

Train from Arth-Goldau or Vitznau to Mount Rigi: free
Cableway from Weggis to Rigi Kaltbad: free
Train to Arth-Goldau: free
Boat to Vitznau or Weggis: free
Cable car from Kräbel to Rigi Scheidegg: free

 

Почти съм сигурен, че са включени, но ако решиш да ползваш такъв пас пробвай да питаш на сайта www.sbb.ch за да си 100% сигурен.

P.S. А иначе доколкото знам пасът не важи за други финикуляри, лифтове и зъбчати железници в Швейцария, но може и да има някое и друго изключение. 

 

Страхотна идея много благодаря. Проблема е, че най-рано може да хванем синята железница към Rigi в 17:10ч от Goldau и няма как да успея за последното бързото корабче за Люцерн от Weggis или  Vitznau . Има едно в 20:10ч от Vitznau,но то обикаля много и пристига в 21:50 в Люцерн като вече ще се стъмнило и няма смисъл от него. Явно ще трябва да го пропуснем , защото не виждам как ще стане. Ако слезем с лифта до Weggis или с влака до Vitznau има ли автобус, с който да се придвижим до Küssnacht напр. от къде да хванем влак до Люцерн. Ще направим една бърза обиколка 1-2ч по тъмно преди да си хванем влак за Женева. Към 6ч на Rigi при хубаво време би трябвало пак да е хубаво, доколкото видях в 19:47 се стъмва на 22-ри? 

 

21 minutes ago, iaia_mama said:

  1-day travelpass е възможен само  заедно с Half-Fare travelcard.

П.П. Вие си знаете защо, но пак ще кажа - просто ще пропилеете ценно време да ходите до Вадуц ей така, само заради идеята. Ако имахте на разположение поне седмица - ок. Ама за 2-3 дни...

Осъзнавам го, но сме настроили вече, пък и знаеш "жената каза, ние решихме" 🙂

Връзка към мнение

Скоро ходихме до Лозана и обикаляхме из региона с приятели, които живеят там. Дневните екскурзии, които бих ти препоръчал са - Montreaux, Lavaux Vineyard Terraces, Gruyeres+Cailler-Nestle Chocolate Factory, Annecy и Bern. От всички останахме очаровани и накрая Женева не ни впечатли чак толкова.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.