Прескочи до съдържание

7 дни в Сицилия с градски транспорт


anichka_p

Препоръчани мнения

Здравейте, наближава и нашето пътуване до Сицилия.  Кацаме в Катаня на 20.09 вечерта и излитаме на 27.09 (рано сутринта с полет до Милано) отново от Катаня. Имаме 6 пълни дни и 7 ношувки. Ще ползваме изцяло градски транспорт. Засега мисля да се движим по следната програма:

20.09 - Кацане късно вечер и нощувка в Катаня.

21.09 - Разглеждане на Катаня до обяд и след това отправяне към Сиракуза с автобус. Нощувка в Сиракуза.

22.09 - Разходка до Ното. Доразглеждане на Сиракуза и нощувка.

23.09 - Сутринта отправяне към Палермо с автобус. Цял ден в Палермо и нощувка.

24.09 - Палермо

25.09 - Сутрешно пътуване към Катаня. Настаняване. Евентуално следобяда може да отидем до Таормина.

26.09 - Етна 

27.09 - Ранен полет

Как ви се струва? Приемам всякакви съвети и предложения. Все още нямам букнати нощувки, така че програмата подлежи на промяна. За Етна много се колебая, че мисля да пътуваме с по една малка раница, и не знам дали ще намеря място за по-плътни дрехи.

 

Редактирано от anichka_p
Връзка към мнение

на мен ми се струва чудесно, почти така го направихме и ние миналия май, само от Палермо отидохме и до Чефалу и пак се върнахме за нощувка там

Връзка към мнение
На 12.08.2018 г. в 17:56, antea каза:

на мен ми се струва чудесно, почти така го направихме и ние миналия май, само от Палермо отидохме и до Чефалу и пак се върнахме за нощувка там

Благодаря. В началото мислех да се концентрираме само върху източна част, но като знам, че в близките няколко години сигурно няма да остане време за следващо посещение, не можах да устоя и включих Палермо. От утре започвам да търся нощувки 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@anichka_p не знам дали си чела голямата тема за Сицилия, но тук и  тук съм споделила логистично как ни се получи на нас този маршрут /транспортни връзки и нощувки/ 🙂

Връзка към мнение
На ‎12‎.‎8‎.‎2018‎ г. в 17:01, anichka_p каза:

…  За Етна много се колебая, че мисля да пътуваме с по една малка раница, и не знам дали ще намеря място за по-плътни дрехи.

 

Аз за Етна изобщо не се колебах и не бих се колебал - директно го отрязах.

Но за голяма част от магеланци това е супер еретична мисъл.

:smile:

 

Явно имате вашите си съображения за градски транспорт, а не rent-a-car. Сега погледнах - около 60 евро е за 20-27.09  рентакар с Goldcar, например. Така ще можете да видите много повече неща...

Редактирано от ven62
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.