Прескочи до съдържание

5 дни в Нидерландия, въпроси за транспорт


Юлиан Такев

Препоръчани мнения

Привет, привет!

 

Надявам се да се включвам навреме и с подходяща информация. 

 

За пътуването в Холандия мога да препоръчам следния вариант на пътуване с влак

В момента текат две промоции:

1. Купуваш си дневен билет на стойност 19 евро ( отиване и връщане), естествено има и малко условие , билета НЕ може да се използва в пиковите часове (6:30-9:00 ч и 16:00- 18:30 ч). Може да се закупи от този сайт https://www.actievandedag.nl/actie-aanbieding/04-09-2018-trein-dag-dalurenkaart

2. Вариант който аз използвам доста често. Закупуване на два еднопосочни билета на стойност 24 евро. Като билетите важат за деня след 9:00 сутринта до 4:00 сутринта на другия ден, събота и неделя за целият ден. Могат да се използват в два различни дни, но и в един. Примерно единият за отиването Ви в Амстердам единият ден и да се върнете с другия на следващият ден. Линк за закупуването на тази оферта : https://www.vakantieveilingen.nl/winstpakker.html 

След като закупите билетите от сайта изпращат емайл с код, който трябва да регистрирате на сайта на ns.nl, посочвате деня и от и до къде ще пътувате. Това важи за влаковете в Холандската мрежа. 

За билетите за музейте, също предлагам да се погледне за някакъв вид отстъпка, понякога се появяват по сайтовете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При последното ми пътуване използвахме тези карти от магази Primera за еднодневно пътуване из Холандия зa 19€ с какъвто искаш транспорт с малки изключения за часовете през делничните дни, (събота и неделя ги няма тези ограничения) ако пътуването ти е до края на октомври можеш да се възползваш

Връзка към мнение
  • Ооох,колеги,Вие сте много напред в "материала".За мен,като за начинаещ,може ли някой грубо да ми каже за 2-3 двупосочни пътувания в Холандия,каква е разликата ( парична ) , ако си купя билета от гарата или ползвам onine услуги и какви са предимствата на вторите?
Връзка към мнение
преди 22 часа, Юлиан Такев каза:
  • Ооох,колеги,Вие сте много напред в "материала".За мен,като за начинаещ,може ли някой грубо да ми каже за 2-3 двупосочни пътувания в Холандия,каква е разликата ( парична ) , ако си купя билета от гарата или ползвам onine услуги и какви са предимствата на вторите?

Стандартен билет купен от гарата мисля, че беше 0.50 или 1 евро по-скъп на посока от купения онлайн, а онлайн можеш да купиш само с холандска дебитна карта. Тъпа им е системата малко. 

 

Промоциите пуснати от другите са малко по-различни и могат да спестят пари стига да отговаряш на условията им. Най-честата рестрикция е пътуване в пикови часове, което не е позволено. Освен това ще важат само за холандската част от пътуването ти. Ако не се справиш с купуването на interrail от БДЖ (много добро попадение от @koliob между другото), тогава да го мислим. 

Връзка към мнение
На 22.09.2018 г. в 13:53, Юлиан Такев каза:
  • Ооох,колеги,Вие сте много напред в "материала".За мен,като за начинаещ,може ли някой грубо да ми каже за 2-3 двупосочни пътувания в Холандия,каква е разликата ( парична ) , ако си купя билета от гарата или ползвам onine услуги и какви са предимствата на вторите?

Айндховен- Амстердам - 39 евро, Айндховен- Ротердам - 36,40 евро. Айндхове- Брюксел- 68,80. Това са цени от ns.nl, без промоции или намаления. По принцип билет на гарата се закупува от машина и наистина мисля, че има разлика в цената. Тук предпочитат интернет закупуването на билети. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Stilianchito каза:

Айндховен- Амстердам - 39 евро, Айндховен- Ротердам - 36,40 евро. Айндхове- Брюксел- 68,80. Това са цени от ns.nl, без промоции или намаления. По принцип билет на гарата се закупува от машина и наистина мисля, че има разлика в цената. Тук предпочитат интернет закупуването на билети. 

Само да отбележа, че това са цени за двупосочен, че изглеждат страшно 🙂 Не че и така не е доста скъпо, де. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 часа, Георги каза:

Само да отбележа, че това са цени за двупосочен, че изглеждат страшно 🙂 Не че и така не е доста скъпо, де. 

