Прескочи до съдържание

Придвижване от Stansted до Gatwick


Ou7law

Препоръчани мнения

Здравейте,

предстой ми трансфер в Лондон на 7 Септември. Кацам в 8:10 на Stansted, а полета ми от Gatwick е в 14:00.

Търсих опции за трансфер, с National Express е най-евтино и удобно (25 паунда), но проблема е че тръгва в 10 и пристига на LGW в 13:00. Не ми се рискува при положение, че ако има трафик мога да си изпусна полета.

Другия варинт между двете летища е с влак и метро, но цялото пътуване ми го дава 41 паунда от официалния им сайт. 

 

Някой знае ли дали има други варианти или трябва да избирам между тези два.

 

Мерси

Връзка към мнение

Частен трансфер. Миналата година ползвах между Хийтроу и Лутън, има доста фирми, аз ползвах 12трансфер, мисля, че беше. Удоволствието ми струваше 70 паунда за двама, но не съжалявам, супер комфортно и удобно, имах 4 часа между двата полета и не си го изпуснах втория. Нейшънъл експрес да имаш предвид, че на тяхно разписание не може да се разчита. Шофьороте си правят, каквото поискат, не им дреме и аз вече си имам едно наум с тях. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 6 часа, Ou7law каза:

Здравейте,

предстой ми трансфер в Лондон на 7 Септември. Кацам в 8:10 на Stansted, а полета ми от Gatwick е в 14:00.

Търсих опции за трансфер, с National Express е най-евтино и удобно (25 паунда), но проблема е че тръгва в 10 и пристига на LGW в 13:00. Не ми се рискува при положение, че ако има трафик мога да си изпусна полета.

Другия варинт между двете летища е с влак и метро, но цялото пътуване ми го дава 41 паунда от официалния им сайт. 

 

Някой знае ли дали има други варианти или трябва да избирам между тези два.

 

Мерси

 

Stansted 08:30 -> London Victoria Coach Station 10:35

£1.99 с National Express от www.easybus.com (за да ползваш тази цена купуваш билета за 08:05 часа, като той е напълно валиден за всички автобуси до 09:05 часа, така че си презастрахован дори за леко закъснение на полета)

London Victoria Train Station 11:16 -> Gatwick 11:47

£12 с Gatwick Express от www.nationalrail.co.uk

 

Маршрутът ти излиза общо 14 паунда и пристигаш на Gatwick в 11:47.

 

От авто гарата до жп гарата са 550 метра / 7 минути пеша.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги Матеев каза:

 

Stansted 08:30 -> London Victoria Coach Station 10:35

£1.99 с National Express от www.easybus.com (за да ползваш тази цена купуваш билета за 08:05 часа, като той е напълно валиден за всички автобуси до 09:05 часа, така че си презастрахован дори за леко закъснение на полета)

London Victoria Train Station 11:16 -> Gatwick 11:47

£12 с Gatwick Express от www.nationalrail.co.uk

 

Маршрутът ти излиза общо 14 паунда и пристигаш на Gatwick в 11:47.

 

От авто гарата до жп гарата са 550 метра / 7 минути пеша.

 

Това наистина е един от най-ефективните и евтини начини за придвижване. Само да допълня, че ако не се пътува с много багаж - за избягване на закъсненията на автобуса в централната градска част на Лондон - по-бързият начин (но не и по-евтин и удобен) може да се окаже:

Stansted -> Finchley Road Station с Easybus (National Express) + Finchley Road Station -> London Victoria Train Station (Метро)

или дори:

Stansted -> Baker Street Station с Easybus (National Express) + Baker Street Station с Easybus -> London Victoria Train Station (Метро)

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
4 hours ago, Георги Матеев said:

 

Stansted 08:30 -> London Victoria Coach Station 10:35

£1.99 с National Express от www.easybus.com (за да ползваш тази цена купуваш билета за 08:05 часа, като той е напълно валиден за всички автобуси до 09:05 часа, така че си презастрахован дори за леко закъснение на полета)

London Victoria Train Station 11:16 -> Gatwick 11:47

£12 с Gatwick Express от www.nationalrail.co.uk

 

Маршрутът ти излиза общо 14 паунда и пристигаш на Gatwick в 11:47.

 

От авто гарата до жп гарата са 550 метра / 7 минути пеша.

Благодаря 🙂

Изглежда супер, съпреки че цената от 1.99 не я намирам, а е 5.99, но и тя много добра. 

 

Чудя за National Express, за да не ме хване трафик ... 

 

Иначе с по-скъпия вариант с Standsted Express и метро е сигурно, че ще стигна на време

 

Редактирано от Ou7law
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 33 минути , Ou7law каза:

Благодаря 🙂

Изглежда супер, съпреки че цената от 1.99 не я намирам, а е 5.99, но и тя много добра. 

 

Чудя за National Express, за да не ме хване трафик ... 

 

Иначе с по-скъпия вариант с Standsted Express и метро е сигурно, че ще стигна на време

 

Купи билет за 08:05 часа - поне преди час цената му беше 1.99 паунда. Същият билет важи и за буса в 08:30, че и за по-следващия даже.

 

В графиците стандартно е калкулирано и задръстването. От 20-ина летищни трансфера с National Express само 1 път ми е закъснявал автобуса и то само с 10 мин.

 

Метрото също не е 100% сигурно. Преди 3 месеца за малко щях да изпусна полет от LCY защото по средата на пътя метрото спря за 90 мин. по технически причини.

 

Ти си прецени, но принципно във всеки вариант има известен риск.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
2 hours ago, Георги Матеев said:

Купи билет за 08:05 часа - поне преди час цената му беше 1.99 паунда. Същият билет важи и за буса в 08:30, че и за по-следващия даже.

 

В графиците стандартно е калкулирано и задръстването. От 20-ина летищни трансфера с National Express само 1 път ми е закъснявал автобуса и то само с 10 мин.

 

Метрото също не е 100% сигурно. Преди 3 месеца за малко щях да изпусна полет от LCY защото по средата на пътя метрото спря за 90 мин. по технически причини.

 

Ти си прецени, но принципно във всеки вариант има известен риск.

Мерси Георги 🙂

Ще ползвам метода, който ти предложи.

 

Иначе от Stansted само с ръчен бързо ли се излиза?

Редактирано от Ou7law
Връзка към мнение
преди 3 часа, Ou7law каза:

Иначе от Stansted само с ръчен бързо ли се излиза?

За бързо излизане - задължително паспорт и електронния граничен контрол.

За влака до   Гатуик - може и с ойстър, по-евтино е. Освен това има сериозни проблеми и са разрешили да се ползва експреса с билети за бавния влак поне до 31 август, като може да се удължи, ако продължат проблемите (маркираш ойстъра на коловоза за обикновения влак и се качваш на експреса). Някъде из новините бях писа за това.

Редактирано от neuromancer
Обърках Гатуик със Станстед
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 25 минути , Ou7law каза:

Мерси Георги 🙂

Ще ползвам метода, който ти предложи.

 

Иначе от Stansted само с ръчен бързо ли се излиза?

Като си с ръчен става учудващо бързо, но задължително носи паспорт за да минеш без много чакане на електронния паспортен контрол.

 

Последният път от отварянето на вратата на самолета до стигането до автобуса ми отне около 15-ина минути.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.