Прескочи до съдържание

Дубай с родители


Препоръчани мнения

Здравейте магеланци ,

 

 

Знам,че много се е изписало по тази тема за Дубай.Но сега съм малко затруднен,тъй като подарих на родителите ми екскурзия до Дубай ( аз ще им бъда гид) 16-23.10 .

Като задължителни неща трябва да посетим : 148 левел (мечта ни е) , желаят сафари (ако може да ни препоръчате,коя компания да изберем и онлайн ли да я букнем или от хотела ) , Сафари дрифт (ако може отново да ни препоръчате нещо), Плаж , 1 ден смятаме да отделим на Абу Даби , Фонтаните , пазара за подправки и злато . И

 

Все още не съм букнал хотел , тъй като не знам кой район е най-добре .Хотела искаме да бъде 4 звезди с влючена закуска,все още оглеждам за добри оферти. Смятам да пътуваме само с таксита, искам да отбележа,че родителите ми не са много по обикалянията.

Ще ми помогнете ли да направя някаква програма,ще ви бъда изключително благодарен.

 

P.S - обиколих почти цяла Европа благодарение на вас ! Жестоки сте и сте много,много подробни за всичко , адмирации и поклон

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Колата под наем вариант ли е? Мисля, че ще ви позволи по-голяма свобода на движение и в крайна сметка ще е по-удобно, а в Дубай цените за коли под наем хич не са високи.

 

Относно сафаритата, общо взето всички компании предлагат подобен продукт и аз като проучвах навремето имаше както доволни, така и разочаровани от всички. Т.е. играеш малко тото с тях 🙂 Може да поразгледаш groupon.ae дали има някакви оферти с ваучери, ето това например: https://www.groupon.ae/deals/emirates-tours-safari-llc-1 С тези ваучери винаги обаче рискуваш съответното събитие да е пренаселено. 

 

Програмите за Дубай в голямата си степен си приличат, общо взето почти не можеш да вкараш собствен привкус там. Тук доста хора препоръчваме разходка до дюната Tal Mihreb, добър дневен трип е, ако сте с кола под наем. Но другите описани неща от теб са стандартни, просто хвани за ушите някоя от съседните теми и ако нещо те притеснява от плана, дай да го пипнем, вместо да почваме отначало 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко е извън въпросите ти, но ако останете на такситата, погледни и Uber. При регистрация имате (поне от време на време я има промоцията) едно пътуване безплатно. Почти винаги с много хубави и чисти лексуси 🙂

Връзка към мнение
6 minutes ago, ivailo_radev said:

Малко е извън въпросите ти, но ако останете на такситата, погледни и Uber. При регистрация имате (поне от време на време я има промоцията) едно пътуване безплатно. Почти винаги с много хубави и чисти лексуси 🙂

Как ползваш Uber на места, където нямаш интернет?

Връзка към мнение
преди 5 часа, Topfly каза:

Как ползваш Uber на места, където нямаш интернет?

Е когато нямам интернет, не мога да го ползвам. Аз го дадох като допълнение към такситата и градския транспорт. Така процедирах аз в Дубай.

 

Връзка към мнение

Не съм работил с Юбер, но ще го пробваме,знам,че такситата са евтини а пак и те си търсят комфорта (възрастни хора ще) ,

Георги твоето предложение за Tal Mihreb  ще го включим , иначе с ренакар до колкото знам там карат много бясно и ако изтървеш отбивката и ....

А иначе какво ще кажете за идеята за сафарито от хотела да поискам инфо да не го буквам от интернет ?

Връзка към мнение
преди 1 минута , Chepanov каза:

иначе с ренакар до колкото знам там карат много бясно и ако изтървеш отбивката и ...

Е то ТИ ако караш бясно ще изтървеш отбивката, ама другите как ще ти попречат 🙂

Връзка към мнение
На 14.09.2018 г. в 21:04, Chepanov каза:

Не съм работил с Юбер, но ще го пробваме,знам,че такситата са евтини а пак и те си търсят комфорта (възрастни хора ще) ,

Георги твоето предложение за Tal Mihreb  ще го включим , иначе с ренакар до колкото знам там карат много бясно и ако изтървеш отбивката и ....

А иначе какво ще кажете за идеята за сафарито от хотела да поискам инфо да не го буквам от интернет ?

Tal Mihreb не знам дали може да се направи организирано, а и то сякаш това е идеята - да избягаш от организациите 🙂 Но с кола под наем е доста лесен трип. 

 

А ако изтървеш отбивката...ще покараш малко повече до следващата. Факт е, че са много преплетени детелините и може да се случат обърквания, но не е като да изпуснеш отбивката към квартала и следващата възможност да е в Оман 🙂

Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги каза:

...Но с кола под наем е доста лесен трип. 

 

А ако изтървеш отбивката...ще покараш малко повече до следващата.🙂

Наемането и ползването на кола под наем в Дубай и Абу Даби е може би най-приятното, най-практичното и в същото време най-безпроблемното в неголямата ми практика. На мен пък точно там пътните възли и пътищата ми се сториха най-леки, въпреки постоянно големия трафик. Има си повече платна, а отклоненията са ясно означени и се виждат отдалече. Щом сме оцелели в "панаира" на връх националния им празник, когато на многоетажния паркинг под Бурж Халифа не открих и едно празно място (и за съжаление, се отказах!), значи не е толкова сложно.

 

По-важното е не да не изтървеш отбивката, а - бензиностанцията, че май не са много начесто. 🙂 Като се сетя сега за последния ни ден, в който бяхме в Абу Даби и трябваше да летим за София, а свършихме бензина, ми става забавно, но тогава...  си беше екшън голям. 🙂 

 

 

За Тал Миреб и пустините - различно преживяване, което се постига без особени усилия.

А споменът за величието на истинската пустиня остава за цял живот.

 

post-735-0-99866700-1449859273.jpg.9e30cbeaadc0f48392e4ab2fa11b5338.jpg

 

И пред мен сега, като се загледах, един до друг се оказват материализирани два арабски "пустинни" спомена - на @Фичо (вляво) и моят (вдясно). 🙂

IMG_20180917_111752.thumb.jpg.9d86d6bf3647dfd101c778dece46c8eb.jpg

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

А някой хотел да препоръчате , търсим 4 звези със закуска и добра локация , за съжаление закуската им е основен приоритет ..Аз намерих няколко добри апартамента на много добра цена ?

Кой район ще ми препоръчате ?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Chepanov каза:

А някой хотел да препоръчате , търсим 4 звези със закуска и добра локация , за съжаление закуската им е основен приоритет ..Аз намерих няколко добри апартамента на много добра цена ?

Кой район ще ми препоръчате ?

Прегледай тази тема: 

 

 

Дори и да няма четиризвездни със закуска там, доста се коментират локациите, така че поне това може да те ориентира частично. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, Chepanov каза:

А някой хотел да препоръчате , търсим 4 звези със закуска и добра локация , за съжаление закуската им е основен приоритет ..Аз намерих няколко добри апартамента на много добра цена ?

Кой район ще ми препоръчате ?

Ако не си в хотел на някоя от световните вериги, с гарантиран стандарт, не очаквай добра закуска в четиризвезден. Добре, че са моловете с хранителни кътове и супермаркетите с топли витрини.

Ако сте без кола, търси хотел до метростанция и МОЛ или голям супермаркет, а  не със закуска, според мен.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.