Прескочи до съдържание

Шест часа на Станстед-идеи?


Препоръчани мнения

На 11.10. летим с Райън до Фаро през Лондон-Станстед.Кацаме в 13:20 и излитаме в 19:15,т.е. имаме почти шест часа между полетите.

Дайте идеи как да уплътним свободните два-три часа между полетите.Не съм летял през това летище,само съм чел за неволите на Рейни.С ръчен багаж сме.Колко време преди полета трябва да сме там-два или не е достатъчно?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чела съм много оплаквания за това летище, че хора си изпускат полетите, поради много големи опашки на security. Затова минимум 2 часа преди полета е добре да сте там. В областта за излитане има много магазини.  N1 Lounge е хубав. Пътя до Лондон Liverpool street е около час с влак. Но не мисля, че си заслужава финансово.

Връзка към мнение
преди 29 минути , ECC каза:

Дайте идеи как да уплътним свободните два-три часа между полетите.

Ако няма закъснения най-добрата опция за такъв престой е Кембридж. Стига се с директен влак за около 30 минути в едната посока и влаковете са доста често. Цените на билетите не са най-приятните, но не е и толкова скъпо като за UK. А летището също не е най-приятното. Опашките много зависят от деня и часа, но не бива да се разчита на много бързо минаване, въпреки, че се случва понякога.

Редактирано от koliob
Връзка към мнение
преди 40 минути , ECC каза:

На 11.10. летим с Райън до Фаро през Лондон-Станстед.Кацаме в 13:20 и излитаме в 19:15,т.е. имаме почти шест часа между полетите.

Дайте идеи как да уплътним свободните два-три часа между полетите.Не съм летял през това летище,само съм чел за неволите на Рейни.С ръчен багаж сме.Колко време преди полета трябва да сме там-два или не е достатъчно?

Два часа стигат, но не трябва да се размотавате. И, всъщност не знам за Фаро от кой гейт излитат, но в посока България, Румъния, Молдова е... бе, не знам, ама имам чувството, че е най-отдалечения - има едно препускане, влак, пак препускане, мани-мани. Имай си едно наум. За уплътняване на времето не мога да съм полезна, понеже досега винаги сестра ми ме е чакала като пристигам и щом изляза вън нататък с колата й сме газ към у тях (в Питърбъро). Също ме е изпращала като заминавам, та не знам как е обществения транспорт..

Впрочем на това летище най-много са ми ровили из багажа (ръчен) и веднъж даже една "чафка" се заяде с мен за едно "пищовче" от 100мл - било по-пълно (почти до капачката) от стандартното (трябвало да е до долното ниво на гърлото). Такива ми ти работи.

Редактирано от iaia_mama
Връзка към мнение

на влизане в Англия опашките за паспортен контрол са сериозни, та си носете паспортите за електронната проверка (ако сте без деца). Иначе си го брой 1 час докато излезеш от летището.

Връзка към мнение
В момента, neuromancer каза:

на влизане в Англия опашките за паспортен контрол са сериозни, та си носете паспортите за електронната проверка (ако сте без деца). Иначе си го брой 1 час докато излезеш от летището.

О, да! Това го забравих да спомена. Паспорти задължително, иначе ще ви се стъжни...

Връзка към мнение

Благодаря за съветите!

Явно ще остане варианта с книгата.Една от пътуващите няма паспорт и не си струва да си вади само заради два часа в Англия.

Ще преценим на място.Ако минем по-бързо паспортен контрол ще отидем до Кеймбридж или Бишоп'с Стордфорд,ако не ще си седим на летището.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.