Прескочи до съдържание

Кола под наем в Атина


Георги Василев

Препоръчани мнения

Георги Василев

Здравейте хора. Скоро ще ходя до Атина и ще ни трябва кола. Принципно не съм разбирач на коли, както и, че не ми се е налагало, освен веднъж, но тогава друг човек намери, избра и плати, аз само се возех. 🙂 Въпросът ми е дали е възможно да препоръчате компания или да кажете коя в никакъв случай не, защото четох из форуми и по сайтове и винаги има нещо не както трябва. Последно попаднах на Goldcar и то точно за Атина и някакви ужасии направо. Та, да това едно на ръка, отделно гледам, че масово искат кредитна или дебитна карта на шофьора, за да си блокират сума до врщането на возилото, това ок, казусът обаче е, че имаме един брой шофер, но той не разполага с никакви карти, човекът с картите съм аз, но не съм шофер 😄 Досега имах две запитвания към фирми и от двете места изрично казаха, че картата за депозит трябва да е на името на водача....Колата ни трябва за има няма 48 часа и можем да вземем и стара количка, просто нещо, което да ни осигури извозване, нямаме претенции да е еди каква си и прочие, просто ще прекараме много малко време със и в нея. Единственото желание е да не е автоматик. Съвети? Ще ви бъда благодарен, че си мина време и все някаква спънка имам, а да не говорим, че от Goldcar ме таксуваха с 1 евро като си канселирах резервацията, която е free of charge before 01.10 и факт е, че не просто ми оторизираха картата, ми баш си ми го взеха, ама все тая, това не е драма. 🙂 Хубава вечер! Оп.....локацията е летището за взимането на кола. 🙂

Редактирано от Георги Василев
грешка
Връзка към мнение

Goldcar (също и Rhodium) в Атина са кръгли идиоти, не се занимавай с тях. 

Преди време имаше обширна тема за наемането на кола с/без кредитна карта - потърси я. Едно е сигурно - ако шофьорът има дебитна карта, на която не пише изрично "Debit", ще мине за кредитна.  Напр. Revolut е такава.

Минималният депозит за малолитражка в Атина е 1100 евро. Т.е. толкова ще ти бъдат удържани от картата и трябва да са налични и да са под лимита за 1 транзакция, независимо дали картата е кредитна или дебитна.

Връзка към мнение

Миналата седмица взехме кола от Атина от Лотус http://www.lotuscarrental.gr/ .

Колата, която взехме беше стар Хюндай Еландра може би 2010-12 г. не съм сигурен на 100 000 км , но мен ми трябваше седан с голям багажник и само тя ни отговаряше на критериите. Предполагам имат и по-нови автомобили. Това, което ми хареса беше, че ми докараха колата на изхода на летището/ аз им звъннах 10 мин преди това/ не ме занимаваха с бумащина, попълнихме протокола, огледахме колата и платих депозит 700 евро КЕШ. Можеше и с карта, но аз държах да е кеш.  Имах външна застраховка, но те така или иначе не ме облъчваха за тяхна. Връщането беше също много приятно звъннах им 20 мин по-рано и ме чакаха на заминаващи на летището. Огледаха колата за 10 сек и ми върнаха парите :). В общи линии бих ги препоръчал, ако някой търси евтина кола и иска депозита да му е кеш. 

 

пп. Не взимайте Елантрата, защото последните дни от толко черни пътища на Закинтос почна да тропа яко... :D....

 

пп.2  За да си спазариш по-добра цена те съветвам да си харесаш кола, да потърсиш в някоя търсачка напр. kayak или travelsupermarket коли в Атина, да видиш колко вървят в сайта и да им се обадиш по телефона да ги питаш за цена на колата, която искаш като им кажеш, че в един коя си търсачка си видял цена ( примерно без да си нагъл 20-30 евро по-надолу) дали могат да ти я предложат същата или трябва да минеш през сайта? Те най-вероятно ще се съгласят като така елиминираш комисионната на брокера. Аз така си свалих 40 евро от наема ни за 8 дни и ни добавих втори шофьор безплатно. 

Редактирано от Jorro
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 17.09.2018 г. в 17:29, Георги Василев каза:

човекът с картите съм аз, но не съм шофер

А съвсем ли нямаш книжка? Понякога е възможно да се наеме кола с допълнителен шофьор, като искат карта само за титуляра, който фиктивно може да си ти...🙂

Връзка към мнение

В Гърция се наема от гръцки фирми😀

Аз се бях спряла на Drive и AutoUnion. Най-добра цена намерих за Drive през търсачката Vehicle-rent.com, а и най-ясно разписани бяха техните условия. Срещу 8Е на ден смъкват депозита до 150 Е. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Василев
преди 9 часа, Георги каза:

А съвсем ли нямаш книжка? Понякога е възможно да се наеме кола с допълнителен шофьор, като искат карта само за титуляра, който фиктивно може да си ти...🙂

Имам, но нямам возило от доста време, а самата книжка изтече наскоро и трябва да подновя, но няма да е преди да идем...хахаха тъпо малко, но да, така че го броим като, че нямам в момента.  🙂

Връзка към мнение
преди 1 час, Георги Василев каза:

Имам, но нямам возило от доста време, а самата книжка изтече наскоро и трябва да подновя, но няма да е преди да идем...хахаха тъпо малко, но да, така че го броим като, че нямам в момента.  🙂

Ами тегаво ще е. Съветвам да се свържеш директно с фирмите и да им обясниш. Въобще не се доверявай на условията в сайтовете, има голям риск на място да останете без кола. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.