Прескочи до съдържание

Нидерландия - една държава, много градове, малко време


Граф Вронски

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци,

с едни приятели ще посетим този уикенд Нидерланция 🇳🇱 и имам нужда от малко помощ/напътствия. Ще имаме около 2 дни и половина, абсолютно никакво време за обстойно разглеждане на тази държава/тези градове. Грубият план е следния:

  • единият ден ще бъде прекаран в Амстердам
  • другият в Хага и в Ротердам;
  • последната половинка - в Айндховен.

 

Всяка вечер ще прекараме в Тилбург (там ще сме на гости ). Като цяло за съжаление нямах много време да прегледам нещата в дълбочина, изчетох нещата из форума, но все пак се чувствам неподготвен за това пътуване. Времето ще бъде прекарано в обикаляне из градовете отвън, т.е. влизането в музеи го изключвам, освен ако не завали супер силен дъжд.

Още не съм решил кой ден къде ще бъдем, но със сигурност ще имаме ранно ставане и пътуване към Хага, после към Ротердам и обратно в Тилбург

  1. Хага
    • Peace Palace
    • Binnenhof
    • Noordeinde Palace
  2. Ротердам
    • Erasmusbrug
    • The Destroyed City
    • Witte Huis
    • Cube House
    • The Pencil Tower
    • Market Hall
    • The church of Saint Laurence
    • Stadhuis Rotterdam
    • Rotterdam Central Station


Дори вече се чудя дали има смисъл да се разходим до Хага, заради само тези 3 обекта (или съм пропуснал някой по-важен). Като цяло мисля да се предвижваме с влакове (като всеки път ще си купуваме билети от гарата и няма да зареждам OV-Chipkaart). Ще се радвам, ако имате някакви допълнения, предложения или съвети? Благодарско. 🙂

 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 19 минути , Граф Вронски каза:

Здравейте магеланци,

с едни приятели ще посетим този уикенд Нидерланция 🇳🇱 и имам нужда от малко помощ/напътствия. Ще имаме около 2 дни и половина, абсолютно никакво време за обстойно разглеждане на тази държава/тези градове. Грубият план е следния:

  • единият ден ще бъде прекаран в Амстердам
  • другият в Хага и в Ротердам;
  • последната половинка - в Айндховен.

 

Всяка вечер ще прекараме в Тилбург (там ще сме на гости ). Като цяло за съжаление нямах много време да прегледам нещата в дълбочина, изчетох нещата из форума, но все пак се чувствам неподготвен за това пътуване. Времето ще бъде прекарано в обикаляне из градовете отвън, т.е. влизането в музеи го изключвам, освен ако не завали супер силен дъжд.

Още не съм решил кой ден къде ще бъдем, но със сигурност ще имаме ранно ставане и пътуване към Хага, после към Ротердам и обратно в Тилбург

  1. Хага
    • Peace Palace
    • Binnenhof
    • Noordeinde Palace
  2. Ротердам
    • Erasmusbrug
    • The Destroyed City
    • Witte Huis
    • Cube House
    • The Pencil Tower
    • Market Hall
    • The church of Saint Laurence
    • Stadhuis Rotterdam
    • Rotterdam Central Station


Дори вече се чудя дали има смисъл да се разходим до Хага, заради само тези 3 обекта (или съм пропуснал някой по-важен). Като цяло мисля да се предвижваме с влакове (като всеки път ще си купуваме билети от гарата и няма да зареждам OV-Chipkaart). Ще се радвам, ако имате някакви допълнения, предложения или съвети? Благодарско. 🙂

 

Не мисля, че Айндховен заслужава да му посветиш повече от 1 час. Но за сметка на това си планирай достатъчно време за транспорт до летището. Ние почти бяхме изтървали самолета, поради спиране на транспорта при 2 см сняг и липса на таксита. Добре, че и Уиз закъсняха.

Редактирано от Дани Магелани
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Граф Вронски каза:

Дори вече се чудя дали има смисъл да се разходим до Хага, заради само тези 3 обекта (или съм пропуснал някой по-важен).

Между Ротердам и Хага - за Хага.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Хага можеш да наместиш и плажа, особено по залез ако е хубаво времето. Точно сега са едни ярко, кърваво червени залези, лудница е. Т.е. може да направиш обиколката обратно - да слезеш в Ротердам, после Хага и като се стъмни обратно към Тилбург. Освен с липсата на плажа, всичко друго като райони за обикаляне ми изглежда ок, там където е Noordeinde Palace е уникално приятен квартал, бих казал доста аристократичен. 

 

Списъка ти със неща за гледане в Ротердам ми изглежда малко случаен като изваден от пътеводител и май ще препускаш колкото да свържеш точките. Съветвам те да проучиш нещата, които наистина биха ти били интересни, виж как ти се навръзват в маршрута и ако има нещо стърчащо отстрани да го откажеш. И за да си изпротивореча малко - препоръчвам Euromast, което е точно малко по встрани от центъра и изброените от теб обекти, но панорамните гледки отгоре при хубаво време са супер. Турът из пристанището е нещо, което може да помислиш дали ти се прави, по-кратките отнемат около час, ще добиеш представа за размера на истински огромен транспортен хъб. Препоръчвам ти да слезеш на идване на гара Rotterdam Blaak, а да си тръгнеш от Rotterdam Centraal - между двете гари по права линия не мисля че има нещо интересно, ще спестиш малко ходене пеша по маршрута. 

 

Прехвърли тази тема, въпреки че все още не съм дописал нещата за Хага в нея:

 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Георги каза:

В Хага можеш да наместиш и плажа, особено по залез ако е хубаво времето....

 

@Георги, много благодаря за съветите, особено за залеза, това е нещо, което би ми харесало най-много. Колкото за кулата Euromast - страх ме е от високо, и заради това я пропуснах. След последния път в Копенхаген се бях доста разтреперил и 1 час ме държа. 😄

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.