Прескочи до съдържание

Балтийските страни, Финландия и Русия за 2 седмици


sndos

Препоръчани мнения

Здравейте приятели,

 

Само преди няколко дни се върнахме от обиколка на столиците на Литва, Латвия, Естония, както и Санкт Петербург и Москва. Бих искал да споделя за логистиката на тези почти 2 седмици. Според мен това ще е интересно за хората, които планират подобно пътешествие, за всичко останало като забележителности можете да прочетете в нета.

 

Бургас - Каунас - полет на Райън и оттам трансфер до Вилнюс с автобусче

2 нощувки във Вилнюс - достъпни цени, хубава кухня и бира, приятен град

Трансфер с автобус на Lux Express до Рига (ако имате късмет има промоции за по 5 евро, луксозни автобуси)

2 нощувки в Рига - за мен най-красивата балтийска столица, има доста туристи

Трансфер с автобус на Lux Express до Талин

1 нощувка в Талин - за мен доста скучен град

Ферибот до Хелзинки с Viking Express 

1 нощувка в Хелзинки - за мне един ден е предостатъчен за града, доста е скъпо. Единственото място където си пазарихме от Lidl и спахме в хостел, но пък беше добър

Сутрешен влак до Санкт Петербург (влакът си е супер)

3 нощувки в Санкт Петербург - нямам думи да опиша този град, трябва да се посети, а аз бих тръгнал отново още утре

Нощен влак до Москва (отново влакът си е супер)

1 нощувка в Москва - за основните забележителности е достатъчно 

Вечерен полет от Москва до Бургас с S7 (чудесно обслужване, и ниски цени на полетите от Русия към България, но са доста скъпи в обратната посока)

Среднощно шофиране до София

Общо: 12 дни

Спали сме само в наети апартаменти през Airbnb и booking.com. Общо транспорт и нощувки за цялото пътешествие - 500 евро на човек.

В много от държавите позлвахме много често таксита, защото имат много развити приложения подобни на Uber  с добри бонуси за нови клиенти. 

Ако мога да помогна с още инфо, казвайте тук или на лично. Като цяло силно препоръчвам да се посетят тия държави. 

 

  • Харесвам 14
  • Браво 4
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, маршрутът е чудесен и благодаря за подробната информация. Каво е мнението Ви, ако тръгна от Бургас към  Москва /има полети по 15 евро за май и юни/ и приключа в Каунас. Единствената причина да "обърна" маршрута е да съм в Петербург по времето на белите нощи. Много скъпи тези полети от Русия към България през юни! Потърсих по-евтин вариант, не успявам 🙂
Благодаря 🙂

 

И как започнахте планирането, специално за Русия - в какъв ред - виза, билети или обратно?

Връзка към мнение
преди 8 часа, mayak каза:

И как започнахте планирането, специално за Русия - в какъв ред - виза, билети или обратно?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, mayak каза:

Здравейте, маршрутът е чудесен и благодаря за подробната информация. Каво е мнението Ви, ако тръгна от Бургас към  Москва /има полети по 15 евро за май и юни/ и приключа в Каунас. Единствената причина да "обърна" маршрута е да съм в Петербург по времето на белите нощи. Много скъпи тези полети от Русия към България през юни! Потърсих по-евтин вариант, не успявам 🙂
Благодаря 🙂

 

И как започнахте планирането, специално за Русия - в какъв ред - виза, билети или обратно?

Може ли повече информация за тези билети?

Връзка към мнение
преди 4 часа, CarpeDiem каза:

Може ли повече информация за тези билети?

Това са чартърите.  Май и началото на юни са евтини от България към Русия,  в края на август и септември са евтини от Русия към България.  

Освен ако не стоиш 2-3 месеца трудно ще намериш евтин билет в двете посоки,  така че взимаш едната,  а за другата търсиш друг вариант. 

 

Ето един от руските сайтове:

 

https://aviobilet.com/ru/

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 12 часа, CarpeDiem каза:

Може ли повече информация за тези билети?

Да, това са чартърните полети от Петербург; Москва и Варна; Бургас.  Превозват руски туристи към Черноморието и обратно. Предимството го е обяснил stanimir и аз точно това мисля да направя 🙂

Връзка към мнение
преди 8 часа, stanimir каза:

Ето един от руските сайтове:

 

https://aviobilet.com/ru/

Сайтът авиобилет.сом  ВИНАГИ продава с 20-30 евро надценка. Преди време писах на форума за този нюанс.  Много хора се радват, виждайки в авиобилет.сом билети за 30-40 евро до Москва от Варна/Бургас, но всъщност на други сайтове същите билети се продават за 10-20 евро. 

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , epetkov каза:

Сайтът авиобилет.сом  ВИНАГИ продава с 20-30 евро надценка. Преди време писах на форума за този нюанс.  Много хора се радват, виждайки в авиобтлет.сом билети за 30-40 евро до Москва от Варна/Бургас, но всъщност на други сайтове същите билети се продават за 10-20 евро. 

