Прескочи до съдържание

easybys - предварително или на място?


Препоръчани мнения

Още нещо да попитам. Има ли смисъл да буквам билети предварително за easybus или на място също е ок?

Всъщност - не знам "на място" как точно става, но бих ти препоръчал да се ги купиш предварително по две причини - първо за да ти е по-спокойно и сигурно и второ - цената на билетите за easybus  за различните дати и  часове е различна, освен това се променя с течение времето и то не надолу ;)

Връзка към мнение

Всъщност - не знам "на място" как точно става, но бих ти препоръчал да се ги купиш предварително по две причини - първо за да ти е по-спокойно и сигурно и второ - цената на билетите за easybus  за различните дати и  часове е различна, освен това се променя с течение времето и то не надолу ;)

Може и от летището да се купят билети за Easybus, а дори и по някаква причина да не може, има машини от които може да се купят билети за National Express. Обаче както казваш, цената ще излезе солена.

Между другото, k8_, ако летиш от Gatwick имай в предвид, че Easybus не стига до Victoria, а до West Brompton. Те си му викат Central London, но реално е далечко от туристическата представа за центъра. Това най-вече ако връщането ви е рано сутринта и трябва да стигнете от центъра до Gatwick в някакъв ненормален час, иначе ако сте отседнали в района на Kensington е перфектно.

Редактирано от djgeorgie
Връзка към мнение

Да с easyjet летим и чист късмет, че спим до Earls Court, до където май наистина ходи и easybus т.е. би трябвало да няма драма с ранния полет. Ще взема да букна от тук. Препоръчват 1 час след кацане. Това е ок, нали? Ако пропуснем часа, който съм запазила би трябвало да не е проблем.

Връзка към мнение

 Ако пропуснем часа, който съм запазила би трябвало да не е проблем.

Не е проблем до 1 час преди и до 1 час след запазения, но ако има места.

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Мерси за мненията. Има ли app, който се ползвали за Лондон и ви е допаднал, защото изобилието е огромно.

Редактирано от k8_
Връзка към мнение

Да с easyjet летим и чист късмет, че спим до Earls Court, до където май наистина ходи и easybus т.е. би трябвало да няма драма с ранния полет. Ще взема да букна от тук. Препоръчват 1 час след кацане. Това е ок, нали? Ако пропуснем часа, който съм запазила би трябвало да не е проблем.

В условията пише, че може до 1 час след запазеното време, но само ако има свободни места, и по преценка на шофьора. Преди нямаше проблем, но напоследък забелязвам, че не остават празни места в посока Gatwick - W Brompton. Имай предвид също, че Gatwick има два терминала - вашият е North, но след това буса минава и качва още пасажери и от South. Така че, ако видиш останали свободни места, това не означава че няма да бъдат заети на другия терминал. Според мен, най-добре е да се букнат билети за easyBus между 1:30-2:00 часа след обявения по разписание час за кацане на самолета. Не е практика, но винаги може да се случи самолета да бъде забавен при излитане от тук, или по метеорологични причини да се забави, и да не кацне точно по разписание. Винаги е по-добре малко да изчакаш, отколкото да закъснееш. Преди имаше бюро на easyBus на Gatwick North, където можеше без доплащане да се презаверява часът на билетите, но май вече го няма. За обратния полет към България, ако пак е със сутрешния на easyJet който обикновено е около 7 часа сутринта, трябва да се имат предвид няколко неща:

1. Пътят с буса до летището е около 1 час и 15 мин. ако няма задръствания.

2. Сутрин Gatwick е много натоварено летище, затова е препоръчително да се отправите към проверката за сигурност (скенера), най-малко час и половина по-рано.

3. От което следва, че ако полета е в 7 часа, трябва да сте се качили на буса от W Brompton най-късно в 3:30 ч. сутринта (има такъв час в разписанието)

 

На място цената е 10 лири на посока , та ти си преценяваш има ли смисъл да купиш предварително...

На място се плаща пълната цена на превоз  - 12 GBP. Без значение дали буса е празен, или има само 1 свободно място.

Връзка към мнение

12GBP ли беше ... малко съм се объркал  :) 

Иначе може да се купи и на място в автобуса ако има места , а обикновено има . Последният път от Гетуик към Лондон бяхме общо 5 -има човека ( това в 11.30 на обяд ) , а към Гетуик само 4-има .

Само веднъж не са ме качвали извън указания ччас поради липса на места.

Аз винаги взимам места за един час след кацането и в повечето случаи се качвам на по-ранен.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.