Прескочи до съдържание

Нож в ръчен багаж


Препоръчани мнения

 Отговорът на летище София:

За съжаление, посоченият от Вас нож попада в списъка на забранените предмети на борда, тъй  размерът на острие се отчита от цялата металната част на острието до пластмасата, което, в случая надхвърля разрешените 6 см.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм минавала с швейцарско ножче от летището в Кастелон, но треперих през цялото време на ренгена, два пъти ми пуснаха багажа и ме пуснаха с него...e не ме питайте що съм имала нож в ръчния багаж, просто го открих забравено в раницата, което ще рече че са ме пуснали с него и на нашето летище, но поне тогава нямах представа че го имам в багажа си....иначе съзнателно не бих рискувала...да го взема 

Връзка към мнение

Е, тъста ми така мина 2-3 пъти с мерене и тъкмо реши, че знае как стават нещата и му го взеха.

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

То има поговорка: един път ножче на летище, втори път ножче на летище, на третия път ножчето - в кошче.

Според мен шансът ножче от типа на швейцарските да мине без проблем на рентген се увеличава значително при определена позиция на ножчето. Почти съм сигурен, че ако ножчето е позиционирано така, че операторът да го вижда фронтално, тоест пред очите му да е най-малката проекция на тялото на предмета, то вероятността от възникване на проблем за собственика ще бъде силно занижена. Съвсем друго би било, ако ножчето се вижда странично, при което характерната му издължена форма е далеч по-лесно разпознаваема.

 

Казано иначе, ако носим в багажа си цилиндър, можем да покажем на оператора на рентгена кръг, а можем да му покажем и правоъгълник :smile:

Връзка към мнение
1 hour ago, Goal & Boss said:

То има поговорка: един път ножче на летище, втори път ножче на летище, на третия път ножчето - в кошче.

Според мен шансът ножче от типа на швейцарските да мине без проблем на рентген се увеличава значително при определена позиция на ножчето. Почти съм сигурен, че ако ножчето е позиционирано така, че операторът да го вижда фронтално, тоест пред очите му да е най-малката проекция на тялото на предмета, то вероятността от възникване на проблем за собственика ще бъде силно занижена. Съвсем друго би било, ако ножчето се вижда странично, при което характерната му издължена форма е далеч по-лесно разпознаваема.

 

Казано иначе, ако носим в багажа си цилиндър, можем да покажем на оператора на рентгена кръг, а можем да му покажем и правоъгълник :smile:

защо си мисля, че сканират поне в две проекции .... тогава как да се сложи ;), и как да си наместиш куфара в желаната позиция ...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.