Да, това са двупосочни билети. Но и въпроса беше за цена на двупосочно пътуване. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,колеги! Искам да благодаря на всички,които ми помагат да осъществя моето пътуване в Нидерландия и Белгия,но с особени благодарности към Георги-директорът на водопади (който ме пое за моя прощъпулник) и koliob, който подхвърли идеята за БДЖ. Днес,моят interrail pass е реалност.Закупих го от Централна гара-София,входът под часовника,гишета 21 и 22.Любезни дами обработиха мойте документи за около 10-15 мин. и цената за неограничени пътувания в Бенелюкс за 4 дни (в разстояние на 1 месец) е 256,21лв. или точно 131 Евра за персона на години 60+

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към мнение

Лаишки въпрос. Какъв е най-добрия вариант като цена за билет за влак Айндховен - Маастрихт (отиване събота, връщане неделя)? Ритърн или два сингъла - има ли разлика?

И може ли при прехвърляне на междинна гара да се кача на следващия влак чак след 3 часа, а не на първия идващ? Примерно Маастрихт до Айндховен през Ситард, където прехвърлям. Може ли в Ситард да се остане няколко часа и да хвана влак за Айндховен след 3 часа? Ей такива чутовни въпроси ми се блъскат в главата ..

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 8 минути , Двуцветко каза:

Лаишки въпрос. Какъв е най-добрия вариант като цена за билет за влак Айндховен - Маастрихт (отиване събота, връщане неделя)? Ритърн или два сингъла - има ли разлика?

Разликата е че, ако купиш два единични билета,  ще дадеш две евро отгоре за самите билети, ако билетът е ритърн се плаща само едно евро, защото и билетът е един. Така че няма голяма разлика.

Редактирано от elateq
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 21.09.2018 г. в 16:31, Stilianchito каза:

Привет, привет!

 

Надявам се да се включвам навреме и с подходяща информация. 

 

За пътуването в Холандия мога да препоръчам следния вариант на пътуване с влак

В момента текат две промоции:

1. Купуваш си дневен билет на стойност 19 евро ( отиване и връщане), естествено има и малко условие , билета НЕ може да се използва в пиковите часове (6:30-9:00 ч и 16:00- 18:30 ч). Може да се закупи от този сайт https://www.actievandedag.nl/actie-aanbieding/04-09-2018-trein-dag-dalurenkaart

2. Вариант който аз използвам доста често. Закупуване на два еднопосочни билета на стойност 24 евро. Като билетите важат за деня след 9:00 сутринта до 4:00 сутринта на другия ден, събота и неделя за целият ден. Могат да се използват в два различни дни, но и в един. Примерно единият за отиването Ви в Амстердам единият ден и да се върнете с другия на следващият ден. Линк за закупуването на тази оферта : https://www.vakantieveilingen.nl/winstpakker.html 

След като закупите билетите от сайта изпращат емайл с код, който трябва да регистрирате на сайта на ns.nl, посочвате деня и от и до къде ще пътувате. Това важи за влаковете в Холандската мрежа. 

За билетите за музейте, също предлагам да се погледне за някакъв вид отстъпка, понякога се появяват по сайтовете.

С какъв адрес се регистрирате? Няма възможност за България.  И ако напиша адрес в Холандия и моето име, проблем ли ще е? Ще пътуваме аз и съпруга ми, а синовете ми са студенти там.

Връзка към мнение

@lesy, сега си погледнах регистрацията в сайта от където си купувам аз ваучери за намаление за пътуване из Холандия и съм въвела адреса на щерката, не е имало проблем само доколкото си спомням цябата процедура по закупуването трябва да се симулира през холандско IP иначе не минава плащането. Опитай дано помогне 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 25.10.2018 г. в 21:41, lesy каза:

С какъв адрес се регистрирате? Няма възможност за България.  И ако напиша адрес в Холандия и моето име, проблем ли ще е? Ще пътуваме аз и съпруга ми, а синовете ми са студенти там.

Аз живея в Холандия, така че съм посочила адреса си. Посочете адреса на синовете ви. Така или иначе билетите не се доставят на адрес. А и докато не си регистрирате кода в сайта на ns.nl, не са и поименни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 23.09.2018 г. в 18:48, Георги каза:

Само да отбележа, че това са цени за двупосочен, че изглеждат страшно 🙂 Не че и така не е доста скъпо, де. 

Да, бе, взех да гледам умно.Че ще ходим по Коледа и излиза, че рент-а-карът е  по-изгоден , като цена:))))

Връзка към мнение
преди 16 минути , AlexandraKo каза:

Да, бе, взех да гледам умно.Че ще ходим по Коледа и излиза, че рент-а-карът е  по-изгоден , като цена:))))

Абе ако гледаш само наема може и да е по-евтино, ама паркирането...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.