ами, не е точно така 🙂




 

Screenshot 2018-12-14 15.09.15.jpg

Връзка към мнение
преди 4 минути , mayak каза:

ами, не е точно така

Така е! Повярвай ми! От 17 години активно се занимавам с руски чартъри. Този билет на 01.05.2019 ще ти го покажа за 5 евро.

Връзка към мнение
преди 4 минути , epetkov каза:

Така е! Повярвай ми! От 17 години активно се занимавам с руски чартъри. Този билет на 01.05.2019 ще ти го покажа за 5 евро.

може 🙂  за първи път купувам билет до Русия и цената ме устройва, а следващият път...

Връзка към мнение
преди 25 минути , mayak каза:

за първи път купувам билет

На практика нямаш купен билет, а само платена заявка за билет. В заявката няма номер на полет и полетно разписание.  Оттук нататък за теб има няколко сценария.  Първият е след няколко седмици/месеца  от авиобилет да ти пишат, че са получили съобщение от авиокомпанията, че полетът  няма да бъде на 31.05.2019 , а на 01.06.2019, например.  Но ако искаш все пак да летиш точно на 31.05.2019 , ще кажат, че могат да ти "помогнат"  с друга авиокомпания на 31.05.2019, но .....ще трябва да се доплатят едни 30 евро. И това е най-доброто  от  изненадите, които могат да те  сполетят.  Но при тази ниска цена, риск за теб няма.  Месец преди началото на активния летен сезон, когато стане ясно кои са авиокомпаниите, които ще изпълняват чартърни полети, ще станат ясни разписанията, ще се появят реалните, конкурентни цени.  Сега си платил на зелено една заявка.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А,  не споря.  Аз платих 20-ина € за Москва-Бургас около три месеца преди полета и бях доволен,  но аз съм  така. В момента имам полети с НТА за догодина,  които може би и да паднат с 5-10€,  но при тия цени просто гледам да си подредя другите неща отрано вместо тепърва да глася полети.  

 

Иначе да,  авиобилет казват точния час на полета до два дни предварително и изрично е написано в условията на маршрутната квитанция.  В моя случай  смениха часа от 08.30 на 01.30,  което обаче ме устройваше.   

 

Въпреки цената,  чартъра на БГ Ер беше пълен на над 90% ,  всъщност май изцяло пълен (почти само с руснаци).  Явно по този начин си "уплътняват"  седалките. 

 

 

Дай линкове към други места,  ще е полезно за хората които тепърва купуват.  

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanimir каза:

А,  не споря.  Аз платих 20-ина € за Москва-Бургас и бях доволен

 Никой не спори. И 20, и 30, и  15, и 5 евро е изгодна цена за билет до Русия. Само информирах, че сайтът авиобилет.сом е подобен на eSky.

 

Преди 1 час, stanimir каза:

Въпреки цената,  чартъра на БГ Ер беше пълен на над 90% ,  всъщност май изцяло пълен (почти само с руснаци)

 

Това е нормално за полети между две  визови държави, след като статистическите данни за 2017 година показват, че над 550 000 руснаци са посетили България и само 54 000 българи са посетили Русия.

 

Преди 1 час, stanimir каза:

Дай линкове към други места,  ще е полезно за хората които тепърва купуват.  

Към момента най-добрата платформа е www.aviasales.ru 

  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
На 15.12.2018 г. в 17:40, epetkov каза:

На практика нямаш купен билет, а само платена заявка за билет. В заявката няма номер на полет и полетно разписание.  Оттук нататък за теб има няколко сценария.  Първият е след няколко седмици/месеца  от авиобилет да ти пишат, че са получили съобщение от авиокомпанията, че полетът  няма да бъде на 31.05.2019 , а на 01.06.2019, например.  Но ако искаш все пак да летиш точно на 31.05.2019 , ще кажат, че могат да ти "помогнат"  с друга авиокомпания на 31.05.2019, но .....ще трябва да се доплатят едни 30 евро. И това е най-доброто  от  изненадите, които могат да те  сполетят.  Но при тази ниска цена, риск за теб няма.  Месец преди началото на активния летен сезон, когато стане ясно кои са авиокомпаниите, които ще изпълняват чартърни полети, ще станат ясни разписанията, ще се появят реалните, конкурентни цени.  Сега си платил на зелено една заявка.

Интересно наистина! А какви други изненади се случват? Аз също бих искала да си купя подобен билет. Значи трябва да сме готови за плаващо разписание на дните?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Happy_Traveler каза:

Аз също бих искала да си купя подобен билет.

Всякакви изненади и неудобства с ултра-евтините билети  могат да се минимизират, ако се купува билет не 3-4-5 месеца предварително, а 15-20 дена предварително.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.